Connect with us

Müzik

Fizy En Çok Dinlenenler

Published

on

Funda Arar En İyi 10 Liste, Müthiş ses tonuyla olsun, akıllara kazınan parçalarıyla olsun, kendine has tarzıyla olsun her türlü sevilen ve özlenilen Funda Arar’ın efsane on parçasını bir araya getirdik.

Listemize başlamadan önce neden Funda Arar listesi diye biraz bahsedecek olursak, öyle bir sese ve yoruma sahip ki hemen herkesin kulak zevkine hitap edebilmekte. Günümüze kadar kendi çizgisini hiç bozmadan ilerleyen ve albümlerine aldığı hemen hemen bütün parçaları büyük bir zevkle dinlenilecek kalitede.

90’lı yıllardan beri sevilerek dinlenilen sanatçının eserlerinde yeni aşka yelken açan da, ayrılığı iliklerine kadar yaşayan da, yalnızlık veya birliktelik duygularını yaşayanlar da her anını sanatçının parçalarında bulabilmekte.

Sözü fazla uzatmadan listemize geçelim.

1). Arap Saçı

İlk sırada efsane bir parça var. Erkin Koray’dan severek dinlenilen parça Funda Arar’ın ağzında bambaşka bir hal almış ve yıllar geçmesine rağmen hâlâ radyoların listesinde yerini almakta ve büyük bir zevkle dinlenilmekte.

2). Yak Gel

Listemizin ikinci sırasında 2009 yılında en çok dinlenilen parçalardan biri var. Bir çok klibinde olduğu gibi bu klibinde de tek başına oynayarak dikkatleri yine sadece sesine ve kendine çekmişti. Yen inadı sevdiğim diye biten nakaratıyla bu parçayı kaç defa dinlemişizdir.

3). Senden Öğrendim

Eserin müziğini ilk duyduğunuz anda dahi bambaşka yerlere, eskilere, hatıralara dalıp gidiyorsunuz. Funda Arar’ın eserlerinin sözlerinin kalitesini tekrar vurgulamak gerekirse bu eser de sözleriyle tam şiir. Tavsiyemiz müziğin sesini biraz daha açıp arkanıza yaslanın ve eserin tadını çıkarın.

4) Benim İçin Üzülme

Parçaya giriş müziğini duyunca dahi ne kadar kaliteli bir eser olduğunu ve yıllar önce kulaklarımızda yer edindiğini hemen hatırlayacaksınız. Bundan sonra adını kırk yılda bir anarım, benim için üzülme…

5). Sen ve Ben

Her eserinde müzik başladığı anda kendinizi eserin içinde buluyorsunuz adeta. Kendinizden çok şey bulacağınız bir eser daha. Kazanan yok aslında kaybeden var sen ve ben…

6). Haberin Var Mı?

Eseri Edip Akbayram’dan da dinlemişsinizdir. Ancak eser başladığı anda fark edeceksiniz ki başlı başına Funda Arar ile eşleşen bir şaheser. Yastığımda düşümde içimdesin, bir hain bıçak gibi kalbimdesin, dermanı yoktur bilirim…

7). Ateş Düştüğü Yeri Yakar

Hafif arabeks tarzı bir eser ile zamanında yine en çok dinlediklerimiz arasında yerini alımıştı. Olmaz artık sevgilim, olmaz artık bu kadar bilmiyor musun ateş düştüğü yeri yakar…

8). Hafıza

Enbe Orkestrası ile bir araya gelerek yine kulaklarımıza kazınan bir esere imza atmıştı. Klibinde Enbe Orkestra’sı ile birlikte yer alıyor. Sağ tarafa herkes sen soluma kalbin yanına…

9) Karaya Vuran Gemiler

Sesinin kalitesini sonuna kadar hissettiğimiz müthiş bir eser. Unutmak ne mümkün severken…

10). Bağışla

Son albümünde yer alan eser ile kalplerimizde bir kez daha taht kurdu. Kırmızının çok yakıştığı albüm kapağı ile unutulmaz bir albüm.

 

Listenin sonuna gelirken Funda Arar’ın yeni albümlerini de merak ve heyecanla beklediğimizi belirtelim. Bu kadar kaliteli ses ve eserler sunan sanatçılarımız var iken sanatçı ünvanını hak etmeyen kişilerin ön planda olması da ayrıca üzücü.

BONUS

Funda Arar – Kıraç – Bulamazsın Benim Gibi Seveni

Müzik

Sezen Aksu vs Tarkan – Ceylan “Bir Başyapıt”

Published

on

Minik Serçe Sezen Aksu ve Tarkan bir araya gelerek minik Ceylan için bir başyapıt ortaya koydu.

Minik Serçe Sezen Aksu ve Tarkan bir araya gelerek minik Ceylan için bir başyapıt ortaya koydu.

2009 yılında gerçekleşen olayda 14 yaşındaki minik “Ceylan Önkol” dağda hayvanlarını otlatırken yapılan havan topu atışının kendisine isabet etmesi sonucu hayatını yitirmişti. Ceylan’ın ardında sadece annesinin feryatları ve ölümüne dair bir kaç görüntüsü kalmıştı.

Olayın failleri yargılandıktan sonra serbest bırakılmış, takipsizlik kararı verilmiş ve o zaman da çok fazla duyulmayan bu olay için Sezen Aksu 2011 yılında muhteşem sözleri olan bir ağıt besteledi.

Yaşar Gaga’nın Alakasız Şarkılar albümünde yer alan eserde Tarkan ve Sezen Aksu bir araya geldi. Bu muhteşem eser yayınladığı günden beri hak ettiği takdiri görüyor. YouTube da 4 günde 2 milyon izlenmeye kavuştu.

Kısacası Türkiye’min duygularını kardeşliğini çok güzel dile getiren bu eser insanımız tarafından bağrına basıldı. Tabiri yerindeyse boğazımızı düğümleyen bu beste uzun zaman duygu ile ve severek dinlenilecek. Şimdi sizi bu muhteşem eserin atmosferiyle baş başa bırakalım.

Teşekkürler Sezen Aksu ve Tarkan

CEYLAN SÖZLERİ

AH YÜREĞİMDE DÖRTNALA ATLAR
ATLARIN SAĞRISINDA KANATLAR
SAĞ YANIM BOYDAN BOYA MEZOPOTAMYA
SOL YANIMDA RUMELİ AĞITLARI PATLAR

SAĞ YANIM BOYDAN BOYA MEZOPOTAMYA
SOL YANIMDA RUMELİ AĞITLARI PATLAR

GÖZLERİME ASTILAR SENİ
CEYLANIM KÖR OLDUM BEN
NE HAVAN TOPU NE MERMİ
SENLE VURULDUM BEN

AH GÖZÜMÜN YAŞI SEL SELANİK
DİYARBEKİR’E Bİ’ TÜRKÜ SELALIK
GEZME CEYLAN BU DAĞLARDA GEZME
GECE GERDANLIK GÜNDÜZ MEZARLIK

GEZME CEYLAN BU DAĞLARDA GEZME
GECE GERDANLIK GÜNDÜZ MEZARLIK

GÖZLERİME ASTILAR SENİ
CEYLANIM KÖR OLDUM BEN
NE HAVAN TOPU NE MERMİ
SENLE VURULDUM BEN

The post Sezen Aksu vs Tarkan – Ceylan “Bir Başyapıt” first appeared on SCOP.

Continue Reading

Müzik

Kralın Son Film Müzikleri “Raess”

Published

on

Kralın son filmi dedik çünkü; kendisi gerçek bir kral. Kısaca bollywood denilince akla gelen ilk ismin sahibi. “Shahrukh Khan”

Shahrukh Khan, Bollywood’ta King Khan olarak adlandırılan bir film yıldızı. Bollywood bilindiği üzere Hint Sineması’nın diğer bir adı. Son yıllarda ülkemizde çok sevilen bu filmler popularitesini artırarak izlenmeye devam ediyor. Shahrukh Khan denilince akla gelen filmlerden bazıları Diwale Dulhania Le Jayenge, My Name is Khan, Cehnnai Express vs. Aslında kralın bütün filmleri başlı başına bir yapıt. Özellikle Kajol ile baş rolü paylaştığı DDLJ filmi halen hint sinemalarında her gün yeniden oynamaktadır. Halen dedik çünkü filmin yapım tarihi 1995.

Hint filmleri her ne kadar ülkemizde sevilse de ön yargılı yaklaşan veya sevmeyenler de yok denilemez tabi ki. Film kalitesinden çok verilen mesajlara odaklanılabilirse belki daha çok ilgi çekecek ve ön yargılı yaklaşımın da gereksiz olduğu anlaşılabilecektir. Yine de tabi film tarzı herkesin zevkine göre değişebileceği için sevmeyebilirsiniz. Ama denemeyen varsa denemenizi tavsiye ederiz.

Kralın son filmi Raees, diğer filmleri gibi tam bir şaheser. Filmin konusu yoksulluk içinde yaşayan insanların içki ticareti yaparak geçimini sağlaması ve bunun da devlet tarafından engellenmesi. Ana teması ise hiç bir inanışın çalışmanın, işin üzerinde olmadığı. Ayrıca güncel ve etkileyici konulara da parmak basıyor. Son zamanlarda sıkça karşılaştığımız “Din Ticareti” gibi.

Filmin müzikleri ise zaten hint filmlerini sevenler için her yerde dinlenilebilecek türden. Bazen hüzünlendiren bazen aşk duygusunu tattıran bazen de harekete geçiren müzikler yer alıyor filmin albümünde.

The post Kralın Son Film Müzikleri “Raess” first appeared on SCOP.

Continue Reading

Müzik

Tarkan Yolla Klip İzle!

Published

on

Pop müziğin zirvesi megastar Tarkan tam yedi yıl aradan sonra Tarkan 10 adını verdiği müthiş bir pop albümüyle geri döndü.

Albüm çıkalı daha bir hafta olmadan hemen hemen tüm platformlarda ilk sıraya yerleşti. Megastar Tarkan, DMC etiketini taşıyan Tarkan 10 albümünde 14 adet yeni şarkıya yer verdi. Albümde, kendine ait söz ve bestelerin yanında Sezen Aksu, Aysel Gürel, Nazan Öncel gibi birçok isminde imzası bulunan şarkılar da yer alıyor.

Tarkan, bu albümü için ilk klibini Yolla isimli eser için çekti ve klip daha yayınlanır yayınlanmaz listelerde zirveye oturdu. Yeni albümünün heyecanını yaşayan megastar Yolla klibinin bir kısmını platformlardan önce kendi instagram hesabında paylaştı. Klibin tamamı ise geçtiğimiz günlerde youtube üzerinden yayınlandı. Klibin tamamını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

window.setTimeout(“document.getElementById(‘reklami’).style.display = ‘none’;document.getElementById(‘kendisi’).style.display = ”;”,5000);


Video Yükleniyor Lütfen bekleyin.


5 Saniye Sonra Başlayacak

Albümde yer alan eserler ise şöyle;

 • YOLLA
 • ÇAY SİMİT 
 • BENİ ÇOK SEV 
 • BEN SENİN… 
 • ÇOK AĞLADIM 
 • HER ŞEY FANİ
 • KEDİ GİBİ 
 • HODRİ MEYDAN
 • BİZ ÇOCUKKEN
 • BAL KÜPÜ 
 • ACIMASIZ
 • SEVDAM TEK NEFES 
 • O SEVİŞMELER
 • AFFEDİN BİZİ ÇOCUKLAR

The post Tarkan Yolla Klip İzle! first appeared on SCOP.

Continue Reading

Trending