Apple Music Aboneliği Nasıl İptal Edilir?


Appple Music aboneliğinin nasıl iptal edildiğini merak ediyorsanız okumaya devam edin…

Apple Music’e kaydolmak 30 Haziran’da piyasaya çıkan iTunes’un en yeni sürümünde, sadece birkaç dakika içinde bir abonelik eklemek kolaydır. Kaydolduğunuzda, bir sonraki faturalandırma döngüsü başlamadan önce aboneliğinizi iptal etmeyi seçmediğiniz takdirde aboneliğiniz her ay otomatik olarak yenilenir.

Masaüstünde iTunes’da Aboneliklerin İptal Edilmesi

ITunes’u bir masaüstü bilgisayarda kullanıyorsanız, Apple Müziğinizi veya kendiniz yenilenen başka bir aboneliğinizi iptal etmek için öncelikle iTunes penceresinin üst kısmındaki hesabınızı tıklayın, ardından “Hesap Bilgisi” ni tıklayın. Hesap Bilgilerinize erişmek için Apple Kimliği şifrenizi girmeniz gerekecektir. Hesap bilgileri sayfasında olduğunuzda, Ayarlar sayfasına gidin ve Aboneliklerin yanındaki “Yönet” i tıklayın. Artık abone olduğunuz veya abone olduğunuz çeşitli aboneliklerinizi görüyorsunuz.

Apple Music üyeliğinin yanındaki “Düzenle” yi tıklayın. Herhangi bir yenileme seçeneği varsa bunları gözden geçirebilir ve değişiklikler yapabilirsiniz. Örneğin, ayda 14.99 dolarlık bir Aile planına geçebiliriz. Bununla birlikte Apple Music aboneliğinizi iptal etmek için Otomatik Yenilemenin yanındaki “Kapalı” seçeneğini tıklayın. Hazır olduğunuzda “Bitti” yi tıklayın; ücretsiz Apple Music denemeniz bittiğinde aboneliğiniz iptal edilecek ve faturalandırılmayacaktır.

Bir iOS Aygıtında Aboneliğin İptal Edilmesi

IPad veya iPhone gibi herhangi bir iOS cihazında Ayarları açın ve “iTunes & App Store” a dokunun, ardından Apple kimliğinize dokunun. Daha sonra ortaya çıkan açılır pencerede “View Apple ID” düğmesine dokunun ve ardından hesap bilgilerinize erişmek için şifrenizi girin. Abonelikler başlığı altında “Yönet” i tıklayın.

Artık tüm aboneliklerinizi ve bunların mevcut durumunu göreceksiniz, daha sonra iptal etmek istediğiniz aboneliğe dokunun. Yine, tıpkı iTunes’da olduğu gibi abonelik bilgilerinizi göreceksiniz ve yenileme seçeneklerinizi değiştirebileceksiniz. Aboneliğinizi iptal etmek için “Otomatik Yenileme” nin yanında “Kapalı” düğmesine dokunmak isteyeceksiniz. İşlemi tamamladığınızda, çıkmak için “Bitti” ye hafifçe dokunun; ücretsiz deneme sona erdikten sonra Apple Music’e (veya iptal ettiğiniz aboneliğe) fatura kesilmez.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Apple Music Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap

Send this to a friend