Başarılı Kişileri Başarısız Kişilerden Ayıran 7 Fark!


basarili-kisiler-basarisiz-kisiler

Başarılı Kişileri Başarısız Kişilerden Ayıran Farklar, Başarılı ve başarısız olanlar arasında her zaman net bir fark vardır.

Alışkanlıklarımız ve kararlarımız arasındaki farklar ya sadece konuşulan ya da yapılmayan olguları doğurur. Düşüncelerin başarılı kişilerle paylaşması ve icraata geçirmeye çalışması bir süre sonra insanlar üzerinde olumlu etkiler bıraktığı fark edilir. Ayrıca başarılı kişilerin kendi değer ve standartlarını hassas bir şekilde ayarladıkları da görülür.

Başarılı insanları başarısız insanlardan en bariz farkı kısaca başarısız insanların yapmak istemediği her şeyi yapabilmek ayrıcalığına sahip olan kişiler başarılıdır şeklinde açıklayabiliriz.

Unutulmamalıdır ki başarıya giden yolda zorlu çalışma süreçleri, kararlılık ve azim şarttır. Bu sayede başarılı olmanın ötesinde insanlar arasında bir fark yaratabilmenin de temel unsurudur aynı zamanda.

Sözü fazla uzatmadan daha anlaşılır şekilde başarılı ve başarısız kişiler arasındaki bariz farkları temel başlıklar altında inceleyelim.

1). Başarı Tek Başına Gelmez!

basarili-kisiler-basarisiz-kisiler-1

Başarılı kişiler başarıya ulaştığı yolda tek başına yürümek yerine daima başkalarına da yardım ederek birlikte yürümeyi tercih ederler. Bu sayede hem kendilerini bir adım daha ileriye taşımış olurlar hem de başkalarına da amaçlarına ulaşması için yardım etmiş olurlar. Başarısız kişiler ise ulaştığı başarının yalnızca kendisine ait olmasını ister ve ilk fırsatta yakınında yer alan kişileri aşağıya çekmekten çekinmezler.

2).Değişime Açık Olun!

basarili-kisiler-basarisiz-kisiler-2

Başarılı kişiler her zaman en son trendleri takip eder ve kendi çalışma ortamına da bu değişimi uygulayan kişilerdir. Başarısız kişiler ise bunun aksine değişimden korkar ve bildiği düzenden şaşmak istemez.

3). Yeni Fikirler Bulun!

basarili-kisiler-basarisiz-kisiler-3

Başarılı kişiler hiç bir zaman elindekilerle yetinmeyen ve her zaman daha iyisini ve daha yenisini bulmaya çalışan kişilerdir. Bu sebeple her zaman yeni fikirler bulmaya çalışırlar. Başarısız kişiler ise fikirlere kapalı ve sadece insanların yaptıkları üzerinde düşünmeye ve onlar hakkında konuşmaya eğilimlidirler.

4). Sorumluluk Sahibi Olun!

basarili-kisiler-basarisiz-kisiler-4

Başarılı kişiler başarılarını veya başarısızlıklarını her zaman kendileri üstlenirler. Yaptıkları işin sonuçlarından kaçmazlar. Başarısız kişiler ise sadece başarıyı üstlenir başarısızlık durumlarında ise başkalarını suçlarlar.

5). Öğrenmeye Açık Olun!

basarili-kisiler-basarisiz-kisiler-5

Başarılı kişiler daima yeni bilgiler öğrenme arayışındadır. Edindiği bilgilerin her zaman daha fazlasının olduğunun bilincinde olarak bildiklerim bana yeter anlayışında değildirler. Başarısız kişiler ise neredeyse her şeyi bildiklerini düşünürler. Yeni bilgi edinmeye kapalıdırlar.

6). Başarıyı Takdir Edin!

basarili-kisiler-basarisiz-kisiler-6

Başarılı kişiler başkalarının başarısı karşısında her zaman kendini minnettar hisseder ve başarılı olan kişileri teşvik edebilmekten ve takdirini sunmaktan çekinmez. Başarısız kişiler ise her zaman başkalarının yaptıklarını eleştirebilecek bir nokta bularak memnuniyetsizliğini ifade ederler.

7). Affedici Olun!

basarili-kisiler-basarisiz-kisiler-7

Başarılı kişiler affedebilme kabiliyetine sahiptirler. Yapılan hatalar karşısında yüce gönülleriyle her şeyi zamanla hoş görebilir ve hata yapan kişileri tekrar kabullenebilen kişilerdir. Başarısız kişiler ise tabiri yerindeyse tamamen kin tutarlar. Hataları affedemez ve yalnızca kendisinin hata yapmadığını düşünen kişilerdir.

Görsel kaynağı : wittyfeed

Yorumlar 3

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Başarısız olanlar grubundayım. Ama şuna inanıyorum. Farkındalığın bir insanın değişmesi için en önemli şeylerden biri olduğuna.

  2. bence insan hayatta iki taraftada oluyor çünkü çok fazla istediğin şeylerin ister istemez olmama durumunu düşünüp olumsuzluğu çekiyorsun ama başarısızlıkta bir başarıdır yanlışları bir kez yapmış olursun ve daha az yanlışlar devam edersin bence bu da bir başarıdır

  3. bence insanin basarili olmasi icin cevresinden en cok ta ailesinden ve arkadaslarindan desteklenmesine de ihtiyaci var.

Başarılı Kişileri Başarısız Kişilerden Ayıran 7 Fark!

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap

Send this to a friend