Bizimle iletişime geçin

Haber

Başarılı Kişileri Başarısız Kişilerden Ayıran 7 Fark!

basarili-kisiler-basarisiz-kisiler

Başarılı Kişileri Başarısız Kişilerden Ayıran Farklar, Başarılı ve başarısız olanlar arasında her zaman net bir fark vardır.

Alışkanlıklarımız ve kararlarımız arasındaki farklar ya sadece konuşulan ya da yapılmayan olguları doğurur. Düşüncelerin başarılı kişilerle paylaşması ve icraata geçirmeye çalışması bir süre sonra insanlar üzerinde olumlu etkiler bıraktığı fark edilir. Ayrıca başarılı kişilerin kendi değer ve standartlarını hassas bir şekilde ayarladıkları da görülür.

Başarılı insanları başarısız insanlardan en bariz farkı kısaca başarısız insanların yapmak istemediği her şeyi yapabilmek ayrıcalığına sahip olan kişiler başarılıdır şeklinde açıklayabiliriz.

Unutulmamalıdır ki başarıya giden yolda zorlu çalışma süreçleri, kararlılık ve azim şarttır. Bu sayede başarılı olmanın ötesinde insanlar arasında bir fark yaratabilmenin de temel unsurudur aynı zamanda.

Sözü fazla uzatmadan daha anlaşılır şekilde başarılı ve başarısız kişiler arasındaki bariz farkları temel başlıklar altında inceleyelim.

1). Başarı Tek Başına Gelmez!

basarili-kisiler-basarisiz-kisiler-1

Başarılı kişiler başarıya ulaştığı yolda tek başına yürümek yerine daima başkalarına da yardım ederek birlikte yürümeyi tercih ederler. Bu sayede hem kendilerini bir adım daha ileriye taşımış olurlar hem de başkalarına da amaçlarına ulaşması için yardım etmiş olurlar. Başarısız kişiler ise ulaştığı başarının yalnızca kendisine ait olmasını ister ve ilk fırsatta yakınında yer alan kişileri aşağıya çekmekten çekinmezler.

2).Değişime Açık Olun!

basarili-kisiler-basarisiz-kisiler-2

Başarılı kişiler her zaman en son trendleri takip eder ve kendi çalışma ortamına da bu değişimi uygulayan kişilerdir. Başarısız kişiler ise bunun aksine değişimden korkar ve bildiği düzenden şaşmak istemez.

3). Yeni Fikirler Bulun!

basarili-kisiler-basarisiz-kisiler-3

Başarılı kişiler hiç bir zaman elindekilerle yetinmeyen ve her zaman daha iyisini ve daha yenisini bulmaya çalışan kişilerdir. Bu sebeple her zaman yeni fikirler bulmaya çalışırlar. Başarısız kişiler ise fikirlere kapalı ve sadece insanların yaptıkları üzerinde düşünmeye ve onlar hakkında konuşmaya eğilimlidirler.

4). Sorumluluk Sahibi Olun!

basarili-kisiler-basarisiz-kisiler-4

Başarılı kişiler başarılarını veya başarısızlıklarını her zaman kendileri üstlenirler. Yaptıkları işin sonuçlarından kaçmazlar. Başarısız kişiler ise sadece başarıyı üstlenir başarısızlık durumlarında ise başkalarını suçlarlar.

5). Öğrenmeye Açık Olun!

basarili-kisiler-basarisiz-kisiler-5

Başarılı kişiler daima yeni bilgiler öğrenme arayışındadır. Edindiği bilgilerin her zaman daha fazlasının olduğunun bilincinde olarak bildiklerim bana yeter anlayışında değildirler. Başarısız kişiler ise neredeyse her şeyi bildiklerini düşünürler. Yeni bilgi edinmeye kapalıdırlar.

6). Başarıyı Takdir Edin!

basarili-kisiler-basarisiz-kisiler-6

Başarılı kişiler başkalarının başarısı karşısında her zaman kendini minnettar hisseder ve başarılı olan kişileri teşvik edebilmekten ve takdirini sunmaktan çekinmez. Başarısız kişiler ise her zaman başkalarının yaptıklarını eleştirebilecek bir nokta bularak memnuniyetsizliğini ifade ederler.

7). Affedici Olun!

basarili-kisiler-basarisiz-kisiler-7

Başarılı kişiler affedebilme kabiliyetine sahiptirler. Yapılan hatalar karşısında yüce gönülleriyle her şeyi zamanla hoş görebilir ve hata yapan kişileri tekrar kabullenebilen kişilerdir. Başarısız kişiler ise tabiri yerindeyse tamamen kin tutarlar. Hataları affedemez ve yalnızca kendisinin hata yapmadığını düşünen kişilerdir.

Görsel kaynağı : wittyfeed

Reklamlar
3 Yorumlar

3 Comments

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber

Ali Sürmeli’den Üzücü Haber!

Usta oyuncudan son dakika üzücü haber geldi.

Oyuncu Ali Sürmeli’den üzücü haber geldi. Elazığ’lı Usta oyuncu Ali Sürmeli tedavi altına alındı.

Kurtlar Vadisi Pusu, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi fenomen dizilerde isminden söz ettiren usta oyuncu Ali Sürmeli beyin kanaması geçirdi. Acil olarak ameliyata alınan Sürmeli’nin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Okumaya Devam Et

Haber

Netflix Türkiye’de Tekrar 30 Gün Ücretsiz!

Uzun zamandır Netflix 30 günlük ücretsiz deneme süresini Türkiye’de uygulamadan kaldırmıştı. Sonunda beklenen haber geldi!

Netflix daha önce almış olduğu karar ile Türkiye’de 30 günlük deneme süresini kaldırmıştı. Yeni abone olanlar maalesef ilk günden itibaren ücret ödemek zorunda kalıyordu.

Netflix bugünden itibaren tekrar Türkiye’de 30 günlük deneme süresini aktif hale getirdi. Yeni abonelerin faydalanabileceği deneme süresi için daha önce kayıt olduğunuz maili tekrar kullanabilirsiniz.

Mevcut aboneler ise maalesef 30 günlük deneme süresinden faydalanamıyor. İzlemediğiniz diziler var ise, takip etmek için uygun koşulları uzun zamandır bekliyorsanız bu fırsatı kesinlikle kaçırmamalısınız.

Keyifli seyirler dileriz.

Okumaya Devam Et

Haber

Açıköğretim Yaz Okulu Sınavlarının Nasıl Yapılacağı Belli Oldu!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

acikogretim-yaz-okulu-sinavlari

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim ,İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Dönemi Yaz Okulu sınavlarının hangi şartlar altında yapılacağına dair duyurusunu yayınladı.

AÖF Yaz Okulu sınavlarının daha önce yapılan duyuruda 5 Eylül 2020 de yapılacağı belirtilmişti. Ancak sınavın yüz yüze mi ya da online mi gerçekleşeceğine dair herhangi bir karar verilmemişti. AÖF öğrencileri yaz okulu başvurularını yaptıktan sonra sınavın hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair yapılacak açıklamayı beklemekteydi.

Beklenen Açıklama Geldi!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Almış oldukları her kararda öğrencilerinin yanında olduğunu belirten Erdal, şu açıklamalarını şu şekilde devam ettirdi.

“Bu doğrultuda yürüttüğümüz yoğun çalışmalar sonucunda, yaz okulu sınavlarının online yapılması kararını aldık. Hepinize sağlıklı günler ve başarılar diliyorum.”

Bu açıklama ile binlerce öğrencinin gireceği AÖF yaz okulu sınavları online olarak 5 – 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Okumaya Devam Et

İlgi Odağı İçerikler