Bizimle iletişime geçin

Haber

Bilgisayarınızı Madencilerin Sömürmesini Engelleyin!

minerblock

Bilgisayarınızı madencilerin isteğiniz dışında madencilik için kullanılmasını engelleyebilirsiniz. Üstelik bunu sadece küçük bir eklentiyle başarabilirsiniz.

Dijital madencilik günümüzün en çok konuşulan teknoloji konularından biri haline geldi. Dijital madencilik ile elde edilen sanal para birimlerinin anonim ve aynı zamanda takip edilemez olmasının sağladığı faydalar, bu para birimlerinin popülaritesini hızlı ve oldukça arttırmış durumda haliyle.

Dijital madencilik işi ile uğraşan kişilerin önemli bir kısmı bu iş için kendi kurdukları sistemleri kullansalar da, özellikle bazı internet sitesi sahipleri, siz onların sitelerini ziyaret ettiğinizde bilgisayarınızın CPU gücünü, izniniz olmadan kullanabiliyor.

Dünyanın çok bilinen torrent portallarından The Pirate Bay ‘in, geçtiğimiz günlerde bu yöntemi kullanarak gelir elde ettiği ortaya çıktığından beri farklı geliştiriciler bu tip izinsiz madenciliğin önüne geçmek için farklı çözümler aramaya başladı. CryptoMineDev tarafından oluşturulan minerBlock adlı uzantı tam da bu amaçla kullanıcıların hizmetine sunulmuş durumda. Oldukça da faydalı diyebiliriz.

Google Chrome Web Mağazası üzerinden ücretsiz olarak sunulan ve tarayıcınıza ekleyebileceğiniz minerBlock eklentisi, sıklıkla kullanılan ve bilinen tüm dijital madencilerin veri kaydını barındırıyor ve bu madencilerin tarayıcınız aracılığıyla izniniz olmadan CPU’nuza erişmesini engelliyor. Böylece bilgisayarınızın madenciler tarafından sömürülmesini engellemiş oluyorsunuz.

Ancak belirtmekte fayda var. Şimdilik sadece Google Chrome üzerinde kullanılabilen bu uzantı, geliştiricilerin açıklamasına göre ilerleyen zamanlarda Firefox için de kullanılabilir duruma gelecek.

Tıkla Yorum Gönder

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber

Ali Sürmeli’den Üzücü Haber!

Usta oyuncudan son dakika üzücü haber geldi.

Oyuncu Ali Sürmeli’den üzücü haber geldi. Elazığ’lı Usta oyuncu Ali Sürmeli tedavi altına alındı.

Kurtlar Vadisi Pusu, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi fenomen dizilerde isminden söz ettiren usta oyuncu Ali Sürmeli beyin kanaması geçirdi. Acil olarak ameliyata alınan Sürmeli’nin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Okumaya Devam Et

Haber

Netflix Türkiye’de Tekrar 30 Gün Ücretsiz!

Uzun zamandır Netflix 30 günlük ücretsiz deneme süresini Türkiye’de uygulamadan kaldırmıştı. Sonunda beklenen haber geldi!

Netflix daha önce almış olduğu karar ile Türkiye’de 30 günlük deneme süresini kaldırmıştı. Yeni abone olanlar maalesef ilk günden itibaren ücret ödemek zorunda kalıyordu.

Netflix bugünden itibaren tekrar Türkiye’de 30 günlük deneme süresini aktif hale getirdi. Yeni abonelerin faydalanabileceği deneme süresi için daha önce kayıt olduğunuz maili tekrar kullanabilirsiniz.

Mevcut aboneler ise maalesef 30 günlük deneme süresinden faydalanamıyor. İzlemediğiniz diziler var ise, takip etmek için uygun koşulları uzun zamandır bekliyorsanız bu fırsatı kesinlikle kaçırmamalısınız.

Keyifli seyirler dileriz.

Okumaya Devam Et

Haber

Açıköğretim Yaz Okulu Sınavlarının Nasıl Yapılacağı Belli Oldu!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

acikogretim-yaz-okulu-sinavlari

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim ,İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Dönemi Yaz Okulu sınavlarının hangi şartlar altında yapılacağına dair duyurusunu yayınladı.

AÖF Yaz Okulu sınavlarının daha önce yapılan duyuruda 5 Eylül 2020 de yapılacağı belirtilmişti. Ancak sınavın yüz yüze mi ya da online mi gerçekleşeceğine dair herhangi bir karar verilmemişti. AÖF öğrencileri yaz okulu başvurularını yaptıktan sonra sınavın hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair yapılacak açıklamayı beklemekteydi.

Beklenen Açıklama Geldi!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Almış oldukları her kararda öğrencilerinin yanında olduğunu belirten Erdal, şu açıklamalarını şu şekilde devam ettirdi.

“Bu doğrultuda yürüttüğümüz yoğun çalışmalar sonucunda, yaz okulu sınavlarının online yapılması kararını aldık. Hepinize sağlıklı günler ve başarılar diliyorum.”

Bu açıklama ile binlerce öğrencinin gireceği AÖF yaz okulu sınavları online olarak 5 – 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Okumaya Devam Et

İlgi Odağı İçerikler