Bitcoin Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?


Bitcoin alırken dikkat edilmesi gerekenler

Bitcoin bir elektronik para birimidir. Son yıllarda piyasa değerinin yükselişe geçip 20.000 Dolara yaklaşmasıyla dünya gündemine otursa da, aslında piyasa sürüldüğü günden beri dünyadaki gelişmiş devletlerin yakından takip ettiği bir elektronik paradır. Değeri şuan 14.000 Dolar olan Bitcoin özellikle internet üzerinden alışveriş yapıldıkça veya gelişen siyasi olaylara göre oldukça hızlı değişim gösteren bir para birimidir. Paylaşılan kaynaklara göre Bitcoinin ilk alımın yapan insanların şuan milyarder oldukları belirtiliyor. Bitcoin alırken dikkat etmeniz gereken en büyük tehlikelerden biri Bitcoin’i almış olduğunuz aracı kurumdur. Belirtmekte fayda var aracı kurumlar kârınıza ortaktır ancak zararınıza hiçbir zaman ortak olmazlar.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

bitcoin-riskli

1) Bitcoin dünyası çok riskli bir borsa dünyasıdır. Yüksek bir meblağa sahip olan Bitcoin yeri geldiği zaman aşırı derecede kâr yeri geldiği zaman ise sizi fazlaca zarara uğratabilir. Bunların önüne geçmek için kaybettiğiniz zaman sizi üzmeyecek tutarlarla alım-satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bitcoin dünyasında yabancılık çekmemeye başladığınız da ve piyasaya hakim olduğunuzda ise bu tutarı aşama aşama arttırabilirsiniz.

bitcoin-borsasi

2) Günümüzde internetin sağlamış olduğu kolaylıklar arttıkça yapabileceklerimizde artıyor. Bunlardan biride borsa takip uygulamaları, finans şirketlerinin alım satım yapabileceğiniz uygulamaları ile en iyi şekilde takip edebilirsiniz. İstediğiniz takdirde Bitcoin alımın parça parça üçe dörde bölerek alıp istediğiniz zaman ayırmış olduğunuz parçalardan birini satıp diğerlerini bırakarak riskinizi azaltabilirsiniz. Profesyonel Bitcoin yatırımcılarının Bitcoin dünyasına girmek isteyen insanlara vermiş olduğu ve uygulamış olduğu öneri ile ek kazanç sağlayabilirsiniz.

bitcoin-dalgali-piyasa

3) Bitcoin piyasası oldukça dalgalı bir piyasadır. Bu yüzden oldukça sakin kalmalısınız. Alım yaptığınız fiyatın altına düştüğü için veya yükseldiği için hemen ani karar vermeyin zararınız bir saat sonra kâra dönüşebilir. Çevrenize ve siyasi olaylara kulak vererek Bitcoin ne zaman size kâr getireceğinizi anlayarak sürekli bir kar sağlayabilirsiniz.

Artık ilerleyen teknoloji ile birden çok coin türemiştir. Borsa uygulamalarıyla hangi coinin artışta olduğunun ne kadar sürede ne kadar kar yaptırdığına bakarak diğer coinlere yönelim sağlayarak kendinize olası risklere karşı bir arka kapı açmış olursunuz. Alacağınız doğru kararlarla ve yapmış olduğunuz farklı işlemlerle, yapmış olduğunuz bir yatırımdan zarar etseniz bile ikinci bir doğru yatırım ile zararınızı telafi edebilirsiniz. Önemli olan piyasayı sürekli takip etmek siyasi olayları ayrıntılı bir şekilde yer vermek. Bitcoin dünyası riskli bir o kadar da karlı bir borsa dünyasıdır. Stratejik hamlelerle hayal edemediğiniz kadar para kazabilirsiniz. Ek kazanç olarak düşündüğünüz bu dünya sizi zengin edebilir.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bitcoin Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap

Send this to a friend