Bizimle iletişime geçin

Haber

Bitcoin Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

bitcoin-alirken-nelere-dikkat-etmeliyiz

Bitcoin alırken dikkat edilmesi gerekenler

Bitcoin bir elektronik para birimidir. Son yıllarda piyasa değerinin yükselişe geçip 20.000 Dolara yaklaşmasıyla dünya gündemine otursa da, aslında piyasa sürüldüğü günden beri dünyadaki gelişmiş devletlerin yakından takip ettiği bir elektronik paradır. Değeri şuan 14.000 Dolar olan Bitcoin özellikle internet üzerinden alışveriş yapıldıkça veya gelişen siyasi olaylara göre oldukça hızlı değişim gösteren bir para birimidir. Paylaşılan kaynaklara göre Bitcoinin ilk alımın yapan insanların şuan milyarder oldukları belirtiliyor. Bitcoin alırken dikkat etmeniz gereken en büyük tehlikelerden biri Bitcoin’i almış olduğunuz aracı kurumdur. Belirtmekte fayda var aracı kurumlar kârınıza ortaktır ancak zararınıza hiçbir zaman ortak olmazlar.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

bitcoin-riskli

1) Bitcoin dünyası çok riskli bir borsa dünyasıdır. Yüksek bir meblağa sahip olan Bitcoin yeri geldiği zaman aşırı derecede kâr yeri geldiği zaman ise sizi fazlaca zarara uğratabilir. Bunların önüne geçmek için kaybettiğiniz zaman sizi üzmeyecek tutarlarla alım-satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bitcoin dünyasında yabancılık çekmemeye başladığınız da ve piyasaya hakim olduğunuzda ise bu tutarı aşama aşama arttırabilirsiniz.

bitcoin-borsasi

2) Günümüzde internetin sağlamış olduğu kolaylıklar arttıkça yapabileceklerimizde artıyor. Bunlardan biride borsa takip uygulamaları, finans şirketlerinin alım satım yapabileceğiniz uygulamaları ile en iyi şekilde takip edebilirsiniz. İstediğiniz takdirde Bitcoin alımın parça parça üçe dörde bölerek alıp istediğiniz zaman ayırmış olduğunuz parçalardan birini satıp diğerlerini bırakarak riskinizi azaltabilirsiniz. Profesyonel Bitcoin yatırımcılarının Bitcoin dünyasına girmek isteyen insanlara vermiş olduğu ve uygulamış olduğu öneri ile ek kazanç sağlayabilirsiniz.

bitcoin-dalgali-piyasa

3) Bitcoin piyasası oldukça dalgalı bir piyasadır. Bu yüzden oldukça sakin kalmalısınız. Alım yaptığınız fiyatın altına düştüğü için veya yükseldiği için hemen ani karar vermeyin zararınız bir saat sonra kâra dönüşebilir. Çevrenize ve siyasi olaylara kulak vererek Bitcoin ne zaman size kâr getireceğinizi anlayarak sürekli bir kar sağlayabilirsiniz.

Artık ilerleyen teknoloji ile birden çok coin türemiştir. Borsa uygulamalarıyla hangi coinin artışta olduğunun ne kadar sürede ne kadar kar yaptırdığına bakarak diğer coinlere yönelim sağlayarak kendinize olası risklere karşı bir arka kapı açmış olursunuz. Alacağınız doğru kararlarla ve yapmış olduğunuz farklı işlemlerle, yapmış olduğunuz bir yatırımdan zarar etseniz bile ikinci bir doğru yatırım ile zararınızı telafi edebilirsiniz. Önemli olan piyasayı sürekli takip etmek siyasi olayları ayrıntılı bir şekilde yer vermek. Bitcoin dünyası riskli bir o kadar da karlı bir borsa dünyasıdır. Stratejik hamlelerle hayal edemediğiniz kadar para kazabilirsiniz. Ek kazanç olarak düşündüğünüz bu dünya sizi zengin edebilir.

Reklamlar
Tıkla Yorum Gönder

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber

Ali Sürmeli’den Üzücü Haber!

Usta oyuncudan son dakika üzücü haber geldi.

Oyuncu Ali Sürmeli’den üzücü haber geldi. Elazığ’lı Usta oyuncu Ali Sürmeli tedavi altına alındı.

Kurtlar Vadisi Pusu, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi fenomen dizilerde isminden söz ettiren usta oyuncu Ali Sürmeli beyin kanaması geçirdi. Acil olarak ameliyata alınan Sürmeli’nin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Okumaya Devam Et

Haber

Netflix Türkiye’de Tekrar 30 Gün Ücretsiz!

Uzun zamandır Netflix 30 günlük ücretsiz deneme süresini Türkiye’de uygulamadan kaldırmıştı. Sonunda beklenen haber geldi!

Netflix daha önce almış olduğu karar ile Türkiye’de 30 günlük deneme süresini kaldırmıştı. Yeni abone olanlar maalesef ilk günden itibaren ücret ödemek zorunda kalıyordu.

Netflix bugünden itibaren tekrar Türkiye’de 30 günlük deneme süresini aktif hale getirdi. Yeni abonelerin faydalanabileceği deneme süresi için daha önce kayıt olduğunuz maili tekrar kullanabilirsiniz.

Mevcut aboneler ise maalesef 30 günlük deneme süresinden faydalanamıyor. İzlemediğiniz diziler var ise, takip etmek için uygun koşulları uzun zamandır bekliyorsanız bu fırsatı kesinlikle kaçırmamalısınız.

Keyifli seyirler dileriz.

Okumaya Devam Et

Haber

Açıköğretim Yaz Okulu Sınavlarının Nasıl Yapılacağı Belli Oldu!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

acikogretim-yaz-okulu-sinavlari

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim ,İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Dönemi Yaz Okulu sınavlarının hangi şartlar altında yapılacağına dair duyurusunu yayınladı.

AÖF Yaz Okulu sınavlarının daha önce yapılan duyuruda 5 Eylül 2020 de yapılacağı belirtilmişti. Ancak sınavın yüz yüze mi ya da online mi gerçekleşeceğine dair herhangi bir karar verilmemişti. AÖF öğrencileri yaz okulu başvurularını yaptıktan sonra sınavın hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair yapılacak açıklamayı beklemekteydi.

Beklenen Açıklama Geldi!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Almış oldukları her kararda öğrencilerinin yanında olduğunu belirten Erdal, şu açıklamalarını şu şekilde devam ettirdi.

“Bu doğrultuda yürüttüğümüz yoğun çalışmalar sonucunda, yaz okulu sınavlarının online yapılması kararını aldık. Hepinize sağlıklı günler ve başarılar diliyorum.”

Bu açıklama ile binlerce öğrencinin gireceği AÖF yaz okulu sınavları online olarak 5 – 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Okumaya Devam Et

İlgi Odağı İçerikler