Bizimle iletişime geçin

Haber

Çalışanlar İçin 3 Gerekli Uygulama

gerekli-3-uygulama-tavsiyesi

Çalışma hayatınızı kolaylaştıracak ve düzene sokacak 3 adet uygulamayı sizlerle paylaşıyoruz.

Çalışma hayatının zorluğunu ve hayatın eskisi gibi artık yavaş akmadığını hepimiz biliyoruz. Bir anda birçok işle ilgilenmek zorunda kalabiliyoruz. İnsan beyni aynı anda birçok şeyi düşünebilecek kapasiteye sahip ama nereye kadar bunu yapabiliriz ya da kaçımızı tüm yaşamımızı kolayca programlı bir şekilde devam ettirebiliyoruz ?

Sizlerle paylaşacağımız bu uygulamalar hem hayatınızı kolaylaştıracak hem de belirli bir düzen içerisinde çalışma hayatınızı veya günlük hayatınızı sürdürmenizi sağlayacak. Sözü fazla uzatmadan uygulamalarımızı tanımaya başlayalım.

1 – Wunderlist

Bu uygulamayı hem bilgisayarınızda hem de ios ve android telefonunuzda kullanabileceğinizi öncelikle belirtelim.

Wunderlist bir görev planlama aracı. Gün içinde veya geniş zamana yayılmış birden çok yapmanız gereken iş ve görev var ve bunları takip etmekte zorlanıyorsanız bu uygulama tam da size göre.

Uygulamayı kullanabilmek için önce kullanıcı hesabı açmanız gerekmektedir. Hesabınızı oluşturduktan sonra kendinize gün tarih ve saat belirterek yeni görevler ekleyebilirsiniz ve bunlara hatırlatıcılar ekleyebilirsiniz. Tamamlanan görevlere yanındaki kutucuğa tik işaretinizi koyduğunuzda yapılacaklar listesinden silinir ve yapılanlar kategorisi altına otomatik olarak geçer.

Wunderlist ile yalnızda kendiniz için görev oluşturmakla kalmayıp bir projenin yöneticisi iseniz, projenizde yer alan ekip arkadaşlarınızın hesabını da bağlayıp onlara görev de atayabilirsiniz. Bu sayede kim ne zaman hangi işini tamamlamış  veya tamamlamış kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Uygulamaya internet tarayıcınızdan ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Android sürümü için buraya tıklayabilirsiniz.

Ios sürümü için buraya tıklayabilirsiniz.

2 – Pocket

Pocket ile internette okuduğunuz bir yazıya daha sonra ulaşmak isterseniz yazıyı uygulamaya ekleyerek her an kolayca ulaşabilirsiniz.

Okumak istediğiniz güzel bir yazı, haber veya makale buldunuz internette, ancak o anda okumak için zamanınız yok. Hemen yazının linkini kopyalayıp pocket içerisine atıyorsunuz ve daha sonra kolayca istediğiniz zaman okuyabiliyorsunuz.

Bu uygulama sayesinde hoşunuza giden konuları daha sonra aramakla uğraşmak yerine tek bir tık sayesinde hemen ulaşabilirsiniz.

Pocket uygulamasını hem bilgisayarınızda hem de andorid ve ios telefonlarınızda kullanabilirsiniz.

Uygulamaya internet tarayıcınızdan ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Android sürümü için buraya tıklayabilirsiniz.

Ios sürümü için buraya tıklayabilirsiniz.

3 – Bundle

Bundle, bir haber okuma uygulaması. Ancak haber dediğimiz için hemen bildiğiniz klasik haber sitesinin bir uygulaması olarak düşünmeyin.

Bütün haber sitelerinin haberlerini tek uygulama ile aynı pencere altında size sunan çok kullanışlı bir uygulama.

Haber okumadan günlük çalışma hayatımıza devam ettiğimiz gün sayısı yok denecek kadar azdır. Haber sitelerinin uygulamalarını telefonumuza ayrı ayrı indirdiğimizde aşırı bir kalabalık oluşturmakta ve hatta telefonlarımızı yavaşlatmakta.

Bundle ile haberlerini okumayı istediğiniz siteleri ve ilgi alanlarınıza göre konuları seçerek tek ekran altında keyifli ve kolay şekilde haber ve yazılara ulaşabilirsiniz.

Ayrıca belirtmekten geçmeyelim. Bundle tamamen Türk yapımı bir uygulama. Nice böyle güzel uygulamaların ülkemizden çıkması ümidiyle…

Uygulamaya internet tarayıcınızdan ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Android sürümü için buraya tıklayabilirsiniz.

Ios sürümü için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Reklamlar
Tıkla Yorum Gönder

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Akismet tarafından spamlara karşı korunmaktadır. Yorumlarınızın nasıl işlendiğini öğrenin.

Haber

Netflix Türkiye’de Tekrar 30 Gün Ücretsiz!

Uzun zamandır Netflix 30 günlük ücretsiz deneme süresini Türkiye’de uygulamadan kaldırmıştı. Sonunda beklenen haber geldi!

Netflix daha önce almış olduğu karar ile Türkiye’de 30 günlük deneme süresini kaldırmıştı. Yeni abone olanlar maalesef ilk günden itibaren ücret ödemek zorunda kalıyordu.

Netflix bugünden itibaren tekrar Türkiye’de 30 günlük deneme süresini aktif hale getirdi. Yeni abonelerin faydalanabileceği deneme süresi için daha önce kayıt olduğunuz maili tekrar kullanabilirsiniz.

Mevcut aboneler ise maalesef 30 günlük deneme süresinden faydalanamıyor. İzlemediğiniz diziler var ise, takip etmek için uygun koşulları uzun zamandır bekliyorsanız bu fırsatı kesinlikle kaçırmamalısınız.

Keyifli seyirler dileriz.

Okumaya Devam Et

Haber

Açıköğretim Yaz Okulu Sınavlarının Nasıl Yapılacağı Belli Oldu!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

acikogretim-yaz-okulu-sinavlari

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim ,İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Dönemi Yaz Okulu sınavlarının hangi şartlar altında yapılacağına dair duyurusunu yayınladı.

AÖF Yaz Okulu sınavlarının daha önce yapılan duyuruda 5 Eylül 2020 de yapılacağı belirtilmişti. Ancak sınavın yüz yüze mi ya da online mi gerçekleşeceğine dair herhangi bir karar verilmemişti. AÖF öğrencileri yaz okulu başvurularını yaptıktan sonra sınavın hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair yapılacak açıklamayı beklemekteydi.

Beklenen Açıklama Geldi!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Almış oldukları her kararda öğrencilerinin yanında olduğunu belirten Erdal, şu açıklamalarını şu şekilde devam ettirdi.

“Bu doğrultuda yürüttüğümüz yoğun çalışmalar sonucunda, yaz okulu sınavlarının online yapılması kararını aldık. Hepinize sağlıklı günler ve başarılar diliyorum.”

Bu açıklama ile binlerce öğrencinin gireceği AÖF yaz okulu sınavları online olarak 5 – 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Okumaya Devam Et

Haber

Vodafone Hediye Çarkı Ekstra İnternet Kazanma İpucu

Hediye çarkından çıkan internet veya hediyelerin haricinde ekstra internet kazanabilme ipucunu paylaşıyoruz.

vodafone-hediye-carki-ekstra-internet

Hediye internet paketi kazanma ipucu. Vodafone aboneleri her hafta pazartesi gününden itibaren hediye çarkı çevirme hakkı kazanıyor. Hediye çarkından çıkan internet veya hediyelerin haricinde ekstra internet kazanabilme ipucunu paylaşıyoruz.

Hediye Çarkı İnternet Paketleri

Vodafone aboneleri her hafta Hediye Çarkından çeşitli miktarlarda hediye internet veya indirim kuponları kazanmaktadır. İnternet paketi yetmeyenlerin imdadına yetişen hediye internet paketleri en çok talep edilenler arasında yer alıyor. Paylaşacağımız ipucu ile verilen hediyelerin haricinde ekstra internet kazanabilme şansına sahip olabilirsiniz.

Ekstra İnternet İpucu

Bilindiği üzere Vodafone hediye çarkı her hafta pazartesi gününden itibaren yeniden çevrilebiliyor. Hediyesini almak isteyen kullanıcılar çarkı çevirdiklerinde bazen sunucunun aşırı yoğunluğundan hata alabiliyor ve çarkı çeviremiyor. Bu yoğunluğu yakalayıp sunucunun hata verdiği zamanlarda çevirdiğimizde Vodafone birkaç dakika içerisinde çarkı çeviremediğimiz için günlük ekstra hediye internet paketi tanımlıyor.

Ekstra hediye internet paketi şansını yakalayabilmek için sunucunun yoğun olduğu zamana denk gelmek lazım. Sunucu ise genellikle kullanıcıların pazartesi gününün ilk saat veya dakikalarından yani gece 00:00 dan sonraki dakikalarda veya pazartesi sabahında yoğunlaşabiliyor. Bu yoğunluğa denk geldiğinizde tavsiyemiz çarkı tekrar çevirmeyin ve birkaç dakika bekleyin. Vodafone çarkı çeviremediğiniz için size ekstra günlük internet paketi tanımlayacaktır. Sonrasına ise istediğiniz zaman tekrar çarkı çevirip hediyenizi alabilirsiniz.

Şansınız bol olsun. 🙂

Okumaya Devam Et

İlgi Odağı İçerikler