Bizimle iletişime geçin

Haber

Cep Telefonlarına Yüzde Yüz ÖTV Zammı!

Cumhurbaşkanı kararnamesi ile açıklanan yeni ötv oranı ile birlikte cep telefonlarında ödenen vergi oranı 2 katına çıkmış oldu!

otv-zammi-orani

Son açıklanan Cumhurbaşkanı kararnamesi ile birlikte cep telefonlarında ödenen ÖTV oranı tam 2 katına çıkmış oldu! Bu kararname ile birlikte toplam ödenen ÖTV oranı %50 ye ulaşmış oldu.

Bir çok vatandaşın tepkisini çeken zam uygulaması ile birlikte cep telefonlarının fiyatlarında ciddi miktarda artış oldu. Yeni bir telefon aldığınızda ödemeniz gereken vergi oranı %25 ten %50 oranına yükseltildi.

Cep Telefonu Alırken Hangi Vergileri Ödüyoruz?

Cep telefonu alırken telefonun ham fiyatı üzerine vergiler eklenmektedir. Eklenen vergiler hangileridir? Telefon alınırken tam 3 farklı vergiyi de birlikte ödemiş oluyoruz. TRT Bandrol Vergisi, KDV ve ÖTV. Bu vergilerin hepsi farklı oranlarda telefonun ham fiyatı üzerine eklenerek son kullanıcı ile buluşuyor.

Yeni Vergi Oranları Nasıl Uygulanacak?

Açıklanan son kararname ile birlikte 640 TL altında yer alan cep telefonları için ÖTV oranı %25 olacak. 640 TL – 1500 TL arasında yer alan cep telefonları için ÖTV oranı %40 şeklinde uygulanacak. 1500 TL üzerindeki tüm cep telefonları için ise ÖTV oranı %50 şeklinde uygulanacak.

Piyasada günümüz normal kullanım şartları göz önüne alındığında neredeyse 1500 TL altında iyi bir cep telefonu alınamayacağını düşünürsek yeni vergi oranı vatandaşların büyük bir çoğunluğunu mutsuz edecek.

Reklamlar
Tıkla Yorum Gönder

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber

Ali Sürmeli’den Üzücü Haber!

Usta oyuncudan son dakika üzücü haber geldi.

Oyuncu Ali Sürmeli’den üzücü haber geldi. Elazığ’lı Usta oyuncu Ali Sürmeli tedavi altına alındı.

Kurtlar Vadisi Pusu, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi fenomen dizilerde isminden söz ettiren usta oyuncu Ali Sürmeli beyin kanaması geçirdi. Acil olarak ameliyata alınan Sürmeli’nin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Okumaya Devam Et

Haber

Netflix Türkiye’de Tekrar 30 Gün Ücretsiz!

Uzun zamandır Netflix 30 günlük ücretsiz deneme süresini Türkiye’de uygulamadan kaldırmıştı. Sonunda beklenen haber geldi!

Netflix daha önce almış olduğu karar ile Türkiye’de 30 günlük deneme süresini kaldırmıştı. Yeni abone olanlar maalesef ilk günden itibaren ücret ödemek zorunda kalıyordu.

Netflix bugünden itibaren tekrar Türkiye’de 30 günlük deneme süresini aktif hale getirdi. Yeni abonelerin faydalanabileceği deneme süresi için daha önce kayıt olduğunuz maili tekrar kullanabilirsiniz.

Mevcut aboneler ise maalesef 30 günlük deneme süresinden faydalanamıyor. İzlemediğiniz diziler var ise, takip etmek için uygun koşulları uzun zamandır bekliyorsanız bu fırsatı kesinlikle kaçırmamalısınız.

Keyifli seyirler dileriz.

Okumaya Devam Et

Haber

Açıköğretim Yaz Okulu Sınavlarının Nasıl Yapılacağı Belli Oldu!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

acikogretim-yaz-okulu-sinavlari

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim ,İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Dönemi Yaz Okulu sınavlarının hangi şartlar altında yapılacağına dair duyurusunu yayınladı.

AÖF Yaz Okulu sınavlarının daha önce yapılan duyuruda 5 Eylül 2020 de yapılacağı belirtilmişti. Ancak sınavın yüz yüze mi ya da online mi gerçekleşeceğine dair herhangi bir karar verilmemişti. AÖF öğrencileri yaz okulu başvurularını yaptıktan sonra sınavın hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair yapılacak açıklamayı beklemekteydi.

Beklenen Açıklama Geldi!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Almış oldukları her kararda öğrencilerinin yanında olduğunu belirten Erdal, şu açıklamalarını şu şekilde devam ettirdi.

“Bu doğrultuda yürüttüğümüz yoğun çalışmalar sonucunda, yaz okulu sınavlarının online yapılması kararını aldık. Hepinize sağlıklı günler ve başarılar diliyorum.”

Bu açıklama ile binlerce öğrencinin gireceği AÖF yaz okulu sınavları online olarak 5 – 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Okumaya Devam Et

İlgi Odağı İçerikler