Bizimle iletişime geçin

Haber

Dünyanın En Tehlikeli 5 Köpek Irkı

bes-tehlikeli-kopek-irki

En tehlikeli beş köpek ırkı!

Köpekler ilk çağlardan beri insanların tek can dostu olarak tanımlanırlar. Ancak bazı köpekler dünyanın en tehlikeli ırkları olarak bilinirler. İçgüdüsel olarak ve cinslerine bağlı olarak tehlikelidirler. Bu tehlikeli 5 köpek ırkını sizler için derledik.

1- Pitbull

pittbull

İşte en tehlikeli köpek ırklarından bir tanesidir. Pitbull içgüdüsel olarak saldırmaya meyilli ırklardır. Hatta en güçlü köpek olarakta tanımlanmaktadırlar. Bir boğayı tek gücüyle yere indirebilir. Bu ırkların birçoğu sadıktır. Ancak yetiştirilmeye bağlı olarak tehlikeli olabilirler.

2- Doberman

doberman

Ülkede en fazla beslenilen ve tercih edilen ırklardan biridir. Eğitilmesi ve beslenmesi son derecede zorludur. Emir almayı sevmemelerinden dolayı zor ırklardır. Bir pitbull kadar saldırgan yapısı vardır. Bu nedenle de en tehlikeli köpek ırkı olarak bilinirler.

3- Rottweiler

rottweiler

Bu ırklar ülke genelinde en tehlikeli köpeklerden bir tanesidir. Fiziksel görünümleriyle de oldukça dikkat çekici ırklardır. Erkekleri 60 kiloya kadar ulaşabilir. Çene yapıları da diğer ırklara göre daha güçlüdür. Eğitimleri sağlanmadığı taktirde saldırgan yapıya bürünürler.

4- Akita İnu

akita-inu

Çoğu insan bu ırkları bilmez. Akita İnu cinsleri Japon köpekleridir. Dış görünüşleri her ne kadar sevimli olsa da aslında tehlikeli ırklardır. Sahiplerine çok fazla düşkün olmalarına rağmen diğer insanlara karşı tehlikelidirler. Ani ruh değişimleri vardır. Bir anda sinirlenip bir anda inatçı tavırlara bürünebilirler. Bu nedenle de en tehlikeli ırklardan bir tanesidir.

5- Great Dane

great-dane

En uzun boylu köpek ırklarından bir tanesidir. 90 kiloya kadar ulaşabilirler. Yetiştirilmeye bağlı olarak büyümeye devam ederler. Ancak sahipleri hariç herkese düşman olarak yaklaşırlar. Kendilerini sevdirmekten çok fazla hoşlanmazlar. Eğer saldırganlaştırılırsa yaban domuzunu rahatlıkla öldürebilecek kadar güçlüdür. Korkusuz olarak bilinirler.

Reklamlar
3 Yorumlar

3 Comments

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber

Ali Sürmeli’den Üzücü Haber!

Usta oyuncudan son dakika üzücü haber geldi.

Oyuncu Ali Sürmeli’den üzücü haber geldi. Elazığ’lı Usta oyuncu Ali Sürmeli tedavi altına alındı.

Kurtlar Vadisi Pusu, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi fenomen dizilerde isminden söz ettiren usta oyuncu Ali Sürmeli beyin kanaması geçirdi. Acil olarak ameliyata alınan Sürmeli’nin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Okumaya Devam Et

Haber

Netflix Türkiye’de Tekrar 30 Gün Ücretsiz!

Uzun zamandır Netflix 30 günlük ücretsiz deneme süresini Türkiye’de uygulamadan kaldırmıştı. Sonunda beklenen haber geldi!

Netflix daha önce almış olduğu karar ile Türkiye’de 30 günlük deneme süresini kaldırmıştı. Yeni abone olanlar maalesef ilk günden itibaren ücret ödemek zorunda kalıyordu.

Netflix bugünden itibaren tekrar Türkiye’de 30 günlük deneme süresini aktif hale getirdi. Yeni abonelerin faydalanabileceği deneme süresi için daha önce kayıt olduğunuz maili tekrar kullanabilirsiniz.

Mevcut aboneler ise maalesef 30 günlük deneme süresinden faydalanamıyor. İzlemediğiniz diziler var ise, takip etmek için uygun koşulları uzun zamandır bekliyorsanız bu fırsatı kesinlikle kaçırmamalısınız.

Keyifli seyirler dileriz.

Okumaya Devam Et

Haber

Açıköğretim Yaz Okulu Sınavlarının Nasıl Yapılacağı Belli Oldu!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

acikogretim-yaz-okulu-sinavlari

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim ,İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Dönemi Yaz Okulu sınavlarının hangi şartlar altında yapılacağına dair duyurusunu yayınladı.

AÖF Yaz Okulu sınavlarının daha önce yapılan duyuruda 5 Eylül 2020 de yapılacağı belirtilmişti. Ancak sınavın yüz yüze mi ya da online mi gerçekleşeceğine dair herhangi bir karar verilmemişti. AÖF öğrencileri yaz okulu başvurularını yaptıktan sonra sınavın hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair yapılacak açıklamayı beklemekteydi.

Beklenen Açıklama Geldi!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Almış oldukları her kararda öğrencilerinin yanında olduğunu belirten Erdal, şu açıklamalarını şu şekilde devam ettirdi.

“Bu doğrultuda yürüttüğümüz yoğun çalışmalar sonucunda, yaz okulu sınavlarının online yapılması kararını aldık. Hepinize sağlıklı günler ve başarılar diliyorum.”

Bu açıklama ile binlerce öğrencinin gireceği AÖF yaz okulu sınavları online olarak 5 – 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Okumaya Devam Et

İlgi Odağı İçerikler