Dünyanın En Tehlikeli 5 Köpek Irkı


bes-tehlikeli-kopek-irki

En tehlikeli beş köpek ırkı!

Köpekler ilk çağlardan beri insanların tek can dostu olarak tanımlanırlar. Ancak bazı köpekler dünyanın en tehlikeli ırkları olarak bilinirler. İçgüdüsel olarak ve cinslerine bağlı olarak tehlikelidirler. Bu tehlikeli 5 köpek ırkını sizler için derledik.

1- Pitbull

pittbull

İşte en tehlikeli köpek ırklarından bir tanesidir. Pitbull içgüdüsel olarak saldırmaya meyilli ırklardır. Hatta en güçlü köpek olarakta tanımlanmaktadırlar. Bir boğayı tek gücüyle yere indirebilir. Bu ırkların birçoğu sadıktır. Ancak yetiştirilmeye bağlı olarak tehlikeli olabilirler.

2- Doberman

doberman

Ülkede en fazla beslenilen ve tercih edilen ırklardan biridir. Eğitilmesi ve beslenmesi son derecede zorludur. Emir almayı sevmemelerinden dolayı zor ırklardır. Bir pitbull kadar saldırgan yapısı vardır. Bu nedenle de en tehlikeli köpek ırkı olarak bilinirler.

3- Rottweiler

rottweiler

Bu ırklar ülke genelinde en tehlikeli köpeklerden bir tanesidir. Fiziksel görünümleriyle de oldukça dikkat çekici ırklardır. Erkekleri 60 kiloya kadar ulaşabilir. Çene yapıları da diğer ırklara göre daha güçlüdür. Eğitimleri sağlanmadığı taktirde saldırgan yapıya bürünürler.

4- Akita İnu

akita-inu

Çoğu insan bu ırkları bilmez. Akita İnu cinsleri Japon köpekleridir. Dış görünüşleri her ne kadar sevimli olsa da aslında tehlikeli ırklardır. Sahiplerine çok fazla düşkün olmalarına rağmen diğer insanlara karşı tehlikelidirler. Ani ruh değişimleri vardır. Bir anda sinirlenip bir anda inatçı tavırlara bürünebilirler. Bu nedenle de en tehlikeli ırklardan bir tanesidir.

5- Great Dane

great-dane

En uzun boylu köpek ırklarından bir tanesidir. 90 kiloya kadar ulaşabilirler. Yetiştirilmeye bağlı olarak büyümeye devam ederler. Ancak sahipleri hariç herkese düşman olarak yaklaşırlar. Kendilerini sevdirmekten çok fazla hoşlanmazlar. Eğer saldırganlaştırılırsa yaban domuzunu rahatlıkla öldürebilecek kadar güçlüdür. Korkusuz olarak bilinirler.

Yorumlar 3

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. pitbull vahşi köpek değil, düzgün bakarsan tam aksine çok uysal. 4.pitbullu besliyom hiçbirinin vukuatı yok. Medyada bütün köpekler insan ısırıyo ama sadece pitbul ısırdığı zaman haber yapıyolar. Diğer köpeklerin insan ısırmasının haber değeri yok. Pitbull ısırdımı hemen PİTBULL DEHŞETİ diye başlık atıyolar. Beslemeyenlere anlatamazsın bunu çünkü medya vahşi canavar algısı oluşturdu. insanlar korkuyo. Abd’de en çok beslenen köpek cinsidir aile köpeği, dadı köpek diyolar pitbula.

  2. sadık bir köpek istiyorsanız Kafkas çoban köpeği veya kangal ama ikiside aynı

Dünyanın En Tehlikeli 5 Köpek Irkı

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap

Send this to a friend