Düşük Fiyatlı Windows Lisansı Güvenilir Mi?

Düşük fiyatlı windows lisansı almak güvenilir midir? Uygun fiyatlı windows lisansları orjinal midir?


uygun-fiyatli-windows-lisansi

Düşük fiyatlı windows lisansı almak güvenilir midir? Uygun fiyatlı windows lisansları orjinal midir? Merak ettiğiniz sorularınızın cevapları bu makalemizde.

Windows lisansları özellikle doların artması ile birlikte çok yüksek fiyatlara ulaşmış durumda.Örneğin Orjinal Windows 10 Pro lisansı şimdiki güncel fiyatı ile KDV Dahil 1899 ₺ ile kullanıcılara sunulmaktadır. Bu fiyat Microsoft Store üzerinde yer alan resmi fiyattır.

Google üzerinden Windows Lisans diye arama yaptırdığınızda bu resmi fiyatın yanında çok çeşitli fiyatlar ile de satıldığını göreceksiniz. Özellikle internet satış platformları (n11, hepsiburada, gittigidiyor vs.) üzerinden uygun fiyatlarla satılan windows lisansları gerçekten orjinal ya da güvenilir midir?

Bahsettiğimiz platformlar üzerinden digital windows lisans kodlarının nerdeyse 25 ₺ ye kadar çok düşük fiyatlara da satıldığını görebilirsiniz. Peki sizce mantıklı mı resmi olarak 1899₺ ye satılan bir ürünün kim olduğu belirli olmayan satıcı tarafından yok fiyatına satılabilmesi. Tabi ki de deği!

Hemen açıklayalım! Bu şekilde uygun fiyata satılan windows lisanları orjinal fakat sadece size özgün değil! Uygun fiyatlarla satılan windows lisansları sizden başka birçok kişiye de satılmaktadır. Peki diyeceksiniz windows fark etmiyor mu? Evet tabi ki de ediyor. Ve windows sizin windows lisans kodunuzun başkası tarafından da kullanıldığını fark ettiği anda lisansınızı iptal ediyor.

Bu şekilde elde ettiğiniz windows lisansları ile herhangi bir sorun yaşadığınızda satıcı ile iletişim kurmaya çalıştığınız aşamada ise herhangi bir sonuç alamayabilirsiniz.

Tavsiyemiz kesinlikle resmi fiyatının çok çok altında satışa sunulan windows lisanslarından uzak durmanız. Digital lisans kodu yerine fiziksel paket halinde satılan lisans kodlarını da daha güvenli şekilde kullanabilirsiniz. Tabi ki burada da dikkat etmeniz gereken en önemli nokta paketin hiçbir şekilde açılmamış olması

Yorumlar 2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Çok güzel konuya değinmişsiniz. Aynı durum office lisansında başıma geldi. Satın aldığınızda etkinleştirme yapabilmiştim. İlerleyen zamanda Windows 10 temiz kurulum yapıp ofis ürününü tekrar kurulum yapmak istediğimde ise “Geçersiz ürün anahtarı” uyarısı verdi ve etkinleştirme yapamadım. Aradan zaman geçti diye Ürünü satışına olanak veren online web sitesi müşteri hizmetleri de yardımcı olmadı. Konu hakkında microsoft müşteri hizmetleri yetkilisi bu tür web satıcılarından alınan ürünler hakkında çok sorun yaşadıklarını belirttiler. Konu hakkında linke giriş yapıp ” Tek Seferlik Satın Alma” başlığı altındaki açıklamaları okuyabilirsiniz : https://support.office.com/tr-tr/article/office-i-etkinle%C5%9Ftirirken-g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BClenen-%C3%9Cr%C3%BCn-anahtar%C4%B1-ge%C3%A7ersiz-hatas%C4%B1-4f89be39-26eb-404f-b485-8e2014bd3790#ID0EAABAAA=Tek_seferlik_sat%C4%B1n_alma

    1. Yaşadığınız mağduriyetten dolayı öncelikle geçmiş olsun Murat bey. Kullanıcıların daha da dikkatli olması adına Microsoft tarafından paylaşılmış olan resmi yazıyı eklemeniz için de ayrıca teşekkür ederiz.

Düşük Fiyatlı Windows Lisansı Güvenilir Mi?

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap

Send this to a friend