Bizimle iletişime geçin

Haber

Facebook Yorumu Yüzünden İdamlık Oldu!

facebook-idam-cezasi
Facebook’ta küfür içeren yorum yapması nedeniyle bir kişiye idam cezası verildi.

Pakistanlı Taimoor Raza (30) isimli kişi, cep telefonundan dine karşıtı hakaret ve nefret söylemleri barındıran yorumundan dolayı idam cezası ile cezalandırıldığını açıklayan savcı, Raza’ nın terörle mücadele departmanından olduğunu belirledikleri Muhammad Usman isimli şahıs Facebook üzerinden mezhep söylemlerine karıştığı ve peygamberi küçümseyen cümleler kullandığını tespit ettiklerini söyledi.

Yalnızca mezhep kökenli hakaret olarak sınırlandırıldığını ve cezasının maksimum iki yıl olarak verildiğini açıklayan savcı, sonradan suçlamaya “peygamberi küçümseme” suçunun da eklendiğini belirtti. Pakistan Yüksek Mahkemesi’ ne ve Yargıtay’ a giderek itirazda bulunma hakkı olsa da Raza’ nın maalesef sonuç elde etmesinin ise çok zor olduğu belirtiliyor.

Raza’ya verilen idam cezasını öğrenmiş olmaktan ötürü çok üzüldüklerini belirten Facebook sözcüsü, bu açıklamayı yaptı: Pakistan ’da bir Facebook paylaşımı nedeniyle verilen idam cezasından dolayı çok derin bir üzüntü ve endişe içerisindeyiz. Facebook, sahip olduğu güçlü sistem ve araçlarıyla şahısların bilgilerini koruma altına almaktadır ve hükumete herhangi kullanıcının bilgilerine doğrudan ulaşım imkânı sunmamaktadır. Kullanıcılarımızı gereksiz veya aşırı hükumet yaptırımlarına karşı korumaya devam edeceğiz.”

Diğer yandan Pakistan Başbakanı “Navaz Şerif”, bu ay başında sosyal medya üzerinden küfür ve argo söylemler içeren içeriklerin paylaşılmasını yasaklamış ve ilgili sitelerin kendi hükumetiyle iş birliğini reddetmesi halinde bu sitelere erişimin engellenebileceğini açıklamıştı.

Reklamlar
1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber

Ali Sürmeli’den Üzücü Haber!

Usta oyuncudan son dakika üzücü haber geldi.

Oyuncu Ali Sürmeli’den üzücü haber geldi. Elazığ’lı Usta oyuncu Ali Sürmeli tedavi altına alındı.

Kurtlar Vadisi Pusu, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi fenomen dizilerde isminden söz ettiren usta oyuncu Ali Sürmeli beyin kanaması geçirdi. Acil olarak ameliyata alınan Sürmeli’nin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Okumaya Devam Et

Haber

Netflix Türkiye’de Tekrar 30 Gün Ücretsiz!

Uzun zamandır Netflix 30 günlük ücretsiz deneme süresini Türkiye’de uygulamadan kaldırmıştı. Sonunda beklenen haber geldi!

Netflix daha önce almış olduğu karar ile Türkiye’de 30 günlük deneme süresini kaldırmıştı. Yeni abone olanlar maalesef ilk günden itibaren ücret ödemek zorunda kalıyordu.

Netflix bugünden itibaren tekrar Türkiye’de 30 günlük deneme süresini aktif hale getirdi. Yeni abonelerin faydalanabileceği deneme süresi için daha önce kayıt olduğunuz maili tekrar kullanabilirsiniz.

Mevcut aboneler ise maalesef 30 günlük deneme süresinden faydalanamıyor. İzlemediğiniz diziler var ise, takip etmek için uygun koşulları uzun zamandır bekliyorsanız bu fırsatı kesinlikle kaçırmamalısınız.

Keyifli seyirler dileriz.

Okumaya Devam Et

Haber

Açıköğretim Yaz Okulu Sınavlarının Nasıl Yapılacağı Belli Oldu!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

acikogretim-yaz-okulu-sinavlari

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim ,İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Dönemi Yaz Okulu sınavlarının hangi şartlar altında yapılacağına dair duyurusunu yayınladı.

AÖF Yaz Okulu sınavlarının daha önce yapılan duyuruda 5 Eylül 2020 de yapılacağı belirtilmişti. Ancak sınavın yüz yüze mi ya da online mi gerçekleşeceğine dair herhangi bir karar verilmemişti. AÖF öğrencileri yaz okulu başvurularını yaptıktan sonra sınavın hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair yapılacak açıklamayı beklemekteydi.

Beklenen Açıklama Geldi!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Almış oldukları her kararda öğrencilerinin yanında olduğunu belirten Erdal, şu açıklamalarını şu şekilde devam ettirdi.

“Bu doğrultuda yürüttüğümüz yoğun çalışmalar sonucunda, yaz okulu sınavlarının online yapılması kararını aldık. Hepinize sağlıklı günler ve başarılar diliyorum.”

Bu açıklama ile binlerce öğrencinin gireceği AÖF yaz okulu sınavları online olarak 5 – 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Okumaya Devam Et

İlgi Odağı İçerikler