Bizimle iletişime geçin

Haber

Freelancer nedir? Nasıl Freelancer Olunur?

freelancer-nedir-nasil-olunur

İnsanların tüketme miktarı arttıkça tüketimi karşılamak adına sürekli yeni iş kolları oluşmaktadır. Freelance terimi de son yıllarda çalışma hayatında sıkça duyduğumuz terimlerden birisi.

Freelance teriminin kelime anlamı olarak birebir Türkçe karşılığı “serbest”. Yani herhangi bir yerde gördüğünüz Freelance çalışma arkadaşları aranıyor ilanını gördüğünüzde, ilanın sahibi iş yeri sürekli bir çalışan değil sadece ihtiyaç ve iş olduğunda çalışmak üzere eleman aranmaktadır.

Freelancer Olarak Düzenli Gelir Elde Edilebilir mi?

Serbest zamanlı olarak çalışmak her ne kadar kulağa hoş gelse de kendine göre sıkıntı ve problemleri de yok diyemeyiz. Örneğin; serbest zamanlı çalışma ile sadece iş olduğunda çalışabilme ne zaman ne kadar kazanabileceğinizi tam olarak kestirememenizin nedenidir.

Peki freelance çalışma ile geçimimi sağlayabilir miyim? Evet sağlayabilirsiniz. Fakat bu yönde sürekli araştırmalar yapmalı, tüm iş fırsatlarını incelemeli, hızlı ve pratik olunmalı. İşini aldığınız herhangi bir müşterinin istediği işi zamanında ve tam istediği gibi teslim ederseniz müşteri daha sonraki işlerinde tereddütsüz sizi seçecektir ve tanıdıklarına tavsiye etmekten de geri kalmayacaktır. Bu sayede siz de zamanla sürekli yeni iş fırsatları aramak yerine kendi sabit müşteri portföyünüzü oluşturabilirsiniz.

Freelance İmkanları Çok Geniş!

Ülkemizde son yıllarda freelance çalışmanın önemini anlayan girişimciler çeşitli platformların altyapısını hazırladı ve bu yönde ilerledi. Bu sayede artık Freelance çalışmak isteyenler kolayca müşteri bulabilir pozisyona geldi.

Freelance iş bulma denildiğinde aklımıza gelen ilk üç site sırasıyla Armut.com, BiOnluk.com ve SadeceOn.com Üç sitede de işinize uygun ilan vermenin yanında verilen ilanlara teklifler de verilebiliyor. İsterseniz gelin bu siteleri biraz detaylı inceleyelim.

Armut.com

İlan vermek için ve verilen ilanlara teklif verebilmek için öncelikle üye olmanız gerekiyor. Üye olduktan sonra freelance çalışan arıyorsanız işinizi belirtiyorsunuz ve verebileceğiniz miktarı belirtip ilanınıza gelecek olan teklifleri bekliyorsunuz. Verilen ilanlara teklif verebilmek için kayıt olduktan sonra profilinizi oluşturmalı ve yapabileceğiniz işleri belirtmelisiniz. Yapabileceğiniz işleri sistemden seçerken herhangi bir onay gerekmemektedir. Yani yapabileceğiniz hemen her işi profilinize ekleyebilirsiniz. İlanlara teklif vermek ücretli. Her ilanın kendine göre teklif ücreti farklı olabiliyor. Teklif verdikten sonra ilan sahibini ikna etmek sizin yeteneğinize kalıyor.

Belirtmeden geçmeyelim daha çok teklifi daha uygun miktarlara vermek istiyorsanız freelance çalışanlar arasındaki sıralamanızı yükseltmelisiniz. Sıralamanızı nasıl yükseltebileceğiniz ve diğer freelancerlardan önce nasıl ilanlardan haberdar olabileceğiniz ayrıntılı şekilde anlatılmış. İşi tamamladıktan sonra belirtilen komisyon oranı düşüldükten sonra para hesabınıza aktarılıyor. Hemen armut.com’un imkanlarından faydalanmak isterseniz kullanıcı oluşturmak için tıklayabilirsiniz.

BiOnluk.com

Bu sistemde de yine ilan verebilmek ve verilen ilanlara teklif sunabilmek için öncelikle kayıt olup ve profil oluşturmanız gerekmektedir. Armut.com dan ayrılan tarafı ilanlara teklif sunarken herhangi bir ücret vermiyorsunuz. Ancak burada kesilen komisyon oranları biraz daha fazla. Ayrıca bionluk.com da profil oluştururken yapabileceğiniz işleri önce onaylatmanız gerekmektedir. Yani yapabileceğiniz işi belirtip iş ile ilgili portföyünüzü sunduktan sonra site yönetiminin onaylaması gerekmektedir. Onaylandıktan sonra alakalı ilanlara teklif vermeye başlayabilirsiniz. Günde yaklaşık 500 bin kişinin ziyaret edip iş aradığı ve iş verdiği bir platform olduğunu belirtmeden de geçmeyelim. Hemen bionluk.com’un imkanlarından faydalanmak isterseniz kullanıcı oluşturmak için tıklayabilirsiniz.

SadeceOn.com

İsminden de anlaşılacağı üzere bionluk ile aynı mantığa sahip ve birazda kopyalaması diyebiliriz. Bionluktan farklı olarak bulamayacağınız işleri de bulabilirsiniz. Belirttiğimiz üzere bionluk her işe onay vermiyor. Bionluktan veremediğiniz ilanları burada verebilirsiniz. Örneğin sosyal medya takipçi satışı ile ilgili işlerinizi sadeceon.com da yapabilirsiniz. Hemen sadeceon.com’un imkanlarından faydalanmak isterseniz kullanıcı oluşturmak için tıklayabilirsiniz.

Reklamlar
Tıkla Yorum Gönder

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Akismet tarafından spamlara karşı korunmaktadır. Yorumlarınızın nasıl işlendiğini öğrenin.

Haber

Netflix Türkiye’de Tekrar 30 Gün Ücretsiz!

Uzun zamandır Netflix 30 günlük ücretsiz deneme süresini Türkiye’de uygulamadan kaldırmıştı. Sonunda beklenen haber geldi!

Netflix daha önce almış olduğu karar ile Türkiye’de 30 günlük deneme süresini kaldırmıştı. Yeni abone olanlar maalesef ilk günden itibaren ücret ödemek zorunda kalıyordu.

Netflix bugünden itibaren tekrar Türkiye’de 30 günlük deneme süresini aktif hale getirdi. Yeni abonelerin faydalanabileceği deneme süresi için daha önce kayıt olduğunuz maili tekrar kullanabilirsiniz.

Mevcut aboneler ise maalesef 30 günlük deneme süresinden faydalanamıyor. İzlemediğiniz diziler var ise, takip etmek için uygun koşulları uzun zamandır bekliyorsanız bu fırsatı kesinlikle kaçırmamalısınız.

Keyifli seyirler dileriz.

Okumaya Devam Et

Haber

Açıköğretim Yaz Okulu Sınavlarının Nasıl Yapılacağı Belli Oldu!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

acikogretim-yaz-okulu-sinavlari

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim ,İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Dönemi Yaz Okulu sınavlarının hangi şartlar altında yapılacağına dair duyurusunu yayınladı.

AÖF Yaz Okulu sınavlarının daha önce yapılan duyuruda 5 Eylül 2020 de yapılacağı belirtilmişti. Ancak sınavın yüz yüze mi ya da online mi gerçekleşeceğine dair herhangi bir karar verilmemişti. AÖF öğrencileri yaz okulu başvurularını yaptıktan sonra sınavın hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair yapılacak açıklamayı beklemekteydi.

Beklenen Açıklama Geldi!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Almış oldukları her kararda öğrencilerinin yanında olduğunu belirten Erdal, şu açıklamalarını şu şekilde devam ettirdi.

“Bu doğrultuda yürüttüğümüz yoğun çalışmalar sonucunda, yaz okulu sınavlarının online yapılması kararını aldık. Hepinize sağlıklı günler ve başarılar diliyorum.”

Bu açıklama ile binlerce öğrencinin gireceği AÖF yaz okulu sınavları online olarak 5 – 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Okumaya Devam Et

Haber

Vodafone Hediye Çarkı Ekstra İnternet Kazanma İpucu

Hediye çarkından çıkan internet veya hediyelerin haricinde ekstra internet kazanabilme ipucunu paylaşıyoruz.

vodafone-hediye-carki-ekstra-internet

Hediye internet paketi kazanma ipucu. Vodafone aboneleri her hafta pazartesi gününden itibaren hediye çarkı çevirme hakkı kazanıyor. Hediye çarkından çıkan internet veya hediyelerin haricinde ekstra internet kazanabilme ipucunu paylaşıyoruz.

Hediye Çarkı İnternet Paketleri

Vodafone aboneleri her hafta Hediye Çarkından çeşitli miktarlarda hediye internet veya indirim kuponları kazanmaktadır. İnternet paketi yetmeyenlerin imdadına yetişen hediye internet paketleri en çok talep edilenler arasında yer alıyor. Paylaşacağımız ipucu ile verilen hediyelerin haricinde ekstra internet kazanabilme şansına sahip olabilirsiniz.

Ekstra İnternet İpucu

Bilindiği üzere Vodafone hediye çarkı her hafta pazartesi gününden itibaren yeniden çevrilebiliyor. Hediyesini almak isteyen kullanıcılar çarkı çevirdiklerinde bazen sunucunun aşırı yoğunluğundan hata alabiliyor ve çarkı çeviremiyor. Bu yoğunluğu yakalayıp sunucunun hata verdiği zamanlarda çevirdiğimizde Vodafone birkaç dakika içerisinde çarkı çeviremediğimiz için günlük ekstra hediye internet paketi tanımlıyor.

Ekstra hediye internet paketi şansını yakalayabilmek için sunucunun yoğun olduğu zamana denk gelmek lazım. Sunucu ise genellikle kullanıcıların pazartesi gününün ilk saat veya dakikalarından yani gece 00:00 dan sonraki dakikalarda veya pazartesi sabahında yoğunlaşabiliyor. Bu yoğunluğa denk geldiğinizde tavsiyemiz çarkı tekrar çevirmeyin ve birkaç dakika bekleyin. Vodafone çarkı çeviremediğiniz için size ekstra günlük internet paketi tanımlayacaktır. Sonrasına ise istediğiniz zaman tekrar çarkı çevirip hediyenizi alabilirsiniz.

Şansınız bol olsun. 🙂

Okumaya Devam Et

İlgi Odağı İçerikler