Google Dünya’yı Değiştirecek!


Hayatımızın her alanında birlikte olduğumuz Google, şehir kurarak gelecek Dünya yüzünün yönünü belirleyecek!

Akıllı sistemler artık her yerde her ortamda karşımıza çıkıyor ve hayatımıza büyük kolaylıklar sağladığı için bizler de kullanmaktan ve teşvik etmekten çekinmiyoruz doğal olarak. Google da akıllı şehir teknolojileri alanında reform niteliğinde çalışmaya imza atmaya hazırlanıyor!

New York’ta gerçekleştirilen akıllı şehirler konferansında konuşan Sidewalk Lab CEO’su Doctoroff, USA da yer alan şehirlerin akıllı teknolojileri geliştirmek için uygun ortam olmadığını belirterek bu yönde geliştirdikleri teknolojileri şehir halkının yaşadığı canlı bir ortamda test edebilme imkanına kavuşacaklarını belirtti.

Google’nin Şehirleri İş İmkanı ve Ucuz Yaşam ile Geliyor!

Akıllı şehrin kurulması için önce USA devlet yetkilileriyle birlikte lokasyona karar verilecek sonrasında ise inşaat şirketleriyle ortak çalışılarak şehrin temelleri atılacak.

Şehir kurulumundan sonra bölgeye yerleşmek isteyen halka ucuz yaşam olanakları ve iş imkanları sağlanacak. Bu sayede şehir bir cazibe merkezi haline getirilecek.

Şehir halkının yerleşimi ile birlikte yeni geliştirilen teknolojilerin de testlerine başlanacak. Iot teknolojisi üzerine yoğunlaşılmış şekilde otonom mağazalar, evler , taksilerle kendi kendini geliştiren ve ilerleyen bir şehir kurulmuş olacak.

Tabi ki bunlar şimdilik sadece plan aşamasında. Eğer imparator Google bu planını hayata geçirebilirse USA’nın yeni çağda yeniden modern inşa edilmesinde öncü şirket olarak her anlamda avantajlı olacak. Ve aslında bu yönde Dünya’nın da çehresinin değişmesine öncülük etmiş olacak!

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Google Dünya’yı Değiştirecek!

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap
Secured By miniOrange

Send this to a friend