İlk Bitcoin Üreticisi Kimdir?


Bitcoin ilk kim tarafından üretilmiştir?

Dünyada geniş bir şekilde yayılan artık ödeme aracı olarak da kullanılan Bitcoin‘in yaratıcısı Avustralyalı bir iş adamı Craig Wright. Uzun bir süre boyunca Nakamato lakabını kullanan iş adamı sonunda kimliğini açıkladı. Bitcoin kripto para birimini geliştiren yazılımcı ekip de bunu doğruladı. Kimliğini açıklarken iş adamı açıklama yaparken teknik veri paylaşımında da bulundu.

Bitcoin Kağıt Paraya Alternatif Olur mu?

bitcoin-kagit-para

Bazı uzmanlar bitcoinin gelecekte kâğıt paraya alternatif olacağını düşünüyor. Hatta gelecekte kâğıt paranın tedavülden kalkarak yerine sanal paranın geçeceği düşünen kişi sayısı oldukça çok. Yalnız bunun için daha çok zaman olduğunu düşünen kişi sayısı da çok. Ama şunu da söylemek gerekir ki bitcoin kripto para birimi dikkate alınması gerekli olan bir kripto para birimi. Bireysel anlamda bir çok kişi kullanmaya başladı ve bazı devletler bitcoin kripto para birimine itibar etmeye de başladı.

Bitcoin Nasıl Üretilir?

bitcoin-nasil-uretilir

Bitcoin satın da alınabildiği gibi aynı zamanda madencilik ile de üretilebilen bir kripto para birimi. Bunun için madenciliğin nasıl yapıldığı bilmek ve iyi bir ekipmana ihtiyaç var. Cpu yani işlemci kullanılarak üretim yapılabilir ya da Gpu yani ekran kartı ile yapılabilir. Madencilik üzerine üretilmiş olan bilgisayar sistemleri de kullanılabilir. Yalnız bunun için belli bir yatırım yapmak gerekiyor. Hiç bir sahibi olmayan kişi madencilik havuzlarına dahil olmak üzere bilgisayarı da güçlendirerek basit algoritmalar kullanarak madenciliğe başlayabilir.

Bitcoin Kripto Para Biriminin Değeri Nasıl Belirleniyor?

Kendisinden süre gelen bir değer yok. Arkasında bir merkez ya da güç de yok. Bitcoin kripto para biriminin değeri arz ve talebe göre belirleniyor. Talep de ne kadar artış olur ise değeri o kadar artıyor. Satış ne kadar artar ise de o kadar düşme yaşanıyor. Yani bir arz talep ilişkisi için de bitcoin kripto para biriminin değeri belirleniyor. Bitcoin sanal parayı kullanmak için de sanal hesap cüzdanı oluşturmak gerekiyor. Bu işlemi cep telefonu ile yapabilir ya da bilgisayar aracılığı ile yapmak mümkün.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlk Bitcoin Üreticisi Kimdir?

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap