Bizimle iletişime geçin

Haber

İlk Bitcoin Üreticisi Kimdir?

bitcoin-ilk-kim-tarafindan-uretildi

Bitcoin ilk kim tarafından üretilmiştir?

Dünyada geniş bir şekilde yayılan artık ödeme aracı olarak da kullanılan Bitcoin‘in yaratıcısı Avustralyalı bir iş adamı Craig Wright. Uzun bir süre boyunca Nakamato lakabını kullanan iş adamı sonunda kimliğini açıkladı. Bitcoin kripto para birimini geliştiren yazılımcı ekip de bunu doğruladı. Kimliğini açıklarken iş adamı açıklama yaparken teknik veri paylaşımında da bulundu.

Bitcoin Kağıt Paraya Alternatif Olur mu?

bitcoin-kagit-para

Bazı uzmanlar bitcoinin gelecekte kâğıt paraya alternatif olacağını düşünüyor. Hatta gelecekte kâğıt paranın tedavülden kalkarak yerine sanal paranın geçeceği düşünen kişi sayısı oldukça çok. Yalnız bunun için daha çok zaman olduğunu düşünen kişi sayısı da çok. Ama şunu da söylemek gerekir ki bitcoin kripto para birimi dikkate alınması gerekli olan bir kripto para birimi. Bireysel anlamda bir çok kişi kullanmaya başladı ve bazı devletler bitcoin kripto para birimine itibar etmeye de başladı.

Bitcoin Nasıl Üretilir?

bitcoin-nasil-uretilir

Bitcoin satın da alınabildiği gibi aynı zamanda madencilik ile de üretilebilen bir kripto para birimi. Bunun için madenciliğin nasıl yapıldığı bilmek ve iyi bir ekipmana ihtiyaç var. Cpu yani işlemci kullanılarak üretim yapılabilir ya da Gpu yani ekran kartı ile yapılabilir. Madencilik üzerine üretilmiş olan bilgisayar sistemleri de kullanılabilir. Yalnız bunun için belli bir yatırım yapmak gerekiyor. Hiç bir sahibi olmayan kişi madencilik havuzlarına dahil olmak üzere bilgisayarı da güçlendirerek basit algoritmalar kullanarak madenciliğe başlayabilir.

Bitcoin Kripto Para Biriminin Değeri Nasıl Belirleniyor?

Kendisinden süre gelen bir değer yok. Arkasında bir merkez ya da güç de yok. Bitcoin kripto para biriminin değeri arz ve talebe göre belirleniyor. Talep de ne kadar artış olur ise değeri o kadar artıyor. Satış ne kadar artar ise de o kadar düşme yaşanıyor. Yani bir arz talep ilişkisi için de bitcoin kripto para biriminin değeri belirleniyor. Bitcoin sanal parayı kullanmak için de sanal hesap cüzdanı oluşturmak gerekiyor. Bu işlemi cep telefonu ile yapabilir ya da bilgisayar aracılığı ile yapmak mümkün.

Tıkla Yorum Gönder

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber

Ali Sürmeli’den Üzücü Haber!

Usta oyuncudan son dakika üzücü haber geldi.

Oyuncu Ali Sürmeli’den üzücü haber geldi. Elazığ’lı Usta oyuncu Ali Sürmeli tedavi altına alındı.

Kurtlar Vadisi Pusu, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi fenomen dizilerde isminden söz ettiren usta oyuncu Ali Sürmeli beyin kanaması geçirdi. Acil olarak ameliyata alınan Sürmeli’nin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Okumaya Devam Et

Haber

Netflix Türkiye’de Tekrar 30 Gün Ücretsiz!

Uzun zamandır Netflix 30 günlük ücretsiz deneme süresini Türkiye’de uygulamadan kaldırmıştı. Sonunda beklenen haber geldi!

Netflix daha önce almış olduğu karar ile Türkiye’de 30 günlük deneme süresini kaldırmıştı. Yeni abone olanlar maalesef ilk günden itibaren ücret ödemek zorunda kalıyordu.

Netflix bugünden itibaren tekrar Türkiye’de 30 günlük deneme süresini aktif hale getirdi. Yeni abonelerin faydalanabileceği deneme süresi için daha önce kayıt olduğunuz maili tekrar kullanabilirsiniz.

Mevcut aboneler ise maalesef 30 günlük deneme süresinden faydalanamıyor. İzlemediğiniz diziler var ise, takip etmek için uygun koşulları uzun zamandır bekliyorsanız bu fırsatı kesinlikle kaçırmamalısınız.

Keyifli seyirler dileriz.

Okumaya Devam Et

Haber

Açıköğretim Yaz Okulu Sınavlarının Nasıl Yapılacağı Belli Oldu!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

acikogretim-yaz-okulu-sinavlari

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim ,İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Dönemi Yaz Okulu sınavlarının hangi şartlar altında yapılacağına dair duyurusunu yayınladı.

AÖF Yaz Okulu sınavlarının daha önce yapılan duyuruda 5 Eylül 2020 de yapılacağı belirtilmişti. Ancak sınavın yüz yüze mi ya da online mi gerçekleşeceğine dair herhangi bir karar verilmemişti. AÖF öğrencileri yaz okulu başvurularını yaptıktan sonra sınavın hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair yapılacak açıklamayı beklemekteydi.

Beklenen Açıklama Geldi!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Almış oldukları her kararda öğrencilerinin yanında olduğunu belirten Erdal, şu açıklamalarını şu şekilde devam ettirdi.

“Bu doğrultuda yürüttüğümüz yoğun çalışmalar sonucunda, yaz okulu sınavlarının online yapılması kararını aldık. Hepinize sağlıklı günler ve başarılar diliyorum.”

Bu açıklama ile binlerce öğrencinin gireceği AÖF yaz okulu sınavları online olarak 5 – 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Okumaya Devam Et

İlgi Odağı İçerikler