iOS 11’de Wi-Fi ve Bluetooth’u Kapatma!


iOS 11 de Wifi ve Bluetooth’u kapatma. Yeni iOS sürümünde wifi ve bluetooth’u nasıl kapatabilirim?

Geçtiğimiz günlerde resmi olarak kullanıma sunulan iOS 11’de artık alt menüden Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısı tamamen kapatılamıyor. Bildiğimiz gibi iOS 11’de yeni gelen menü ile el feneri açma, ekran kaydı (ss) ve birçok özellik ile karşı karşıya gelmiştik.

Ancak alt menüde yer alan Wi-Fi ve Bluetooth tuşlarını kullanarak kapattığımızda aslında bu servisleri tamamen kapatmış olmuyoruz. Sadece bağlandığımız aygıtın bağlantısını kesmiş oluyoruz. Örneğin; bir modeme bağlıyız Wİ-Fi ile alt menüden Wi-Fi’yi kapattığımızda yalnızca bağlantı kesiliyor ve Wi-Fi aslında hala açık. Bu da daha fazla batarya tüketimine neden olabilmekte. Apple’ın bunu yapma sebebi ise Wi-Fi ve Bluetooth’un artık telefonlarda olmazsa olmazlar arasında olduğunu belirtmek olduğu düşünülebilir.

Wi-Fi ve Bluetooth’u tamamen kapatabiliriz ?

Ayarlar > Wi-Fi > Wi-Fi bölümüne tıklayın ve artık tamamen Wi-Fi’niz  kapanacaktır. BlueTooth için ise de aynı adımları takip edebilirsiniz isterseniz.

Bir başka alternatif ise direk alt menüden uçak moduna geçmeniz olabilir. Fakat bu sayede tüm bağlantılarınızı keseceğinizi unutmayın!

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

iOS 11’de Wi-Fi ve Bluetooth’u Kapatma!

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap

Send this to a friend