iPhone 7 Plus’a Nasıl Hard Reset Atılır?


iPhone 7 plus reset atma, 7 plus nasıl hard reset atılır, iphone 7 plus format atma nasıl yapılır? Tüm bu soruların cevabı makalemizde…

Hard Reset, donmuş, kilitlenmiş, cevap vermeyen telefonunuzu açabilmek için en iyi yöntemdir. Dilimize zorlu başlatma olarak çevirebileceğimiz bu kolay işlemle, bir çok sorunun çözümü yapılabilmektedir. iPhone’larda reset atma işlemi güç tuşuna ve home tuşuna aynı anda basılarak yapılıyordu ancak iPhone 7 ile birlikte bu home tuşu kaldırıldı ve reset atabilmek de farklı bir hale geldi.

iPhone 7 Plus’a Reset Atarken Uygulanacak Yöntem

iPhone 7 Plus’a hard reset atmak için ses kısma ve güç tuşlarına aynı anda basmak gerekmektedir. Eğer iPhone 7 veya iPhone 7 Plus telefonunuz kilitlenirse ya da cevap vermeyecek bir hale gelirse ses kısma ve güç tuşlarına aynı anda basın ekran kapanana kadar 5 saniye bekleyin. Apple logosu ekranda belirdiği zaman ellerinizi tuşlardan çekin. Resetlendiğinde ekran birkaç saniye biraz farklı görünebilir, fakat iPhone bir kaç dakika içerisinde tekrar açılacaktır.

Hard Reset İçeriklerimi Siler Mi?

Hard reset telefonunuzdaki fotoğraflarınızı, videolarınızı veya içeriğinizi asla silemez, sadece yazılımı tekrar başlatmaya yarayan bir yöntemdir. Yine de bir videonuzu, fotoğrafınızı veya yazınızı düzenlerken, iPhone 7 telefonunuz kilitlenirse ve hard reset atmak zorunda kalırsanız, en son uyguladığınız veriler ve değişiklikler kaybolabilir. Hard reset yaptığınız halde telefonunuz açılmıyorsa iCloud internet sitesi veya iTunes yazılımı üzerinden yeniden başlatma işlemi yapabilirsiniz.

Bütün bunların yanında iPhone 7 telefonunuz sürekli kilitleniyor, cevap vermiyor, takılma yapıyor ve buna benzer sorunlar çıkarıyorsa bütün içeriklerinizin yedeğini alıp en baştan iOS 10 yükleyebilirsiniz. Fakat bu yaptıklarınız da sorunlarınıza çözüm olmuyorsa, Apple’a başvurmanız yararlı olacaktır.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

iPhone 7 Plus’a Nasıl Hard Reset Atılır?

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap

Send this to a friend