Bizimle iletişime geçin

Haber

iPhone 8 Böyle mi Olacak ?

iphone8-boyle-mi

Iphone 8 in çıkış tarihinin erteleneceğinin dahi konuşulmasına rağmen yeni görüntüler gelmeye devam ediyor.

Bir yandan her yerde çeşitli söylentiler dolaşmaya devam ederken bir yandan bizler de tüm söylentileri takip etmeye devam ediyoruz.

Son olarak iPhone 8 in prototip olarak göründüğü bir video yayınlandı ünlü youtuber Unbox Therapy tarafından.

Videoda dikkat çeken en önemli ayrıntı iPhone 8 in arka yüzünde yer alan dikey konumlandırılmış çift kamerası. iPhone 7 plus modelinde de yer verildi bildiğiniz üzere çift kameraya ancak yatay konumlandırılmış şekilde.

Dikey konumlandırılmış çift kameranın telefonun arka orta panelinde yer alacağı söylentileri gelmişti geçenlerde. Ancak görüntülerde yer alan prototipte sol üst köşeye konumlandırılmış şekilde yer alıyor.

Kameranın hafif bir yükseltiye sahip olması birçok iPhone kullanıcısı tarafından eleştirilen bir durum. Çünkü düz bir zemine konulduğunda telefonun dengede kalmadığı, dokununca sallandığı belirtiliyor. Görünen 8 prototipinde de yine bu yükseltinin devam edeceği anlaşılıyor.

Telefon kalınlık olarak iPhone 7 den pek fazla farkli değil hatta aynı diyebiliriz. Sadece 1 mm daha kalın konumda.

Telefonun ön yüzeyini tamamen kaplayan bir ekran olacağı söyleniyor. Hatta bu ekran, kavisli bir yapıya sahip olan yan taraflara doğru kıvrılarak görüntünün ön yüzeyin tamamını kapsaması sağlanıyor.

Tabi ki videoda yer alan sadece bir prototip yani kesin bir tasarımın görüntüsüne sahip değiliz. Bakalım ilerleyen günlerde telefonun sahip olacağı özellikler hakkında daha neler öğrenebileceğiz…

Reklamlar
Tıkla Yorum Gönder

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber

Ali Sürmeli’den Üzücü Haber!

Usta oyuncudan son dakika üzücü haber geldi.

Oyuncu Ali Sürmeli’den üzücü haber geldi. Elazığ’lı Usta oyuncu Ali Sürmeli tedavi altına alındı.

Kurtlar Vadisi Pusu, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi fenomen dizilerde isminden söz ettiren usta oyuncu Ali Sürmeli beyin kanaması geçirdi. Acil olarak ameliyata alınan Sürmeli’nin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Okumaya Devam Et

Haber

Netflix Türkiye’de Tekrar 30 Gün Ücretsiz!

Uzun zamandır Netflix 30 günlük ücretsiz deneme süresini Türkiye’de uygulamadan kaldırmıştı. Sonunda beklenen haber geldi!

Netflix daha önce almış olduğu karar ile Türkiye’de 30 günlük deneme süresini kaldırmıştı. Yeni abone olanlar maalesef ilk günden itibaren ücret ödemek zorunda kalıyordu.

Netflix bugünden itibaren tekrar Türkiye’de 30 günlük deneme süresini aktif hale getirdi. Yeni abonelerin faydalanabileceği deneme süresi için daha önce kayıt olduğunuz maili tekrar kullanabilirsiniz.

Mevcut aboneler ise maalesef 30 günlük deneme süresinden faydalanamıyor. İzlemediğiniz diziler var ise, takip etmek için uygun koşulları uzun zamandır bekliyorsanız bu fırsatı kesinlikle kaçırmamalısınız.

Keyifli seyirler dileriz.

Okumaya Devam Et

Haber

Açıköğretim Yaz Okulu Sınavlarının Nasıl Yapılacağı Belli Oldu!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

acikogretim-yaz-okulu-sinavlari

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim ,İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Dönemi Yaz Okulu sınavlarının hangi şartlar altında yapılacağına dair duyurusunu yayınladı.

AÖF Yaz Okulu sınavlarının daha önce yapılan duyuruda 5 Eylül 2020 de yapılacağı belirtilmişti. Ancak sınavın yüz yüze mi ya da online mi gerçekleşeceğine dair herhangi bir karar verilmemişti. AÖF öğrencileri yaz okulu başvurularını yaptıktan sonra sınavın hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair yapılacak açıklamayı beklemekteydi.

Beklenen Açıklama Geldi!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Almış oldukları her kararda öğrencilerinin yanında olduğunu belirten Erdal, şu açıklamalarını şu şekilde devam ettirdi.

“Bu doğrultuda yürüttüğümüz yoğun çalışmalar sonucunda, yaz okulu sınavlarının online yapılması kararını aldık. Hepinize sağlıklı günler ve başarılar diliyorum.”

Bu açıklama ile binlerce öğrencinin gireceği AÖF yaz okulu sınavları online olarak 5 – 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Okumaya Devam Et

İlgi Odağı İçerikler