Bizimle iletişime geçin

Haber

iPhone’nin Yeni Güncellemesi Neler Getirdi?

iphone-guncellemesi-neler-getirdi

iPhone Son Güncellemesi Neler Getirdi?

Apple eskiden bir araya sahip iPhone telefonları kasıtlı yavaşlattığını açıklamıştır. Apple, böyle bir yola girmesinin nedenini eskiyen pilin iPhone’larda beklenmedik kapanmasına sebep olmasına bağlıyordu. iPhone‘lerin hangi modellerde yavaşladığını, nasıl yavaşladığını ve buna etkisine karşı çeşitli büyük önemler bulunmaktadır. Bu önemler sayesinde telefonunuzun pilin yavaşladığını ve ömrünü anlayabilir ve de yeni pil alabilirsiniz. Yeni pil alırsanız Apple’in yavaşlatma uygulamasına girmemiş olursunuz ve telefonun ömrü uzamaktadır.

Hangi iPhone Modelleri Yavaşlatılıyor?

Apple’ın paylaştığı veriye göre geçtiğimiz sene yayınlanan İOS 10.2.1 ile başlamış, ilk aşamada eski pile sahip iPhone 6 serilerinin ve iPhone SE telefonun maksimum performası düşmüştür. Sonradan İOS 11.2 güncellemesi yavaşlatma uygulaması iPhone 7 ve iPhone Plus’a da gelmiştir.

iPhone’unuzun Yavaşladığını Nasıl Anlarsınız?

iphone-yavasladi-mi

iPhone’unuzun yavaşladığını anlamak büyük önem taşımaktadır. Bu durum bataryanın ömrünün dolmak olduğunu anlatmaktadır. Pilini değiştirerek telefon ömrünü uzatabilirsiniz.

İphone’unuzun Yavaşladığını Belli Eden Bazı Göstergeler Vardır. Bunlar İse;

– Daha uzun uygulama açılış süreleri

– Sayfaları aşağıya ve yukarı kaydırırken akıcılığın gitmesi

– Arka ışığın kısılması

– Hoparlörden sesin az gelmesi

– Bazı uygulamalarda kare hızının düşmesi

– Olağanüstü durumlarda kamera ara yüzünde görülen kamera flaşının devre dışı kalması

– Arka planda yeni uygulamalara geçiş yapıldığında uygulamaların baştan başlamasıdır.

iPhone Yavaşlatmasının Kapsamına Girmeyen Durumlar

iPhone yavaşlatma uygulamasının geçerli olmadı durumlarda vardır. Bunlar ise;

– Çağrı kalitesi ve genel ağ iletişimi performansı

– Çekilen fotoğraf ve video kalitesi

– GPS performansı

– Konum saptama hassasiyeti

– Jiroskop, hız ve basınç sensörleri gibi sensörler

– Apple Pay

iPad’ler Yavaşlatılıyor mu?

Apple, iPad’lerin büyük pillere sahip olduğundan dolayı yavaşlatılmadıkları bilgisini açıklamıştır. Apple’ın pilinin eskidiğini bildirmeden büyük önemler alması tepki çekti. Kullanıcıların, iPhone‘ların pillerin eskimesi konusunda bilgilendirilmeleri ortaya çıkan karışıklığı önleyebilirdi.

Reklamlar
Tıkla Yorum Gönder

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber

Ali Sürmeli’den Üzücü Haber!

Usta oyuncudan son dakika üzücü haber geldi.

Oyuncu Ali Sürmeli’den üzücü haber geldi. Elazığ’lı Usta oyuncu Ali Sürmeli tedavi altına alındı.

Kurtlar Vadisi Pusu, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi fenomen dizilerde isminden söz ettiren usta oyuncu Ali Sürmeli beyin kanaması geçirdi. Acil olarak ameliyata alınan Sürmeli’nin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Okumaya Devam Et

Haber

Netflix Türkiye’de Tekrar 30 Gün Ücretsiz!

Uzun zamandır Netflix 30 günlük ücretsiz deneme süresini Türkiye’de uygulamadan kaldırmıştı. Sonunda beklenen haber geldi!

Netflix daha önce almış olduğu karar ile Türkiye’de 30 günlük deneme süresini kaldırmıştı. Yeni abone olanlar maalesef ilk günden itibaren ücret ödemek zorunda kalıyordu.

Netflix bugünden itibaren tekrar Türkiye’de 30 günlük deneme süresini aktif hale getirdi. Yeni abonelerin faydalanabileceği deneme süresi için daha önce kayıt olduğunuz maili tekrar kullanabilirsiniz.

Mevcut aboneler ise maalesef 30 günlük deneme süresinden faydalanamıyor. İzlemediğiniz diziler var ise, takip etmek için uygun koşulları uzun zamandır bekliyorsanız bu fırsatı kesinlikle kaçırmamalısınız.

Keyifli seyirler dileriz.

Okumaya Devam Et

Haber

Açıköğretim Yaz Okulu Sınavlarının Nasıl Yapılacağı Belli Oldu!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

acikogretim-yaz-okulu-sinavlari

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim ,İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Dönemi Yaz Okulu sınavlarının hangi şartlar altında yapılacağına dair duyurusunu yayınladı.

AÖF Yaz Okulu sınavlarının daha önce yapılan duyuruda 5 Eylül 2020 de yapılacağı belirtilmişti. Ancak sınavın yüz yüze mi ya da online mi gerçekleşeceğine dair herhangi bir karar verilmemişti. AÖF öğrencileri yaz okulu başvurularını yaptıktan sonra sınavın hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair yapılacak açıklamayı beklemekteydi.

Beklenen Açıklama Geldi!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Almış oldukları her kararda öğrencilerinin yanında olduğunu belirten Erdal, şu açıklamalarını şu şekilde devam ettirdi.

“Bu doğrultuda yürüttüğümüz yoğun çalışmalar sonucunda, yaz okulu sınavlarının online yapılması kararını aldık. Hepinize sağlıklı günler ve başarılar diliyorum.”

Bu açıklama ile binlerce öğrencinin gireceği AÖF yaz okulu sınavları online olarak 5 – 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Okumaya Devam Et

İlgi Odağı İçerikler