İşte Karşınızda Microsoft Surface!


Microsoft, Apple’in Macbook canavarına karşılık muhteşem yeni oyuncağı Surface’i tanıttı.

Microsoft, hem Google’a hem de Apple’a kafa tutacak işletim sistemi ve yeni laptopu ile bomba gibi geldi. Windows 10S i duyuran Microsoft, bu işletim sistemi ile Google’nin Chrome OS işletim sistemine rakip olduğunu gösterdi. Yeni cihazı Surface Laptop ile de Apple’nin Macbook tahtını elinden almaya kararlı görünüyor. Çünkü; şirketin bu yeni oyuncağı gerçekten hem tasarım olarak hem de donanım olarak mükemmel özelliklere sahip.

Şimdiden söyleyelim Surface’i fiyat olarak normal laptoplar ile kesinlikle karşılaştırmayın. Çünkü üst segmentte yer alan bir cihaz.

Tasarımıyla 1-0 Önde!

Surface tasarım olarak rakiplerinin önünde yer alıyor.  Kasa olarak Macbook’u andırsa da özellikle klavye ve ekran kısmında kullanılan malzemelerle ön plana çıkıyor. Klavyenin üzeri alkantara kumaşla kaplı. Bu sayede uzun süreli kullanım sırasında ellerinize rahatsızlık hissi vermiyor.

Yarım Günlük Pil Ömrü!

Microsoft’un söylediğine göre bu yeni oyuncağı kullanıcıların enerji ihtiyacı sorununu uzun süreli ortadan kaldırıyor. Evet, Surface 14,5 saatlik bir pil ömrüne sahip. Bu özelliği ile laptop kullananların birinci tercihi uzun süreli pil ömrü ise kesinlikle Surface seçiminde bulunabilirler.

Resmi Olarak Ülkemizde Yok!

En pahalı modeli Intel Core i7 işlemci, 512GB SSD Bellek ve 6GB RAM özelliklerine sahip. Ve bu modelin fiyatı 2 bin 199 dolar. Yani vergiler hariç 7 bin 800 TL. Ancak bildiğiniz üzere Microsoft şimdiye kadar Surface sürümlerinin hiç birini ülkemizde resmi olarak satışa sunmadı. Yeni Sruface da yüksek ihtimalle ülkemizde satışa çıkarılmayacak!

 

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İşte Karşınızda Microsoft Surface!

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap

Send this to a friend