Bizimle iletişime geçin

Haber

İşte Karşınızda Microsoft Surface!

microsoft-surface-2017

Microsoft, Apple’in Macbook canavarına karşılık muhteşem yeni oyuncağı Surface’i tanıttı.

Microsoft, hem Google’a hem de Apple’a kafa tutacak işletim sistemi ve yeni laptopu ile bomba gibi geldi. Windows 10S i duyuran Microsoft, bu işletim sistemi ile Google’nin Chrome OS işletim sistemine rakip olduğunu gösterdi. Yeni cihazı Surface Laptop ile de Apple’nin Macbook tahtını elinden almaya kararlı görünüyor. Çünkü; şirketin bu yeni oyuncağı gerçekten hem tasarım olarak hem de donanım olarak mükemmel özelliklere sahip.

Şimdiden söyleyelim Surface’i fiyat olarak normal laptoplar ile kesinlikle karşılaştırmayın. Çünkü üst segmentte yer alan bir cihaz.

Tasarımıyla 1-0 Önde!

Surface tasarım olarak rakiplerinin önünde yer alıyor.  Kasa olarak Macbook’u andırsa da özellikle klavye ve ekran kısmında kullanılan malzemelerle ön plana çıkıyor. Klavyenin üzeri alkantara kumaşla kaplı. Bu sayede uzun süreli kullanım sırasında ellerinize rahatsızlık hissi vermiyor.

Yarım Günlük Pil Ömrü!

Microsoft’un söylediğine göre bu yeni oyuncağı kullanıcıların enerji ihtiyacı sorununu uzun süreli ortadan kaldırıyor. Evet, Surface 14,5 saatlik bir pil ömrüne sahip. Bu özelliği ile laptop kullananların birinci tercihi uzun süreli pil ömrü ise kesinlikle Surface seçiminde bulunabilirler.

Resmi Olarak Ülkemizde Yok!

En pahalı modeli Intel Core i7 işlemci, 512GB SSD Bellek ve 6GB RAM özelliklerine sahip. Ve bu modelin fiyatı 2 bin 199 dolar. Yani vergiler hariç 7 bin 800 TL. Ancak bildiğiniz üzere Microsoft şimdiye kadar Surface sürümlerinin hiç birini ülkemizde resmi olarak satışa sunmadı. Yeni Sruface da yüksek ihtimalle ülkemizde satışa çıkarılmayacak!

 

Reklamlar
Tıkla Yorum Gönder

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber

Ali Sürmeli’den Üzücü Haber!

Usta oyuncudan son dakika üzücü haber geldi.

Oyuncu Ali Sürmeli’den üzücü haber geldi. Elazığ’lı Usta oyuncu Ali Sürmeli tedavi altına alındı.

Kurtlar Vadisi Pusu, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi fenomen dizilerde isminden söz ettiren usta oyuncu Ali Sürmeli beyin kanaması geçirdi. Acil olarak ameliyata alınan Sürmeli’nin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Okumaya Devam Et

Haber

Netflix Türkiye’de Tekrar 30 Gün Ücretsiz!

Uzun zamandır Netflix 30 günlük ücretsiz deneme süresini Türkiye’de uygulamadan kaldırmıştı. Sonunda beklenen haber geldi!

Netflix daha önce almış olduğu karar ile Türkiye’de 30 günlük deneme süresini kaldırmıştı. Yeni abone olanlar maalesef ilk günden itibaren ücret ödemek zorunda kalıyordu.

Netflix bugünden itibaren tekrar Türkiye’de 30 günlük deneme süresini aktif hale getirdi. Yeni abonelerin faydalanabileceği deneme süresi için daha önce kayıt olduğunuz maili tekrar kullanabilirsiniz.

Mevcut aboneler ise maalesef 30 günlük deneme süresinden faydalanamıyor. İzlemediğiniz diziler var ise, takip etmek için uygun koşulları uzun zamandır bekliyorsanız bu fırsatı kesinlikle kaçırmamalısınız.

Keyifli seyirler dileriz.

Okumaya Devam Et

Haber

Açıköğretim Yaz Okulu Sınavlarının Nasıl Yapılacağı Belli Oldu!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

acikogretim-yaz-okulu-sinavlari

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim ,İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Dönemi Yaz Okulu sınavlarının hangi şartlar altında yapılacağına dair duyurusunu yayınladı.

AÖF Yaz Okulu sınavlarının daha önce yapılan duyuruda 5 Eylül 2020 de yapılacağı belirtilmişti. Ancak sınavın yüz yüze mi ya da online mi gerçekleşeceğine dair herhangi bir karar verilmemişti. AÖF öğrencileri yaz okulu başvurularını yaptıktan sonra sınavın hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair yapılacak açıklamayı beklemekteydi.

Beklenen Açıklama Geldi!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Almış oldukları her kararda öğrencilerinin yanında olduğunu belirten Erdal, şu açıklamalarını şu şekilde devam ettirdi.

“Bu doğrultuda yürüttüğümüz yoğun çalışmalar sonucunda, yaz okulu sınavlarının online yapılması kararını aldık. Hepinize sağlıklı günler ve başarılar diliyorum.”

Bu açıklama ile binlerce öğrencinin gireceği AÖF yaz okulu sınavları online olarak 5 – 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Okumaya Devam Et

İlgi Odağı İçerikler