Kredi Borcumu ATM’den Ödeyebilir Miyim?


atm-kredi-borcu-odeme

Kredi Borcunu Bankamatikte Ödeme

Kredi borcunu müşterisi olunan bankanın şubesine gidip yatırmak için harcanan vakit kaybını önlemek ve pratik bir şekilde ödeyebilmek ATM‘lerden mümkün. Bunun için kendi kredi kartınız hangi bankaya ait ise o bankanın ATM’sine gidip kartınızı yuvaya takın. Şifrenizi girdikten sonra ‘ödemeler’ seçilerek ‘kredi kartı borcu ödeme’ seçeneğini tuşlayın. Bu aşamadan sonra karşınıza ‘kendi kredi kartlarıma’ veya ‘başka kredi kartlarına’ seçeneklerinden ‘kendi kredi kartlarıma’ seçeneğini tuşladıktan sonra paranın nakit mi yoksa hesaptan mı ödeneceğini seçmeniz gerekmektedir.

Eğer parayı nakit ödeyecekseniz gittiğiniz ATM’nin para girişi olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Ödemenin nasıl olacağını belirledikten sonra asgari ödeme veya dönem borcu ödemelerini seçebilir ya da kendi belirlediğiniz tutarı da girebilirsiniz. Nakit ödeme işleminde parayı deste şeklinde ve düzenli bir şekilde yuvaya kıymanız gerekmektedir. Aksi halde bankamatik kırışık ve düzensiz yerleştirilmiş paraları kabul etmeyebilir ve paranızı size geri iade eder.

Kredi Borcumu Başka ATM’lerden Ödeyebilir Miyim?

Kredi borcunuzu kendi bankanızın ATM’leri dışında başka ATM’lerden de ödemeniz mümkün. Kendi ATM’nizden yapacağınız ödemelerde herhangi bir işlem ücreti ödenmez. Fakat işlemi başka bir bankanın ATM’sinde gerçekleştirdiğiniz takdirde banka sizden %1-3 arasında değişen bir miktarda işlem ücreti keser. Bu da ne kadar çok para yatırırsanız kesilecek paranın da aynı oranda artması demektir.

Kredi Kartı Olmadan ATM’den Kredi Kartı Borcu Ödenebilir Mi?

kredi-kartlari

Birçok banka kartsız işlemler ile kredi kartı borcunuzu ödeme olanağını size sunmaktadır. Kartsız işlemler tuşlanıp TC kimlik numaranız ile giriş yaptıktan sonra ödemelerden kredi kartı borcu ödemeyi seçip borcunuzu nakit veya hesaptan ödeyebilirsiniz. Kredi kartı borcunuzu ödedikten sonra herhangi bir problem yaşanmasına karşın elinizde belge olması için makbuz almayı ihmal etmeyin.

Yorumlar 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. banka ödemem 12 gün geçti diye her sabah günaydın mesajı çekiyo bana .

Kredi Borcumu ATM’den Ödeyebilir Miyim?

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap