Bizimle iletişime geçin

Haber

Kredi Borcumu ATM’den Ödeyebilir Miyim?

atm-kredi-borcu-odeme

Kredi Borcunu Bankamatikte Ödeme

Kredi borcunu müşterisi olunan bankanın şubesine gidip yatırmak için harcanan vakit kaybını önlemek ve pratik bir şekilde ödeyebilmek ATM‘lerden mümkün. Bunun için kendi kredi kartınız hangi bankaya ait ise o bankanın ATM’sine gidip kartınızı yuvaya takın. Şifrenizi girdikten sonra ‘ödemeler’ seçilerek ‘kredi kartı borcu ödeme’ seçeneğini tuşlayın. Bu aşamadan sonra karşınıza ‘kendi kredi kartlarıma’ veya ‘başka kredi kartlarına’ seçeneklerinden ‘kendi kredi kartlarıma’ seçeneğini tuşladıktan sonra paranın nakit mi yoksa hesaptan mı ödeneceğini seçmeniz gerekmektedir.

Eğer parayı nakit ödeyecekseniz gittiğiniz ATM’nin para girişi olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Ödemenin nasıl olacağını belirledikten sonra asgari ödeme veya dönem borcu ödemelerini seçebilir ya da kendi belirlediğiniz tutarı da girebilirsiniz. Nakit ödeme işleminde parayı deste şeklinde ve düzenli bir şekilde yuvaya kıymanız gerekmektedir. Aksi halde bankamatik kırışık ve düzensiz yerleştirilmiş paraları kabul etmeyebilir ve paranızı size geri iade eder.

Kredi Borcumu Başka ATM’lerden Ödeyebilir Miyim?

Kredi borcunuzu kendi bankanızın ATM’leri dışında başka ATM’lerden de ödemeniz mümkün. Kendi ATM’nizden yapacağınız ödemelerde herhangi bir işlem ücreti ödenmez. Fakat işlemi başka bir bankanın ATM’sinde gerçekleştirdiğiniz takdirde banka sizden %1-3 arasında değişen bir miktarda işlem ücreti keser. Bu da ne kadar çok para yatırırsanız kesilecek paranın da aynı oranda artması demektir.

Kredi Kartı Olmadan ATM’den Kredi Kartı Borcu Ödenebilir Mi?

kredi-kartlari

Birçok banka kartsız işlemler ile kredi kartı borcunuzu ödeme olanağını size sunmaktadır. Kartsız işlemler tuşlanıp TC kimlik numaranız ile giriş yaptıktan sonra ödemelerden kredi kartı borcu ödemeyi seçip borcunuzu nakit veya hesaptan ödeyebilirsiniz. Kredi kartı borcunuzu ödedikten sonra herhangi bir problem yaşanmasına karşın elinizde belge olması için makbuz almayı ihmal etmeyin.

Reklamlar
1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber

Ali Sürmeli’den Üzücü Haber!

Usta oyuncudan son dakika üzücü haber geldi.

Oyuncu Ali Sürmeli’den üzücü haber geldi. Elazığ’lı Usta oyuncu Ali Sürmeli tedavi altına alındı.

Kurtlar Vadisi Pusu, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi fenomen dizilerde isminden söz ettiren usta oyuncu Ali Sürmeli beyin kanaması geçirdi. Acil olarak ameliyata alınan Sürmeli’nin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Okumaya Devam Et

Haber

Netflix Türkiye’de Tekrar 30 Gün Ücretsiz!

Uzun zamandır Netflix 30 günlük ücretsiz deneme süresini Türkiye’de uygulamadan kaldırmıştı. Sonunda beklenen haber geldi!

Netflix daha önce almış olduğu karar ile Türkiye’de 30 günlük deneme süresini kaldırmıştı. Yeni abone olanlar maalesef ilk günden itibaren ücret ödemek zorunda kalıyordu.

Netflix bugünden itibaren tekrar Türkiye’de 30 günlük deneme süresini aktif hale getirdi. Yeni abonelerin faydalanabileceği deneme süresi için daha önce kayıt olduğunuz maili tekrar kullanabilirsiniz.

Mevcut aboneler ise maalesef 30 günlük deneme süresinden faydalanamıyor. İzlemediğiniz diziler var ise, takip etmek için uygun koşulları uzun zamandır bekliyorsanız bu fırsatı kesinlikle kaçırmamalısınız.

Keyifli seyirler dileriz.

Okumaya Devam Et

Haber

Açıköğretim Yaz Okulu Sınavlarının Nasıl Yapılacağı Belli Oldu!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

acikogretim-yaz-okulu-sinavlari

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim ,İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Dönemi Yaz Okulu sınavlarının hangi şartlar altında yapılacağına dair duyurusunu yayınladı.

AÖF Yaz Okulu sınavlarının daha önce yapılan duyuruda 5 Eylül 2020 de yapılacağı belirtilmişti. Ancak sınavın yüz yüze mi ya da online mi gerçekleşeceğine dair herhangi bir karar verilmemişti. AÖF öğrencileri yaz okulu başvurularını yaptıktan sonra sınavın hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair yapılacak açıklamayı beklemekteydi.

Beklenen Açıklama Geldi!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Almış oldukları her kararda öğrencilerinin yanında olduğunu belirten Erdal, şu açıklamalarını şu şekilde devam ettirdi.

“Bu doğrultuda yürüttüğümüz yoğun çalışmalar sonucunda, yaz okulu sınavlarının online yapılması kararını aldık. Hepinize sağlıklı günler ve başarılar diliyorum.”

Bu açıklama ile binlerce öğrencinin gireceği AÖF yaz okulu sınavları online olarak 5 – 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Okumaya Devam Et

İlgi Odağı İçerikler