Bizimle iletişime geçin

Haber

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma

kredi-kartini-internet-kullanimina-actirma

Kredi kartını internet alışverişine açtırma, kredi kartı online alışveriş, kredi kartı açtırma, kredi kartı internet kullanımına açtırma

Kredi kartları geçtiğimiz 17 Ağustos sonrası internet kullanımına kapatıldı. Tüketiciyi koruma kanunu kapsamında yapılan değişiklikle birlikte kredi kartı sahibinin izni olmadan hiçbir şekilde internet üzerinden alışveriş yapılamayacak. Peki bu koruma yasası kapsamında yapılan değişiklikten olumsuz etkilenmemek için ne yapabilirsiniz.

Kredi kartlarının kullanımını kontrol altına almak amacıyla oldukça yararlı olan yasanın getirilmesi, bilinçli bir şekilde internet alışverişi yapan kullanıcıların canını bir miktar sıkmış olabilir. Ancak hiç endişe etmenize gerek yok. Çünkü bankalar aylar öncesinden müşterilerini bilgilendirdi ve yasa sonrası aktif kullanım onayı verenler sorunsuz şekilde kredi kartlarını internet ortamında kullanmaya devam ediyor. Peki kredi kartınızı internet alışverişine açtırmak için onay vermediyseniz ne yapacaksınız?

Kredi kartınızı halen internet kullanımına açtırmadıysanız sakın endişelenmeyin.Bankalar bu konuda müşterilerine yardımcı olmaktadır. Kredi kartını kullandığınız bankanın müşteri hizmetlerini arayın ve bu konudaki isteğinizi belirtin. Saniyeler içerisinde kredi kartınız internet alışverişine açılacaktır.

Müşteri hizmetlerini aramanın dışında hizmet aldığınız bankanın internet şubesine giriş yaptığınızda burada yer alan kredi kartını internet alışverişine artırma menüsünden onay verdiğiniz takdirde yine kısa süre içerisinde kredi kartınızı internet üzerinden kullanmaya başlayabileceksiniz. Ayrıca, bir çok banka kendi mobil uygulaması üzerinden de müşterilerinin bu taleplerini gerçekleştirebilmektedir.

Örneğin; Garanti Bankası için, Bonus Flaş uygulaması üzerinden veya 444 0 333 nolu çağrı merkezi üzerinden ilgili taleplerinizi iletebilirsiniz.

İş Bankası için, İşCep uygulaması üzerinden, isbank.com.tr üzerinden veya 0850 724 0 724 nolu çağrı merkezi üzerinden taleplerinizi iletebilirsiniz.

Reklamlar
Tıkla Yorum Gönder

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber

Ali Sürmeli’den Üzücü Haber!

Usta oyuncudan son dakika üzücü haber geldi.

Oyuncu Ali Sürmeli’den üzücü haber geldi. Elazığ’lı Usta oyuncu Ali Sürmeli tedavi altına alındı.

Kurtlar Vadisi Pusu, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi fenomen dizilerde isminden söz ettiren usta oyuncu Ali Sürmeli beyin kanaması geçirdi. Acil olarak ameliyata alınan Sürmeli’nin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Okumaya Devam Et

Haber

Netflix Türkiye’de Tekrar 30 Gün Ücretsiz!

Uzun zamandır Netflix 30 günlük ücretsiz deneme süresini Türkiye’de uygulamadan kaldırmıştı. Sonunda beklenen haber geldi!

Netflix daha önce almış olduğu karar ile Türkiye’de 30 günlük deneme süresini kaldırmıştı. Yeni abone olanlar maalesef ilk günden itibaren ücret ödemek zorunda kalıyordu.

Netflix bugünden itibaren tekrar Türkiye’de 30 günlük deneme süresini aktif hale getirdi. Yeni abonelerin faydalanabileceği deneme süresi için daha önce kayıt olduğunuz maili tekrar kullanabilirsiniz.

Mevcut aboneler ise maalesef 30 günlük deneme süresinden faydalanamıyor. İzlemediğiniz diziler var ise, takip etmek için uygun koşulları uzun zamandır bekliyorsanız bu fırsatı kesinlikle kaçırmamalısınız.

Keyifli seyirler dileriz.

Okumaya Devam Et

Haber

Açıköğretim Yaz Okulu Sınavlarının Nasıl Yapılacağı Belli Oldu!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

acikogretim-yaz-okulu-sinavlari

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim ,İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Dönemi Yaz Okulu sınavlarının hangi şartlar altında yapılacağına dair duyurusunu yayınladı.

AÖF Yaz Okulu sınavlarının daha önce yapılan duyuruda 5 Eylül 2020 de yapılacağı belirtilmişti. Ancak sınavın yüz yüze mi ya da online mi gerçekleşeceğine dair herhangi bir karar verilmemişti. AÖF öğrencileri yaz okulu başvurularını yaptıktan sonra sınavın hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair yapılacak açıklamayı beklemekteydi.

Beklenen Açıklama Geldi!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Almış oldukları her kararda öğrencilerinin yanında olduğunu belirten Erdal, şu açıklamalarını şu şekilde devam ettirdi.

“Bu doğrultuda yürüttüğümüz yoğun çalışmalar sonucunda, yaz okulu sınavlarının online yapılması kararını aldık. Hepinize sağlıklı günler ve başarılar diliyorum.”

Bu açıklama ile binlerce öğrencinin gireceği AÖF yaz okulu sınavları online olarak 5 – 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Okumaya Devam Et

İlgi Odağı İçerikler