Bizimle iletişime geçin

Haber

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma

kredi-kartini-internet-kullanimina-actirma

Kredi kartını internet alışverişine açtırma, kredi kartı online alışveriş, kredi kartı açtırma, kredi kartı internet kullanımına açtırma

Kredi kartları geçtiğimiz 17 Ağustos sonrası internet kullanımına kapatıldı. Tüketiciyi koruma kanunu kapsamında yapılan değişiklikle birlikte kredi kartı sahibinin izni olmadan hiçbir şekilde internet üzerinden alışveriş yapılamayacak. Peki bu koruma yasası kapsamında yapılan değişiklikten olumsuz etkilenmemek için ne yapabilirsiniz.

Kredi kartlarının kullanımını kontrol altına almak amacıyla oldukça yararlı olan yasanın getirilmesi, bilinçli bir şekilde internet alışverişi yapan kullanıcıların canını bir miktar sıkmış olabilir. Ancak hiç endişe etmenize gerek yok. Çünkü bankalar aylar öncesinden müşterilerini bilgilendirdi ve yasa sonrası aktif kullanım onayı verenler sorunsuz şekilde kredi kartlarını internet ortamında kullanmaya devam ediyor. Peki kredi kartınızı internet alışverişine açtırmak için onay vermediyseniz ne yapacaksınız?

Kredi kartınızı halen internet kullanımına açtırmadıysanız sakın endişelenmeyin.Bankalar bu konuda müşterilerine yardımcı olmaktadır. Kredi kartını kullandığınız bankanın müşteri hizmetlerini arayın ve bu konudaki isteğinizi belirtin. Saniyeler içerisinde kredi kartınız internet alışverişine açılacaktır.

Müşteri hizmetlerini aramanın dışında hizmet aldığınız bankanın internet şubesine giriş yaptığınızda burada yer alan kredi kartını internet alışverişine artırma menüsünden onay verdiğiniz takdirde yine kısa süre içerisinde kredi kartınızı internet üzerinden kullanmaya başlayabileceksiniz. Ayrıca, bir çok banka kendi mobil uygulaması üzerinden de müşterilerinin bu taleplerini gerçekleştirebilmektedir.

Örneğin; Garanti Bankası için, Bonus Flaş uygulaması üzerinden veya 444 0 333 nolu çağrı merkezi üzerinden ilgili taleplerinizi iletebilirsiniz.

İş Bankası için, İşCep uygulaması üzerinden, isbank.com.tr üzerinden veya 0850 724 0 724 nolu çağrı merkezi üzerinden taleplerinizi iletebilirsiniz.

Reklamlar
Tıkla Yorum Gönder

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Akismet tarafından spamlara karşı korunmaktadır. Yorumlarınızın nasıl işlendiğini öğrenin.

Haber

Netflix Türkiye’de Tekrar 30 Gün Ücretsiz!

Uzun zamandır Netflix 30 günlük ücretsiz deneme süresini Türkiye’de uygulamadan kaldırmıştı. Sonunda beklenen haber geldi!

Netflix daha önce almış olduğu karar ile Türkiye’de 30 günlük deneme süresini kaldırmıştı. Yeni abone olanlar maalesef ilk günden itibaren ücret ödemek zorunda kalıyordu.

Netflix bugünden itibaren tekrar Türkiye’de 30 günlük deneme süresini aktif hale getirdi. Yeni abonelerin faydalanabileceği deneme süresi için daha önce kayıt olduğunuz maili tekrar kullanabilirsiniz.

Mevcut aboneler ise maalesef 30 günlük deneme süresinden faydalanamıyor. İzlemediğiniz diziler var ise, takip etmek için uygun koşulları uzun zamandır bekliyorsanız bu fırsatı kesinlikle kaçırmamalısınız.

Keyifli seyirler dileriz.

Okumaya Devam Et

Haber

Açıköğretim Yaz Okulu Sınavlarının Nasıl Yapılacağı Belli Oldu!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

acikogretim-yaz-okulu-sinavlari

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim ,İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Dönemi Yaz Okulu sınavlarının hangi şartlar altında yapılacağına dair duyurusunu yayınladı.

AÖF Yaz Okulu sınavlarının daha önce yapılan duyuruda 5 Eylül 2020 de yapılacağı belirtilmişti. Ancak sınavın yüz yüze mi ya da online mi gerçekleşeceğine dair herhangi bir karar verilmemişti. AÖF öğrencileri yaz okulu başvurularını yaptıktan sonra sınavın hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair yapılacak açıklamayı beklemekteydi.

Beklenen Açıklama Geldi!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Almış oldukları her kararda öğrencilerinin yanında olduğunu belirten Erdal, şu açıklamalarını şu şekilde devam ettirdi.

“Bu doğrultuda yürüttüğümüz yoğun çalışmalar sonucunda, yaz okulu sınavlarının online yapılması kararını aldık. Hepinize sağlıklı günler ve başarılar diliyorum.”

Bu açıklama ile binlerce öğrencinin gireceği AÖF yaz okulu sınavları online olarak 5 – 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Okumaya Devam Et

Haber

Vodafone Hediye Çarkı Ekstra İnternet Kazanma İpucu

Hediye çarkından çıkan internet veya hediyelerin haricinde ekstra internet kazanabilme ipucunu paylaşıyoruz.

vodafone-hediye-carki-ekstra-internet

Hediye internet paketi kazanma ipucu. Vodafone aboneleri her hafta pazartesi gününden itibaren hediye çarkı çevirme hakkı kazanıyor. Hediye çarkından çıkan internet veya hediyelerin haricinde ekstra internet kazanabilme ipucunu paylaşıyoruz.

Hediye Çarkı İnternet Paketleri

Vodafone aboneleri her hafta Hediye Çarkından çeşitli miktarlarda hediye internet veya indirim kuponları kazanmaktadır. İnternet paketi yetmeyenlerin imdadına yetişen hediye internet paketleri en çok talep edilenler arasında yer alıyor. Paylaşacağımız ipucu ile verilen hediyelerin haricinde ekstra internet kazanabilme şansına sahip olabilirsiniz.

Ekstra İnternet İpucu

Bilindiği üzere Vodafone hediye çarkı her hafta pazartesi gününden itibaren yeniden çevrilebiliyor. Hediyesini almak isteyen kullanıcılar çarkı çevirdiklerinde bazen sunucunun aşırı yoğunluğundan hata alabiliyor ve çarkı çeviremiyor. Bu yoğunluğu yakalayıp sunucunun hata verdiği zamanlarda çevirdiğimizde Vodafone birkaç dakika içerisinde çarkı çeviremediğimiz için günlük ekstra hediye internet paketi tanımlıyor.

Ekstra hediye internet paketi şansını yakalayabilmek için sunucunun yoğun olduğu zamana denk gelmek lazım. Sunucu ise genellikle kullanıcıların pazartesi gününün ilk saat veya dakikalarından yani gece 00:00 dan sonraki dakikalarda veya pazartesi sabahında yoğunlaşabiliyor. Bu yoğunluğa denk geldiğinizde tavsiyemiz çarkı tekrar çevirmeyin ve birkaç dakika bekleyin. Vodafone çarkı çeviremediğiniz için size ekstra günlük internet paketi tanımlayacaktır. Sonrasına ise istediğiniz zaman tekrar çarkı çevirip hediyenizi alabilirsiniz.

Şansınız bol olsun. 🙂

Okumaya Devam Et

İlgi Odağı İçerikler