Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma


Kredi kartını internet alışverişine açtırma, kredi kartı online alışveriş, kredi kartı açtırma, kredi kartı internet kullanımına açtırma

Kredi kartları geçtiğimiz 17 Ağustos sonrası internet kullanımına kapatıldı. Tüketiciyi koruma kanunu kapsamında yapılan değişiklikle birlikte kredi kartı sahibinin izni olmadan hiçbir şekilde internet üzerinden alışveriş yapılamayacak. Peki bu koruma yasası kapsamında yapılan değişiklikten olumsuz etkilenmemek için ne yapabilirsiniz.

Kredi kartlarının kullanımını kontrol altına almak amacıyla oldukça yararlı olan yasanın getirilmesi, bilinçli bir şekilde internet alışverişi yapan kullanıcıların canını bir miktar sıkmış olabilir. Ancak hiç endişe etmenize gerek yok. Çünkü bankalar aylar öncesinden müşterilerini bilgilendirdi ve yasa sonrası aktif kullanım onayı verenler sorunsuz şekilde kredi kartlarını internet ortamında kullanmaya devam ediyor. Peki kredi kartınızı internet alışverişine açtırmak için onay vermediyseniz ne yapacaksınız?

Kredi kartınızı halen internet kullanımına açtırmadıysanız sakın endişelenmeyin.Bankalar bu konuda müşterilerine yardımcı olmaktadır. Kredi kartını kullandığınız bankanın müşteri hizmetlerini arayın ve bu konudaki isteğinizi belirtin. Saniyeler içerisinde kredi kartınız internet alışverişine açılacaktır.

Müşteri hizmetlerini aramanın dışında hizmet aldığınız bankanın internet şubesine giriş yaptığınızda burada yer alan kredi kartını internet alışverişine artırma menüsünden onay verdiğiniz takdirde yine kısa süre içerisinde kredi kartınızı internet üzerinden kullanmaya başlayabileceksiniz. Ayrıca, bir çok banka kendi mobil uygulaması üzerinden de müşterilerinin bu taleplerini gerçekleştirebilmektedir.

Örneğin; Garanti Bankası için, Bonus Flaş uygulaması üzerinden veya 444 0 333 nolu çağrı merkezi üzerinden ilgili taleplerinizi iletebilirsiniz.

İş Bankası için, İşCep uygulaması üzerinden, isbank.com.tr üzerinden veya 0850 724 0 724 nolu çağrı merkezi üzerinden taleplerinizi iletebilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap

Send this to a friend