Bizimle iletişime geçin

Haber

Looney Tunes Karakterleri Hakkında Bilmediğiniz 5 Bilgi

Looney Tunes Karakterleri hakkında pek de bilinmeyen 5 ilginç bilgi.

Çocukluğun en güzel hatıraları arasında yer alan, günümüzde mobil oyunları bile üretilerek özlem giderilmeye çalışılan müzikli bir çizgi filmdir Looney Tunes (Sevimli Kahramanlar) . Yapım şirketi Warner Bros olan çizgi filmin tarihi 1930’lu yıllara dayanır.

Tavşanlar Havucu Sevmez

bugs-bunny-havuc-sevmez

1) Tavşanların tümü havucu sevmez. Bütün dünyanın tavşanların havucu çok sevdiğiyle ilgili yanılmalarının sebebi Looney Tunes’in ilk yer aldığı filmde konuk oyuncu olup sonradan efsanevi karakter olan Bugs Bunny’sidir.

Irkçılık iddiasıyla Yayından Kaldırılmıştır

bugs-bunny-irkcilik-sebebiyle

2) Bugs Bunny karakterinin yaratıldığı dönemde ABD’de ırkçılık yaygın olduğundan çizgi filmde siyahî avcı kullanılması ırkçı söylemler nedeniyle çizgi filmin yasaklanmasına neden olmuştur.

Bugs Bunny ve Mickey Mouse Aynı Karede

bugs-bunny-mickey-mouse-ayni-karede

3) En çok sevilen çizgi film karakterleri Bugs Bunny ve Mickey Mouse dönemin yanlızca aynı animasyon şirketinin karakterlerinin aynı filmde yer alması kuralını bozmuş ve nerdeyse tüm sahnelerde birlikte rol almışlardır.

Looney Tunes’ın Türkiye’deki Sesi

bugs-bunny-seslendiren-kisi

Bugs Bunny’nin Türkiye’deki resmi seslendirme sanatçısı, insanların çoğunlukla Muhteşem Yüzyıl dizisiyle tanıdığı Serkan Altunorak’dır

Mezarlıktaki Motto

bugs-bunny-mel-blanc-mezar

Birçok çizgi film karakteri ve Bugs Bunny’nin sesi Mel Blanc’dır ve  mezarında Looney Tunes jeneriğindeki slogan “That’s All Folks” yazmaktadır.

Reklamlar
Tıkla Yorum Gönder

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber

Ali Sürmeli’den Üzücü Haber!

Usta oyuncudan son dakika üzücü haber geldi.

Oyuncu Ali Sürmeli’den üzücü haber geldi. Elazığ’lı Usta oyuncu Ali Sürmeli tedavi altına alındı.

Kurtlar Vadisi Pusu, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi fenomen dizilerde isminden söz ettiren usta oyuncu Ali Sürmeli beyin kanaması geçirdi. Acil olarak ameliyata alınan Sürmeli’nin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Okumaya Devam Et

Haber

Netflix Türkiye’de Tekrar 30 Gün Ücretsiz!

Uzun zamandır Netflix 30 günlük ücretsiz deneme süresini Türkiye’de uygulamadan kaldırmıştı. Sonunda beklenen haber geldi!

Netflix daha önce almış olduğu karar ile Türkiye’de 30 günlük deneme süresini kaldırmıştı. Yeni abone olanlar maalesef ilk günden itibaren ücret ödemek zorunda kalıyordu.

Netflix bugünden itibaren tekrar Türkiye’de 30 günlük deneme süresini aktif hale getirdi. Yeni abonelerin faydalanabileceği deneme süresi için daha önce kayıt olduğunuz maili tekrar kullanabilirsiniz.

Mevcut aboneler ise maalesef 30 günlük deneme süresinden faydalanamıyor. İzlemediğiniz diziler var ise, takip etmek için uygun koşulları uzun zamandır bekliyorsanız bu fırsatı kesinlikle kaçırmamalısınız.

Keyifli seyirler dileriz.

Okumaya Devam Et

Haber

Açıköğretim Yaz Okulu Sınavlarının Nasıl Yapılacağı Belli Oldu!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

acikogretim-yaz-okulu-sinavlari

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim ,İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Dönemi Yaz Okulu sınavlarının hangi şartlar altında yapılacağına dair duyurusunu yayınladı.

AÖF Yaz Okulu sınavlarının daha önce yapılan duyuruda 5 Eylül 2020 de yapılacağı belirtilmişti. Ancak sınavın yüz yüze mi ya da online mi gerçekleşeceğine dair herhangi bir karar verilmemişti. AÖF öğrencileri yaz okulu başvurularını yaptıktan sonra sınavın hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair yapılacak açıklamayı beklemekteydi.

Beklenen Açıklama Geldi!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Almış oldukları her kararda öğrencilerinin yanında olduğunu belirten Erdal, şu açıklamalarını şu şekilde devam ettirdi.

“Bu doğrultuda yürüttüğümüz yoğun çalışmalar sonucunda, yaz okulu sınavlarının online yapılması kararını aldık. Hepinize sağlıklı günler ve başarılar diliyorum.”

Bu açıklama ile binlerce öğrencinin gireceği AÖF yaz okulu sınavları online olarak 5 – 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Okumaya Devam Et

İlgi Odağı İçerikler