Looney Tunes Karakterleri Hakkında Bilmediğiniz 5 Bilgi


Looney Tunes Karakterleri hakkında pek de bilinmeyen 5 ilginç bilgi.

Çocukluğun en güzel hatıraları arasında yer alan, günümüzde mobil oyunları bile üretilerek özlem giderilmeye çalışılan müzikli bir çizgi filmdir Looney Tunes (Sevimli Kahramanlar) . Yapım şirketi Warner Bros olan çizgi filmin tarihi 1930’lu yıllara dayanır.

Tavşanlar Havucu Sevmez

bugs-bunny-havuc-sevmez

1) Tavşanların tümü havucu sevmez. Bütün dünyanın tavşanların havucu çok sevdiğiyle ilgili yanılmalarının sebebi Looney Tunes’in ilk yer aldığı filmde konuk oyuncu olup sonradan efsanevi karakter olan Bugs Bunny’sidir.

Irkçılık iddiasıyla Yayından Kaldırılmıştır

bugs-bunny-irkcilik-sebebiyle

2) Bugs Bunny karakterinin yaratıldığı dönemde ABD’de ırkçılık yaygın olduğundan çizgi filmde siyahî avcı kullanılması ırkçı söylemler nedeniyle çizgi filmin yasaklanmasına neden olmuştur.

Bugs Bunny ve Mickey Mouse Aynı Karede

bugs-bunny-mickey-mouse-ayni-karede

3) En çok sevilen çizgi film karakterleri Bugs Bunny ve Mickey Mouse dönemin yanlızca aynı animasyon şirketinin karakterlerinin aynı filmde yer alması kuralını bozmuş ve nerdeyse tüm sahnelerde birlikte rol almışlardır.

Looney Tunes’ın Türkiye’deki Sesi

bugs-bunny-seslendiren-kisi

Bugs Bunny’nin Türkiye’deki resmi seslendirme sanatçısı, insanların çoğunlukla Muhteşem Yüzyıl dizisiyle tanıdığı Serkan Altunorak’dır

Mezarlıktaki Motto

bugs-bunny-mel-blanc-mezar

Birçok çizgi film karakteri ve Bugs Bunny’nin sesi Mel Blanc’dır ve  mezarında Looney Tunes jeneriğindeki slogan “That’s All Folks” yazmaktadır.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Looney Tunes Karakterleri Hakkında Bilmediğiniz 5 Bilgi

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap
Secured By miniOrange