Bizimle iletişime geçin

Haber

Online Eğitim Platformları Yararlı mıdır?

Online eğitim platformlarından aldığımız eğitimlerle yetkinlik kazanabilir miyiz?

online-egitim-platformlari-güvenilir-mi

Online eğitim platformları gerçekten yararlı mıdır? Çok farklı türlerde karşımıza çıkan online eğitimler işe yarıyor mu? Online eğitimler sayesinde bir konu hakkında yetkinliğe ulaşabilir miyiz?

Yapılan araştırmalar sonucunda klasik eğitimin uzaktan ya da online eğitimlere göre çok daha fazla yarar sağladığı bir çok defa kanıtlanmıştır. Peki uzaktan eğitimler hiç mi işe yaramıyor hiç mi fayda sağlamıyor? Tabi ki de fayda sağladığı yadsınamaz bir gerçek. Fakat, online eğitimlerde dikkat etmemiz gereken önemli noktalara dikkat ettiğimiz sürece. Yoksa belirli bir noktadan sonra zaman veya maddi kayıptan öteye geçemiyor maalesef.

Online eğitimlere başlamadan önce iyi bir araştırma yapabilmeliyiz. Önümüze çıkan ilk platform üzerinden hemen çalışmalara başlayıp olumsuz sonuçlarla karşılamak istemeyiz. Bu nedenle almak istediğimiz eğitimle ilgili bir çok online platform olduğunu ve verilen eğitimlerin kalite ve içeriklerini birbirleriyle karşılaştırmalıyız. Bunu nasıl yapabiliriz peki? Platformlar üzerinde yer alan eğitimlerin altına yapılan katılımcı yorumları bu noktada bizlere biraz yardımcı olabilir. Bunun haricinde platformlar üzerinde eğitimin demosu olarak ücretsiz yayınlanan videoları izlemenizi mutlaka tavsiye ediyoruz. Bu sayede katılacağınız eğitimi sunan kişinin yetkinliği, anlatım tarzının size uygunluğunu, konunun hangi seviyede anlatıldığını görebilme imkanınız olmaktadır.

Hangi Online Eğitim Platformu Güvenilirdir?

Online eğitimlere olan talep arttıkça bu imkanı sunan platform sayısı da her geçen gün artmaktadır. Ve artık bu platformların çoğu gelir sağlayabilmek adına oluşturulmaktadır. Bu sebeple olsa gerek ki bir çok eğitim platformu eğitim kalitesinden çok reklama ve görselliğe önem vermektedir. Bu konuda dikkat etmemiz gereken en önemli nokta en fazla reklam yapan platformun en kaliteli eğitim içeriğine sahip olduğu yanılgısına kapılmamaktadır.

Tüm dünyada en fazla bilinen online eğitim platformu olan Udemy ‘i ele alacak olursak bu alanda son yıllarda kendilerini çok fazla geliştirdiklerini söyleyebiliriz. Hemen her alanda olsun kendinizi geliştirebileceğiniz bir çok eğitim içeriği mevcut. Öyle ki bu platformda sizin de bir konu hakkında yetkinliğiniz ve anlatım gücünüz var ise kendi eğitim içeriklerinizi yayınlayabilir hatta bunlardan gelir dahi elde edebilirsiniz.

Udemy örneğinden devam edecek olursak buradan seçeceğimiz eğitimlerde önemli hususlardan bir tanesi eğitimin katılım ücreti. Eğitimler bu platform üzerinde genellikle indirimli olarak yayınlanır. Yılın bir çok zamanında ekstra bir indirim varmış gibi lanse edilir. Bu bir pazarlama stratejisidir. Bu sebeple tavsiyemiz indirim varmış kaçırmayayım diye endişe edip de ihtiyacımız olmayan eğitimleri de aynı anda alıp boş yere para harcamamanızdır. Emin olun yılın bir çok günün de hemen hemen aynı fiyata o eğitimi alabileceksiniz. Kısacası pazarlama oyunlarına gelmemeye dikkat ediniz.

Online eğitim platformları çok çeşitli olduğundan eğitim sonunda ulaşmak istediğiniz yetkinliğin seviyesine göre seçim yapmayı da göz ardı etmemelisiniz. Örneğin ingilizce konuşabilme becerinizi geliştirmek istiyorsanız kesinlikle videolar üzerinden ingilizcenin anlatıldığı eğitimleri tavsiye etmiyoruz. Daha aktif olarak ingilizce konuşmanızı sağlayacak olan platformları tercih etmelisiniz. İngilizce konuşabilme becerinizi geliştirmek için Cambly platformunu denemenizi tavsiye ederiz.

Özet olarak online eğitim platformlarını amacınıza göre doğru olarak seçebildikten sonra kesinlikle yararlıdır. Ancak kulaktan dolma ve araştırma yapılmadan alınan eğitimler maalesef zaman ve maddi kayıptan öteye geçememektedir.

Reklamlar
Tıkla Yorum Gönder

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber

Ali Sürmeli’den Üzücü Haber!

Usta oyuncudan son dakika üzücü haber geldi.

Oyuncu Ali Sürmeli’den üzücü haber geldi. Elazığ’lı Usta oyuncu Ali Sürmeli tedavi altına alındı.

Kurtlar Vadisi Pusu, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi fenomen dizilerde isminden söz ettiren usta oyuncu Ali Sürmeli beyin kanaması geçirdi. Acil olarak ameliyata alınan Sürmeli’nin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Okumaya Devam Et

Haber

Netflix Türkiye’de Tekrar 30 Gün Ücretsiz!

Uzun zamandır Netflix 30 günlük ücretsiz deneme süresini Türkiye’de uygulamadan kaldırmıştı. Sonunda beklenen haber geldi!

Netflix daha önce almış olduğu karar ile Türkiye’de 30 günlük deneme süresini kaldırmıştı. Yeni abone olanlar maalesef ilk günden itibaren ücret ödemek zorunda kalıyordu.

Netflix bugünden itibaren tekrar Türkiye’de 30 günlük deneme süresini aktif hale getirdi. Yeni abonelerin faydalanabileceği deneme süresi için daha önce kayıt olduğunuz maili tekrar kullanabilirsiniz.

Mevcut aboneler ise maalesef 30 günlük deneme süresinden faydalanamıyor. İzlemediğiniz diziler var ise, takip etmek için uygun koşulları uzun zamandır bekliyorsanız bu fırsatı kesinlikle kaçırmamalısınız.

Keyifli seyirler dileriz.

Okumaya Devam Et

Haber

Açıköğretim Yaz Okulu Sınavlarının Nasıl Yapılacağı Belli Oldu!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

acikogretim-yaz-okulu-sinavlari

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim ,İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Dönemi Yaz Okulu sınavlarının hangi şartlar altında yapılacağına dair duyurusunu yayınladı.

AÖF Yaz Okulu sınavlarının daha önce yapılan duyuruda 5 Eylül 2020 de yapılacağı belirtilmişti. Ancak sınavın yüz yüze mi ya da online mi gerçekleşeceğine dair herhangi bir karar verilmemişti. AÖF öğrencileri yaz okulu başvurularını yaptıktan sonra sınavın hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair yapılacak açıklamayı beklemekteydi.

Beklenen Açıklama Geldi!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Almış oldukları her kararda öğrencilerinin yanında olduğunu belirten Erdal, şu açıklamalarını şu şekilde devam ettirdi.

“Bu doğrultuda yürüttüğümüz yoğun çalışmalar sonucunda, yaz okulu sınavlarının online yapılması kararını aldık. Hepinize sağlıklı günler ve başarılar diliyorum.”

Bu açıklama ile binlerce öğrencinin gireceği AÖF yaz okulu sınavları online olarak 5 – 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Okumaya Devam Et

İlgi Odağı İçerikler