Sanal Kartlarla Alışveriş Yapmak


Sanal Kartla Alışveriş, Sanal Kart Nasıl Kullanılır, Nedir?

Sanal Kart; e-posta veya telefon yoluyla ve internet üzerinden yapılan alışverişlerde, kredi veya banka kartı bilgilerinin çalınması, kopyalanması gibi durumlarda, kişinin maddi zarara uğrama riskini en aza indiren uygulamadır. İnternet alışverişi yapmaktan çekinen veya alışveriş yapacağı internet sitesine güvenmeyen kişiler için online alışverişin önünü açmıştır.

  Sanal Kart Nedir?

Sanal kart fiziksel bir kart değildir. Hesabınız veya kredi kartınızın olduğu bankaya başvurmanız halinde size verilen bir kredi kartı bilgisidir. Bu bilgi banka ve kredi kartınızdaki gibi kart numarası, son kullanma tarihi ve güvenlik numarasını içerir. Ancak bu numara ve tarihler asıl kartınızdan farklıdır.

Sanal kartınızı oluşturduğunuzda limiti sıfır olarak belirlenir ve kullanmadan önce alışveriş yapacağınız tutara göre kart limitini kendiniz belirlersiniz. Ödeme sonunda hala limitiniz varsa, asıl kartınıza ister otomatik olarak ister sizin onayınızla geri aktarılır.

  Sanal Kartın Avantajları

sanal-kart-avantajlari

-Online ödemelerde asıl banka ve kredi kartı bilgilerinizi vermeniz gerekmediği için güvenlidir.

-Bankalarda hesabınıza veya kredi kartınıza bağlı olarak sanal kart talep edebilirsiniz. Tamamen ücretsiz bir uygulamadır.

-Başvuru sırasında sanal kart numaranızı alabilir ve anında kullanabilirsiniz.

-Bankalar genellikle sanal kartlara özel kampanya ve indirimler uygulamaktadır.

-Banka veya kredi kartınızın indirim, taksit sayısı, puan kazanma ve biriktirme özelliklerinden aynı şekilde yararlanabilirsiniz.

-Sanal kartınızın hesap kesim ve son ödeme tarihleri asıl kartınızla aynıdır.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sanal Kartlarla Alışveriş Yapmak

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap