Bizimle iletişime geçin

Haber

Sanal Kartlarla Alışveriş Yapmak

sanal-kartla-alisveris-yapmak

Sanal Kartla Alışveriş, Sanal Kart Nasıl Kullanılır, Nedir?

Sanal Kart; e-posta veya telefon yoluyla ve internet üzerinden yapılan alışverişlerde, kredi veya banka kartı bilgilerinin çalınması, kopyalanması gibi durumlarda, kişinin maddi zarara uğrama riskini en aza indiren uygulamadır. İnternet alışverişi yapmaktan çekinen veya alışveriş yapacağı internet sitesine güvenmeyen kişiler için online alışverişin önünü açmıştır.

  Sanal Kart Nedir?

Sanal kart fiziksel bir kart değildir. Hesabınız veya kredi kartınızın olduğu bankaya başvurmanız halinde size verilen bir kredi kartı bilgisidir. Bu bilgi banka ve kredi kartınızdaki gibi kart numarası, son kullanma tarihi ve güvenlik numarasını içerir. Ancak bu numara ve tarihler asıl kartınızdan farklıdır.

Sanal kartınızı oluşturduğunuzda limiti sıfır olarak belirlenir ve kullanmadan önce alışveriş yapacağınız tutara göre kart limitini kendiniz belirlersiniz. Ödeme sonunda hala limitiniz varsa, asıl kartınıza ister otomatik olarak ister sizin onayınızla geri aktarılır.

  Sanal Kartın Avantajları

sanal-kart-avantajlari

-Online ödemelerde asıl banka ve kredi kartı bilgilerinizi vermeniz gerekmediği için güvenlidir.

-Bankalarda hesabınıza veya kredi kartınıza bağlı olarak sanal kart talep edebilirsiniz. Tamamen ücretsiz bir uygulamadır.

-Başvuru sırasında sanal kart numaranızı alabilir ve anında kullanabilirsiniz.

-Bankalar genellikle sanal kartlara özel kampanya ve indirimler uygulamaktadır.

-Banka veya kredi kartınızın indirim, taksit sayısı, puan kazanma ve biriktirme özelliklerinden aynı şekilde yararlanabilirsiniz.

-Sanal kartınızın hesap kesim ve son ödeme tarihleri asıl kartınızla aynıdır.

Reklamlar
Tıkla Yorum Gönder

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber

Ali Sürmeli’den Üzücü Haber!

Usta oyuncudan son dakika üzücü haber geldi.

Oyuncu Ali Sürmeli’den üzücü haber geldi. Elazığ’lı Usta oyuncu Ali Sürmeli tedavi altına alındı.

Kurtlar Vadisi Pusu, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi fenomen dizilerde isminden söz ettiren usta oyuncu Ali Sürmeli beyin kanaması geçirdi. Acil olarak ameliyata alınan Sürmeli’nin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Okumaya Devam Et

Haber

Netflix Türkiye’de Tekrar 30 Gün Ücretsiz!

Uzun zamandır Netflix 30 günlük ücretsiz deneme süresini Türkiye’de uygulamadan kaldırmıştı. Sonunda beklenen haber geldi!

Netflix daha önce almış olduğu karar ile Türkiye’de 30 günlük deneme süresini kaldırmıştı. Yeni abone olanlar maalesef ilk günden itibaren ücret ödemek zorunda kalıyordu.

Netflix bugünden itibaren tekrar Türkiye’de 30 günlük deneme süresini aktif hale getirdi. Yeni abonelerin faydalanabileceği deneme süresi için daha önce kayıt olduğunuz maili tekrar kullanabilirsiniz.

Mevcut aboneler ise maalesef 30 günlük deneme süresinden faydalanamıyor. İzlemediğiniz diziler var ise, takip etmek için uygun koşulları uzun zamandır bekliyorsanız bu fırsatı kesinlikle kaçırmamalısınız.

Keyifli seyirler dileriz.

Okumaya Devam Et

Haber

Açıköğretim Yaz Okulu Sınavlarının Nasıl Yapılacağı Belli Oldu!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

acikogretim-yaz-okulu-sinavlari

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim ,İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Dönemi Yaz Okulu sınavlarının hangi şartlar altında yapılacağına dair duyurusunu yayınladı.

AÖF Yaz Okulu sınavlarının daha önce yapılan duyuruda 5 Eylül 2020 de yapılacağı belirtilmişti. Ancak sınavın yüz yüze mi ya da online mi gerçekleşeceğine dair herhangi bir karar verilmemişti. AÖF öğrencileri yaz okulu başvurularını yaptıktan sonra sınavın hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair yapılacak açıklamayı beklemekteydi.

Beklenen Açıklama Geldi!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Almış oldukları her kararda öğrencilerinin yanında olduğunu belirten Erdal, şu açıklamalarını şu şekilde devam ettirdi.

“Bu doğrultuda yürüttüğümüz yoğun çalışmalar sonucunda, yaz okulu sınavlarının online yapılması kararını aldık. Hepinize sağlıklı günler ve başarılar diliyorum.”

Bu açıklama ile binlerce öğrencinin gireceği AÖF yaz okulu sınavları online olarak 5 – 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Okumaya Devam Et

İlgi Odağı İçerikler