Sanal Paralar Türk Lirasına Çevrilebilir mi?


Coinler Türk Lirasına Çevrilebilir mi?

Elbette sanal para Türk Lirasına çevrilebilir. Bu işlem güvenilir ve rahattır. Gündelik hayatta Amerikan Doları‘ndan Türk Lirası’na paranızı çevirmeyle hemen hemen aynıdır.

Peki, Sanal Paralar Nasıl Türk Lirasına Çevrilir?

Herhangi bir sanal para düşünelim örneğin bu en çok bilinen Bitcoin olsun. Öncelikle sizin bu parayı kazanmak için zaten bir sitede hesabınızda olmalıdır. Bu sitedeki hesabını da size ait olan bir ID yani kimliğiniz var bunu hesabım kısmından ya da cüzdanım kısmından bulabilirsiniz. Bazı sitelerde direkt olarak IBAN girip parayı hesabınıza göndere bileceğiniz bir sekme olabilir buda size avantaj kazandıracaktır. Şimdi anlatacağım parasını direkt olarak sitedeki sekmeden çekemeyenler içindir. Öncelikle yapmanız gereken yukarıda da bahsettiğim gibi ID’nizi kopyalamak daha sonrada internetten paranızı çekebileceğiniz güvenilir bir site bulmanız lazım. Bunu da ufak bir araştırmayla bulabilirsiniz. Bu sitelerde ID’nizi ve IBAN tutar gibi kısımları doldurduktan sonra ufak bir işlem ücretiyle paranızı kendi bankanızda ki hesabınıza Türk Lirası olarak aktarabilirsiniz. Burada paranızı aktarmanız için bir sekme bulunur ve işleminiz yapabilirsiniz. Bu durumda size birkaç tavsiyede bulunmalıyım.

Para Çevirip Çekeceğim Sitenin Güvenilir Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

guvenilir-sanal-para

Öncelikle para işlemlerini yapacağınız siteler güvenli olmalı bunu site araştırması yapıp o siteyle alakalı şikâyet veya beğeni varsa öğrenmelisiniz. Daha sonra da siteye giriş yaptığınızda sitenin adresinin yazıldığı kısma bakıp orada “Güvenli” yazıp yazmadığına bakın çünkü işlem yapacağınız kanalda bir güvensizlik varsa sizin siteye yazdıklarınız site sahibi dışında başka kişilere de ulaşabilir. Basit işlemleri de göz önünde bulundurun IBAN numaranızı da girerken doğru girmeye de özen gösterin. Kendi hesabınıza para merkez bankasının çalışma saatleriyle doğru orantılıdır. Yani Merkez Bankasının çalışmadığı saatlerde paranız hesabınıza geçemez. Bu işlem hemen hemen EFT işlemiyle aynıdır. Merkez Bankası hafta içi saat 09.00 gibi işlemleri başlatır ve 17.00 gibi de işlemler sona erer. Bu arada bankanız işlem saatlerinin sonuna doğru yani 16.00 ve sonrasında sizden normalden daha fazla işlem ücreti talep edebilir. Bunu da göz önünde bulundurunuz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sanal Paralar Türk Lirasına Çevrilebilir mi?

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap
Secured By miniOrange

Send this to a friend