Bizimle iletişime geçin

Haber

Sanal Paralar Türk Lirasına Çevrilebilir mi?

sanal-paralar-turk-lirasina-cevrilir-mi

Coinler Türk Lirasına Çevrilebilir mi?

Elbette sanal para Türk Lirasına çevrilebilir. Bu işlem güvenilir ve rahattır. Gündelik hayatta Amerikan Doları‘ndan Türk Lirası’na paranızı çevirmeyle hemen hemen aynıdır.

Peki, Sanal Paralar Nasıl Türk Lirasına Çevrilir?

Herhangi bir sanal para düşünelim örneğin bu en çok bilinen Bitcoin olsun. Öncelikle sizin bu parayı kazanmak için zaten bir sitede hesabınızda olmalıdır. Bu sitedeki hesabını da size ait olan bir ID yani kimliğiniz var bunu hesabım kısmından ya da cüzdanım kısmından bulabilirsiniz. Bazı sitelerde direkt olarak IBAN girip parayı hesabınıza göndere bileceğiniz bir sekme olabilir buda size avantaj kazandıracaktır. Şimdi anlatacağım parasını direkt olarak sitedeki sekmeden çekemeyenler içindir. Öncelikle yapmanız gereken yukarıda da bahsettiğim gibi ID’nizi kopyalamak daha sonrada internetten paranızı çekebileceğiniz güvenilir bir site bulmanız lazım. Bunu da ufak bir araştırmayla bulabilirsiniz. Bu sitelerde ID’nizi ve IBAN tutar gibi kısımları doldurduktan sonra ufak bir işlem ücretiyle paranızı kendi bankanızda ki hesabınıza Türk Lirası olarak aktarabilirsiniz. Burada paranızı aktarmanız için bir sekme bulunur ve işleminiz yapabilirsiniz. Bu durumda size birkaç tavsiyede bulunmalıyım.

Para Çevirip Çekeceğim Sitenin Güvenilir Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

guvenilir-sanal-para

Öncelikle para işlemlerini yapacağınız siteler güvenli olmalı bunu site araştırması yapıp o siteyle alakalı şikâyet veya beğeni varsa öğrenmelisiniz. Daha sonra da siteye giriş yaptığınızda sitenin adresinin yazıldığı kısma bakıp orada “Güvenli” yazıp yazmadığına bakın çünkü işlem yapacağınız kanalda bir güvensizlik varsa sizin siteye yazdıklarınız site sahibi dışında başka kişilere de ulaşabilir. Basit işlemleri de göz önünde bulundurun IBAN numaranızı da girerken doğru girmeye de özen gösterin. Kendi hesabınıza para merkez bankasının çalışma saatleriyle doğru orantılıdır. Yani Merkez Bankasının çalışmadığı saatlerde paranız hesabınıza geçemez. Bu işlem hemen hemen EFT işlemiyle aynıdır. Merkez Bankası hafta içi saat 09.00 gibi işlemleri başlatır ve 17.00 gibi de işlemler sona erer. Bu arada bankanız işlem saatlerinin sonuna doğru yani 16.00 ve sonrasında sizden normalden daha fazla işlem ücreti talep edebilir. Bunu da göz önünde bulundurunuz.

Reklamlar
Tıkla Yorum Gönder

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Akismet tarafından spamlara karşı korunmaktadır. Yorumlarınızın nasıl işlendiğini öğrenin.

Haber

Netflix Türkiye’de Tekrar 30 Gün Ücretsiz!

Uzun zamandır Netflix 30 günlük ücretsiz deneme süresini Türkiye’de uygulamadan kaldırmıştı. Sonunda beklenen haber geldi!

Netflix daha önce almış olduğu karar ile Türkiye’de 30 günlük deneme süresini kaldırmıştı. Yeni abone olanlar maalesef ilk günden itibaren ücret ödemek zorunda kalıyordu.

Netflix bugünden itibaren tekrar Türkiye’de 30 günlük deneme süresini aktif hale getirdi. Yeni abonelerin faydalanabileceği deneme süresi için daha önce kayıt olduğunuz maili tekrar kullanabilirsiniz.

Mevcut aboneler ise maalesef 30 günlük deneme süresinden faydalanamıyor. İzlemediğiniz diziler var ise, takip etmek için uygun koşulları uzun zamandır bekliyorsanız bu fırsatı kesinlikle kaçırmamalısınız.

Keyifli seyirler dileriz.

Okumaya Devam Et

Haber

Açıköğretim Yaz Okulu Sınavlarının Nasıl Yapılacağı Belli Oldu!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

acikogretim-yaz-okulu-sinavlari

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim ,İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Dönemi Yaz Okulu sınavlarının hangi şartlar altında yapılacağına dair duyurusunu yayınladı.

AÖF Yaz Okulu sınavlarının daha önce yapılan duyuruda 5 Eylül 2020 de yapılacağı belirtilmişti. Ancak sınavın yüz yüze mi ya da online mi gerçekleşeceğine dair herhangi bir karar verilmemişti. AÖF öğrencileri yaz okulu başvurularını yaptıktan sonra sınavın hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair yapılacak açıklamayı beklemekteydi.

Beklenen Açıklama Geldi!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Almış oldukları her kararda öğrencilerinin yanında olduğunu belirten Erdal, şu açıklamalarını şu şekilde devam ettirdi.

“Bu doğrultuda yürüttüğümüz yoğun çalışmalar sonucunda, yaz okulu sınavlarının online yapılması kararını aldık. Hepinize sağlıklı günler ve başarılar diliyorum.”

Bu açıklama ile binlerce öğrencinin gireceği AÖF yaz okulu sınavları online olarak 5 – 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Okumaya Devam Et

Haber

Vodafone Hediye Çarkı Ekstra İnternet Kazanma İpucu

Hediye çarkından çıkan internet veya hediyelerin haricinde ekstra internet kazanabilme ipucunu paylaşıyoruz.

vodafone-hediye-carki-ekstra-internet

Hediye internet paketi kazanma ipucu. Vodafone aboneleri her hafta pazartesi gününden itibaren hediye çarkı çevirme hakkı kazanıyor. Hediye çarkından çıkan internet veya hediyelerin haricinde ekstra internet kazanabilme ipucunu paylaşıyoruz.

Hediye Çarkı İnternet Paketleri

Vodafone aboneleri her hafta Hediye Çarkından çeşitli miktarlarda hediye internet veya indirim kuponları kazanmaktadır. İnternet paketi yetmeyenlerin imdadına yetişen hediye internet paketleri en çok talep edilenler arasında yer alıyor. Paylaşacağımız ipucu ile verilen hediyelerin haricinde ekstra internet kazanabilme şansına sahip olabilirsiniz.

Ekstra İnternet İpucu

Bilindiği üzere Vodafone hediye çarkı her hafta pazartesi gününden itibaren yeniden çevrilebiliyor. Hediyesini almak isteyen kullanıcılar çarkı çevirdiklerinde bazen sunucunun aşırı yoğunluğundan hata alabiliyor ve çarkı çeviremiyor. Bu yoğunluğu yakalayıp sunucunun hata verdiği zamanlarda çevirdiğimizde Vodafone birkaç dakika içerisinde çarkı çeviremediğimiz için günlük ekstra hediye internet paketi tanımlıyor.

Ekstra hediye internet paketi şansını yakalayabilmek için sunucunun yoğun olduğu zamana denk gelmek lazım. Sunucu ise genellikle kullanıcıların pazartesi gününün ilk saat veya dakikalarından yani gece 00:00 dan sonraki dakikalarda veya pazartesi sabahında yoğunlaşabiliyor. Bu yoğunluğa denk geldiğinizde tavsiyemiz çarkı tekrar çevirmeyin ve birkaç dakika bekleyin. Vodafone çarkı çeviremediğiniz için size ekstra günlük internet paketi tanımlayacaktır. Sonrasına ise istediğiniz zaman tekrar çarkı çevirip hediyenizi alabilirsiniz.

Şansınız bol olsun. 🙂

Okumaya Devam Et

İlgi Odağı İçerikler