Bizimle iletişime geçin

Haber

Sanal Paralar Türk Lirasına Çevrilebilir mi?

sanal-paralar-turk-lirasina-cevrilir-mi

Coinler Türk Lirasına Çevrilebilir mi?

Elbette sanal para Türk Lirasına çevrilebilir. Bu işlem güvenilir ve rahattır. Gündelik hayatta Amerikan Doları‘ndan Türk Lirası’na paranızı çevirmeyle hemen hemen aynıdır.

Peki, Sanal Paralar Nasıl Türk Lirasına Çevrilir?

Herhangi bir sanal para düşünelim örneğin bu en çok bilinen Bitcoin olsun. Öncelikle sizin bu parayı kazanmak için zaten bir sitede hesabınızda olmalıdır. Bu sitedeki hesabını da size ait olan bir ID yani kimliğiniz var bunu hesabım kısmından ya da cüzdanım kısmından bulabilirsiniz. Bazı sitelerde direkt olarak IBAN girip parayı hesabınıza göndere bileceğiniz bir sekme olabilir buda size avantaj kazandıracaktır. Şimdi anlatacağım parasını direkt olarak sitedeki sekmeden çekemeyenler içindir. Öncelikle yapmanız gereken yukarıda da bahsettiğim gibi ID’nizi kopyalamak daha sonrada internetten paranızı çekebileceğiniz güvenilir bir site bulmanız lazım. Bunu da ufak bir araştırmayla bulabilirsiniz. Bu sitelerde ID’nizi ve IBAN tutar gibi kısımları doldurduktan sonra ufak bir işlem ücretiyle paranızı kendi bankanızda ki hesabınıza Türk Lirası olarak aktarabilirsiniz. Burada paranızı aktarmanız için bir sekme bulunur ve işleminiz yapabilirsiniz. Bu durumda size birkaç tavsiyede bulunmalıyım.

Para Çevirip Çekeceğim Sitenin Güvenilir Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

guvenilir-sanal-para

Öncelikle para işlemlerini yapacağınız siteler güvenli olmalı bunu site araştırması yapıp o siteyle alakalı şikâyet veya beğeni varsa öğrenmelisiniz. Daha sonra da siteye giriş yaptığınızda sitenin adresinin yazıldığı kısma bakıp orada “Güvenli” yazıp yazmadığına bakın çünkü işlem yapacağınız kanalda bir güvensizlik varsa sizin siteye yazdıklarınız site sahibi dışında başka kişilere de ulaşabilir. Basit işlemleri de göz önünde bulundurun IBAN numaranızı da girerken doğru girmeye de özen gösterin. Kendi hesabınıza para merkez bankasının çalışma saatleriyle doğru orantılıdır. Yani Merkez Bankasının çalışmadığı saatlerde paranız hesabınıza geçemez. Bu işlem hemen hemen EFT işlemiyle aynıdır. Merkez Bankası hafta içi saat 09.00 gibi işlemleri başlatır ve 17.00 gibi de işlemler sona erer. Bu arada bankanız işlem saatlerinin sonuna doğru yani 16.00 ve sonrasında sizden normalden daha fazla işlem ücreti talep edebilir. Bunu da göz önünde bulundurunuz.

Reklamlar
Tıkla Yorum Gönder

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber

Ali Sürmeli’den Üzücü Haber!

Usta oyuncudan son dakika üzücü haber geldi.

Oyuncu Ali Sürmeli’den üzücü haber geldi. Elazığ’lı Usta oyuncu Ali Sürmeli tedavi altına alındı.

Kurtlar Vadisi Pusu, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi fenomen dizilerde isminden söz ettiren usta oyuncu Ali Sürmeli beyin kanaması geçirdi. Acil olarak ameliyata alınan Sürmeli’nin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Okumaya Devam Et

Haber

Netflix Türkiye’de Tekrar 30 Gün Ücretsiz!

Uzun zamandır Netflix 30 günlük ücretsiz deneme süresini Türkiye’de uygulamadan kaldırmıştı. Sonunda beklenen haber geldi!

Netflix daha önce almış olduğu karar ile Türkiye’de 30 günlük deneme süresini kaldırmıştı. Yeni abone olanlar maalesef ilk günden itibaren ücret ödemek zorunda kalıyordu.

Netflix bugünden itibaren tekrar Türkiye’de 30 günlük deneme süresini aktif hale getirdi. Yeni abonelerin faydalanabileceği deneme süresi için daha önce kayıt olduğunuz maili tekrar kullanabilirsiniz.

Mevcut aboneler ise maalesef 30 günlük deneme süresinden faydalanamıyor. İzlemediğiniz diziler var ise, takip etmek için uygun koşulları uzun zamandır bekliyorsanız bu fırsatı kesinlikle kaçırmamalısınız.

Keyifli seyirler dileriz.

Okumaya Devam Et

Haber

Açıköğretim Yaz Okulu Sınavlarının Nasıl Yapılacağı Belli Oldu!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

acikogretim-yaz-okulu-sinavlari

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim ,İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Dönemi Yaz Okulu sınavlarının hangi şartlar altında yapılacağına dair duyurusunu yayınladı.

AÖF Yaz Okulu sınavlarının daha önce yapılan duyuruda 5 Eylül 2020 de yapılacağı belirtilmişti. Ancak sınavın yüz yüze mi ya da online mi gerçekleşeceğine dair herhangi bir karar verilmemişti. AÖF öğrencileri yaz okulu başvurularını yaptıktan sonra sınavın hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair yapılacak açıklamayı beklemekteydi.

Beklenen Açıklama Geldi!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Almış oldukları her kararda öğrencilerinin yanında olduğunu belirten Erdal, şu açıklamalarını şu şekilde devam ettirdi.

“Bu doğrultuda yürüttüğümüz yoğun çalışmalar sonucunda, yaz okulu sınavlarının online yapılması kararını aldık. Hepinize sağlıklı günler ve başarılar diliyorum.”

Bu açıklama ile binlerce öğrencinin gireceği AÖF yaz okulu sınavları online olarak 5 – 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Okumaya Devam Et

İlgi Odağı İçerikler