Bizimle iletişime geçin

Haber

Snapchat’a Google’dan Eşsiz Teklif!

snapcaht-google-teklif

Sosyal ağ pazarında bir türlü ulaşmak istediği hedefe ulaşamayan Google’ın, geçtiğimiz 2016 yılında Snap Inc (eski adıyla Snapchat) için tam 30 milyar dolarlık teklif sunduğu konuşulan iddialar arasında.

Business Insider‘da paylaşılan bilgilere göre Google, 2016 yılı başlarında Snap Inc daha halka arzı yapılmadan önce 30 milyar dolarlık bir teklif sundu. Snapcaht CEO’su Evan Spiegel ise Facebook’un daha önce yapmış olduğu teklifleri kabul etmediği gibi Google’ın  da yaptığı teklifi kabul etmedi. Şu sıralar konuşulan teklifle ilgili henüz net bir delil olmamakla beraber Google ise açıklama yapmayı reddediyor. Snap Inc tarafından ise bu dedikoduların ‘yanlış’ olduğu açıklaması yapıldı.

 

Belirtmeden geçmeyelim, Snap Inc’in piyasa değeri geçtiğimiz Mayıs ayında 30 milyar dolara kadar yükselse de daha sonraları gerileyerek şu sıralar 15 milyar dolar seviyelerinde seyrediyor. Bununla beraber söz konusu olan asılsız(?) olarak konuşulan bu dedikodu bile Snap Inc’in şu anki değerini %2 seviyesinde tırmandırdı.

snapchat-borsa

Google’dan, Snap INC’e yatırım!

Google’ın eski CEO’su ve şimdiki Google Başkanı Eric Schmidt’in Spiegel’in danışmanı konumunda fakat bundan daha da önemlisi Google, Snap Inc’in yatırımcılarından biri. 2016 yılı sonlarında Google’ın CapitalG fonundan 20 milyar dolar değerlemeyle yatırım alan Snap Inc, Google’a ait ofis yazılımlarını kullanmayı ve Google Cloud’da 5 yıl kalarak 2 milyar dolar ödeme yapmayı taahhüt etmişti.

Google’ın sosyal ağ alanında son başarısının Orkut olduğunu belirtirsek sanırım yanlış bir ifade olmaz. Buzz ve Google+ gibi başarısızlıklarla sonuçlanan girişimlerden sonra Snap Inc‘in satın alınması Google için yeniden bir diriliş olabilirdi fakat Facebook’un Snapchat’i bariz bir şekilde ezmekte olduğunu da belirtmekte de fayda var…

Bir iddia olarak ortada dolaşan bu söylenti kısa vadeli Snap Inc’e yarasa da her geçen gün rakipleri karşısında değer kaybettiği de gözle görülür bir gerçek. Özellikle Facebook, Instagram ile Snapchat’i tabiri yerindeyse ezip geçiyor ve Snapchat her geçen gün kullanıcı kaybediyor. Zamanında kendilerine sunulan yatırım fırsatlarını iten Snap Inc’in ilerleyen süreçte nasıl bir yol izleyeceği ise merak ediliyor.

Reklamlar
2 Yorumlar

2 Comments

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber

Ali Sürmeli’den Üzücü Haber!

Usta oyuncudan son dakika üzücü haber geldi.

Oyuncu Ali Sürmeli’den üzücü haber geldi. Elazığ’lı Usta oyuncu Ali Sürmeli tedavi altına alındı.

Kurtlar Vadisi Pusu, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi fenomen dizilerde isminden söz ettiren usta oyuncu Ali Sürmeli beyin kanaması geçirdi. Acil olarak ameliyata alınan Sürmeli’nin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Okumaya Devam Et

Haber

Netflix Türkiye’de Tekrar 30 Gün Ücretsiz!

Uzun zamandır Netflix 30 günlük ücretsiz deneme süresini Türkiye’de uygulamadan kaldırmıştı. Sonunda beklenen haber geldi!

Netflix daha önce almış olduğu karar ile Türkiye’de 30 günlük deneme süresini kaldırmıştı. Yeni abone olanlar maalesef ilk günden itibaren ücret ödemek zorunda kalıyordu.

Netflix bugünden itibaren tekrar Türkiye’de 30 günlük deneme süresini aktif hale getirdi. Yeni abonelerin faydalanabileceği deneme süresi için daha önce kayıt olduğunuz maili tekrar kullanabilirsiniz.

Mevcut aboneler ise maalesef 30 günlük deneme süresinden faydalanamıyor. İzlemediğiniz diziler var ise, takip etmek için uygun koşulları uzun zamandır bekliyorsanız bu fırsatı kesinlikle kaçırmamalısınız.

Keyifli seyirler dileriz.

Okumaya Devam Et

Haber

Açıköğretim Yaz Okulu Sınavlarının Nasıl Yapılacağı Belli Oldu!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

acikogretim-yaz-okulu-sinavlari

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim ,İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Dönemi Yaz Okulu sınavlarının hangi şartlar altında yapılacağına dair duyurusunu yayınladı.

AÖF Yaz Okulu sınavlarının daha önce yapılan duyuruda 5 Eylül 2020 de yapılacağı belirtilmişti. Ancak sınavın yüz yüze mi ya da online mi gerçekleşeceğine dair herhangi bir karar verilmemişti. AÖF öğrencileri yaz okulu başvurularını yaptıktan sonra sınavın hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair yapılacak açıklamayı beklemekteydi.

Beklenen Açıklama Geldi!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Almış oldukları her kararda öğrencilerinin yanında olduğunu belirten Erdal, şu açıklamalarını şu şekilde devam ettirdi.

“Bu doğrultuda yürüttüğümüz yoğun çalışmalar sonucunda, yaz okulu sınavlarının online yapılması kararını aldık. Hepinize sağlıklı günler ve başarılar diliyorum.”

Bu açıklama ile binlerce öğrencinin gireceği AÖF yaz okulu sınavları online olarak 5 – 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Okumaya Devam Et

İlgi Odağı İçerikler