Trabzon’da Pistten Çıkan Uçağın Dehşet Verici Görüntüleri!


trabzonda-pistten-cikan-ucagin-goruntuleri

 Trabzon’da Pistten Çıkan Uçağın Görüntüleri!

13 Ocak Cumartesi akşam saatlerinde Ankara’dan kalkışlı Trabzon uçağı iniş sırasında manevra yaparken pistten çıktı. Sabah saatlerinde denizden ve karadan droneler ile görüntülendi.

Dün gece saatlerinde Ankara kalkışlı Pegasus Havayolları’ na ait ‘PC8622’ sefer sayılı B-737-800 tipi Trabzon inişli yolcu uçağı, inişini yaptığı anda manevra yaparken pistten çıktı. Pistin bulunduğu yerden denize yaklaşık 25m mesafede durmayı başarabildi. Uçağın bu sabah saatlerinde drone ile çekilen görüntüleri, o anda yaşanan dehşeti net olarak gözler önüne serdi.

162 Yolcu ve Mürettebat!

162 yolcu ile birlikte uçak mürettebatının yara almadan tahliye edildiği olaydan sonra Trabzon Havalimanı geçici olarak hava trafiğine kapatılırken, buraya inmesi gerekene uçaklar da Erzurum, Erzincan, Ordu-Giresun ve Samsun havalimanlarına transfer edildi. Pistten çıkan uçağın denize doğru ilerlemesini önlemek için çeşitli önlemler alındı. Güneşin doğmasıyla birlikte uçağın kurtarılması için de çalışmalara hız verildi.

İhmallerden Dolayı mı Uçak Pistten Çıktı?

Trabzon Havalimanı’nda aktif kullanılan pistin bir süredir genişletilmek istenildiği fakat pistin bulunduğu zeminin uygun olmadığı için bir süredir çalışmaların askıya alındığı bilgiler arasında. Kısacası kazanın sebebi ihmaller mi yoksa, kötü hava koşulları mı şimdilik bilinemiyor. Nedeni her ne olursa olsun diliyoruz ki kısa sürede çözüme kavuşur ve tekrar hiç kimse bu tarz dehşet verici bir deneyimi yaşamak zorunda kalmaz!

İşte o Görüntüler!

Olay Anı Videosu!

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Trabzon’da Pistten Çıkan Uçağın Dehşet Verici Görüntüleri!

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap

Send this to a friend