Bizimle iletişime geçin

Haber

Uygun Fiyatlı Kasko Nasıl Alınır?

Uygun fiyatlı kasko almanın yöntemleri nelerdir? Uygun fiyatlı kasko nasıl alınır? Nerelerden uygun fiyatlı kasko alabilirim? Kasko poliçesinin teminatları nelerdir?

uygun-fiyatli-kasko-policesi

Uygun fiyatlı kasko alınır mı? Ucuz kasko poliçesi yaptırmanın yöntemleri nelerdir? Ucuz kasko poliçesi alınır mı? Ucuza kasko poliçesi satan sigorta şirketleri hangileridir?

Kasko poliçesi araç sahibi olanların olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Kendi aracınızda meydana gelen sizin kusurlu olduğunuz hasarlarda aracınızı teminat altına alan bu poliçe türü ülkemizde hizmet veren hemen hemen tüm sigorta şirketleri tarafından satılmaktadır.

Kasko Nedir? Kasko Poliçesi Neleri Kapsar?

Kasko poliçesi, sizin kusurlu olduğunuz kazalarda, veya beklenmedik şekilde aracınızın başına gelebilecek olaylarda kendi aracınızın hasarlarını karşılayan bir poliçedir. Aracınızda meydana gelen hasarları karşılamanın yanı sıra, kaza sonrası tedavi masraflarınızı, kaza sonrası ulaşım masraflarınızı, kaza sonrası hukuksal masraflarınızı, karşı tarafa verebileceğiniz hasarları da teminat altına alan kasko poliçeleri günümüzde sigorta şirketleri tarafından satılmaktadır.

Kasko poliçesi alırken nelere dikkat edilmeli?

Kasko poliçesi alırken en önemli hususlardan birisi kendi aracınızın modeline göre doğru hesaplanmış bir rayiç değer ile poliçenin düzenlenmesidir. Bu sebeple poliçeyi satın alırken teklif aşamasında mutlaka aracınızın modelinin doğruluğundan emin olunuz.

Poliçenizde yer almasını istediğiniz teminatları sigortacınıza açıkça belirtiniz. Aracınıza sonradan taktırmış olduğunuz aksesuar ve ekipman var ise bunları da teklif alma aşamasında mutlaka belirtiniz. Aksi taktirde olası bir hasarda belirtilmemiş olan aksesuar ve ekipmanlarınız teminat altına alınmayabilir.

Hangi teminatları seçmeliyim?

Kasko poliçe teklifinizi alırken ne aldığınızı mutlaka bilmelisiniz. Sadece aracınızda meydana gelebilecek olan hasarların karşılanmasını istiyorsanız sade bir kasko poliçesini tercih edebilirsiniz. Bu da size daha uygun fiyat verilmesini sağlayabilir.

Sade kasko poliçesi ile tam teminatlı kasko poliçesinin arasında ne fark vardır? Tam teminatlı kasko poliçelerinde aracınızın anahtar ile çalınması, kaza sonrası tarafınıza açılacak olan manevi tazminat davalarının karşılanması, karşı tarafa vereceğiniz zararların karşılanması, muafiyetsiz şekilde cam hasarınızın karşılanması, muafiyetsiz şekilde tüm servislerde aracınızın onarılması, anahtar kaybının karşılanması, kaza sonrası tedavi ve hukuk masraflarınızın karşılanması, kaza sonrası ikame araç teminatı verilmesi ve daha bir çok teminat verilen poliçeler tam teminatlı kasko poliçeleridir ve kesinlikle tam teminat altına alınmış bir poliçeyi satın almanızı tavsiye ediyoruz.

Kasko Poliçesini Nasıl Daha Uyguna Alırım?

Kasko poliçesini uyguna alabilmenizin bir çok yöntemi bulunmaktadır. Muafiyetli olarak kasko poliçesi satın alabilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. İhtiyacınız olmayan teminatların poliçeden çıkarılmasını isteyebilirsiniz. Güvenilir sigorta acenteleri aracılığı ile poliçenizi düzenlemelisiniz.

Birçok Şirketten Teklif Alın!

Kasko poliçesi bir çok değişkene bağlı olduğu için her şirket tarafından farklı fiyat tarifesi ile satılmaktadır. Bu nedenle bir çok şirketten teklif alın. Bunun en kolay yolu ise birden fazla sigorta şirketi ile çalışan acente ile iletişime geçip tek seferde çokça şirketten fiyat alabilirsiniz.

İhtiyacınız Olan Teminatı İsteyin!

Kasko poliçesi içerisinde yer alan teminatların çoğu çıkarılabilir veya teminat limitleri değiştirilebilir. Örneğin ikame araç teminatı önemli teminatlardan birisidir. Hemen her kasko poliçesinde sunulur. Ancak sizin birden fazla aracınız var ise ve olası bir kaza ve tamir süresinde kiralık araca ihtiyacınız olmayacak ise bu teminatın çıkarılmasını isteyebilirsiniz.

İnternet sitelerinden teklif alırken dikkat edin!

İnternet ortamı üzerinden kasko poliçesi satan platformlardan teklif alırken dikkat edin. Buralardan teklif almanın faydaları olduğu gibi birçok zararı da olmaktadır.

Çok fazla bilinen sigorta satış siteleri genellikle daha ucuz kasko fiyatı verebilmek adına birçok teminatı poliçe içesinden çıkarıp müşteriye öyle satmaktadır. Bu nedenle mutlaka buradan alacağınız teklifleri inceleyin. Siz anlamıyorsanız güvendiğiniz bir kişiden yardım alabilirsiniz.

İndirim İsteyin!

Kasko teklifleri sigorta şirketleri tarafından size sunulurken genellikle ham fiyatı ile sunulur. Bu nedenle indirim istediğinizi belirtin. Eğer indirim seçenekleri var ise tereddütsüz yardımcı olacaklardır.

İndirim alabileceğiniz önemli bir nokta ise mesleğinizi belirtmeniz. Bir çok sigorta şirketi tarafından kamu çalışanlarına, emeklilere, doktorlara, mühendislere, ev hanımlarına, askeri personellere, şirket çalışanlarına vs. indirim uygulamaktadırlar. Bu indiriminizi kullanmayı unutmayın.

Hasarsızlığınızı Bozmayın!

Geçmiş yıllara dönük hasarsız birkaç defa kasko poliçenizi yenilemiş olabilirsiniz. Bu şirketler nezdinde sizin adına müthiş bir artı. Sizi hasarsız bir müşteri olarak gören şirketler çok daha uygun fiyatlara sonraki yıllarda poliçe teklifleri verecektir.

Ancak dikkat etmeniz gereken nokta hasarsızlığınızın bozulmaması. Küçük çaplı hasarlarda cebinizden karşılayabilme durumunuz var ise bunu poliçenizi bozdurmadan karşılamanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca poliçenizi satın alırken mutlaka hasarsızlık koruma teminatının verilmesini de talep ediniz. Bu teminat sayesinde hasar almış olsanız dahi sonraki yenileme döneminizde indirim almaya devam edersiniz.

Tıkla Yorum Gönder

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber

Ali Sürmeli’den Üzücü Haber!

Usta oyuncudan son dakika üzücü haber geldi.

Oyuncu Ali Sürmeli’den üzücü haber geldi. Elazığ’lı Usta oyuncu Ali Sürmeli tedavi altına alındı.

Kurtlar Vadisi Pusu, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi fenomen dizilerde isminden söz ettiren usta oyuncu Ali Sürmeli beyin kanaması geçirdi. Acil olarak ameliyata alınan Sürmeli’nin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Okumaya Devam Et

Haber

Netflix Türkiye’de Tekrar 30 Gün Ücretsiz!

Uzun zamandır Netflix 30 günlük ücretsiz deneme süresini Türkiye’de uygulamadan kaldırmıştı. Sonunda beklenen haber geldi!

Netflix daha önce almış olduğu karar ile Türkiye’de 30 günlük deneme süresini kaldırmıştı. Yeni abone olanlar maalesef ilk günden itibaren ücret ödemek zorunda kalıyordu.

Netflix bugünden itibaren tekrar Türkiye’de 30 günlük deneme süresini aktif hale getirdi. Yeni abonelerin faydalanabileceği deneme süresi için daha önce kayıt olduğunuz maili tekrar kullanabilirsiniz.

Mevcut aboneler ise maalesef 30 günlük deneme süresinden faydalanamıyor. İzlemediğiniz diziler var ise, takip etmek için uygun koşulları uzun zamandır bekliyorsanız bu fırsatı kesinlikle kaçırmamalısınız.

Keyifli seyirler dileriz.

Okumaya Devam Et

Haber

Açıköğretim Yaz Okulu Sınavlarının Nasıl Yapılacağı Belli Oldu!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

acikogretim-yaz-okulu-sinavlari

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim ,İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Dönemi Yaz Okulu sınavlarının hangi şartlar altında yapılacağına dair duyurusunu yayınladı.

AÖF Yaz Okulu sınavlarının daha önce yapılan duyuruda 5 Eylül 2020 de yapılacağı belirtilmişti. Ancak sınavın yüz yüze mi ya da online mi gerçekleşeceğine dair herhangi bir karar verilmemişti. AÖF öğrencileri yaz okulu başvurularını yaptıktan sonra sınavın hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair yapılacak açıklamayı beklemekteydi.

Beklenen Açıklama Geldi!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Almış oldukları her kararda öğrencilerinin yanında olduğunu belirten Erdal, şu açıklamalarını şu şekilde devam ettirdi.

“Bu doğrultuda yürüttüğümüz yoğun çalışmalar sonucunda, yaz okulu sınavlarının online yapılması kararını aldık. Hepinize sağlıklı günler ve başarılar diliyorum.”

Bu açıklama ile binlerce öğrencinin gireceği AÖF yaz okulu sınavları online olarak 5 – 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Okumaya Devam Et

İlgi Odağı İçerikler