Bizimle iletişime geçin

Haber

Yerli Oyun Zula Steam’den Kaldırıldı!

zula-steamdan-cikarildi

Türk yapımı FPS oyunu Zula’nın geçtiğimiz aylarda oluşturduğu destek kampanyasından sonra Steam’den çıkarılması gündeme gelmişti. Oyun artık tamamen Steam’dan çıkarıldı.

Olayın nasıl başladığını hatırlarsak, Zula, Hep Destek Tam Destek sloganıyla bir kampanya oluşturmuştu ve oyun için olumlu yönde yorum yapan oyuncuları için özel silahlar ve setler hediye edilmişti. Bu kampanya diğer internet kullanıcıları arasında eleştirilere sebep olmuştu. Tartışma platformu Reddit’te açılan konu ile de daha fazla göz önüne gelmişti.

Valve’ın bu konuyla ilgili duruşu çok net: Geliştiricilerle oyunun platforma eklenmesi aşamasında yapılan sözleşme gereği Steam’deki kullanıcılar hiçbir şekilde manipüle edilemezler veya yönlendirilemezler. Zula ise gerçekleştirdiği bu kampanyası ile Valve ile yapmış olduğu sözleşmesini bir nevi ihlal etmiş sayılıyor. Sonuç olarak Valve, sözleşmesini iptal ettiği Zula’yı Steam Platformu üzerinden kaldırdı.

Oyunun Steam’dan kaldırılması sonrasında Zula’dan beklenen açıklama geldi. Platformdan çıkarılmalarının şu açıklama ile haksız yönde olduğunu açıkladılar.

 

Oyunun Steam üzerinden kaldırılması artık oynanılmaması anlamına gelmiyor tabi ki. Oyunu yine kendi bilgisayarınıza yükleyip oynayabilirsiniz. Oyunun indirip oynamak için buradaki linke tıklayabilirsiniz.

Oyunun Steam platformundan kaldırılması hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Sizce Steam Zula’yı platformdan çıkarmakta haklı mı? Görüşlerinizi hemen aşağıda yer alan yorum alanında belirtebilirsiniz.

Tıkla Yorum Gönder

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber

Ali Sürmeli’den Üzücü Haber!

Usta oyuncudan son dakika üzücü haber geldi.

Oyuncu Ali Sürmeli’den üzücü haber geldi. Elazığ’lı Usta oyuncu Ali Sürmeli tedavi altına alındı.

Kurtlar Vadisi Pusu, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi fenomen dizilerde isminden söz ettiren usta oyuncu Ali Sürmeli beyin kanaması geçirdi. Acil olarak ameliyata alınan Sürmeli’nin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Okumaya Devam Et

Haber

Netflix Türkiye’de Tekrar 30 Gün Ücretsiz!

Uzun zamandır Netflix 30 günlük ücretsiz deneme süresini Türkiye’de uygulamadan kaldırmıştı. Sonunda beklenen haber geldi!

Netflix daha önce almış olduğu karar ile Türkiye’de 30 günlük deneme süresini kaldırmıştı. Yeni abone olanlar maalesef ilk günden itibaren ücret ödemek zorunda kalıyordu.

Netflix bugünden itibaren tekrar Türkiye’de 30 günlük deneme süresini aktif hale getirdi. Yeni abonelerin faydalanabileceği deneme süresi için daha önce kayıt olduğunuz maili tekrar kullanabilirsiniz.

Mevcut aboneler ise maalesef 30 günlük deneme süresinden faydalanamıyor. İzlemediğiniz diziler var ise, takip etmek için uygun koşulları uzun zamandır bekliyorsanız bu fırsatı kesinlikle kaçırmamalısınız.

Keyifli seyirler dileriz.

Okumaya Devam Et

Haber

Açıköğretim Yaz Okulu Sınavlarının Nasıl Yapılacağı Belli Oldu!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

acikogretim-yaz-okulu-sinavlari

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim ,İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Dönemi Yaz Okulu sınavlarının hangi şartlar altında yapılacağına dair duyurusunu yayınladı.

AÖF Yaz Okulu sınavlarının daha önce yapılan duyuruda 5 Eylül 2020 de yapılacağı belirtilmişti. Ancak sınavın yüz yüze mi ya da online mi gerçekleşeceğine dair herhangi bir karar verilmemişti. AÖF öğrencileri yaz okulu başvurularını yaptıktan sonra sınavın hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair yapılacak açıklamayı beklemekteydi.

Beklenen Açıklama Geldi!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Almış oldukları her kararda öğrencilerinin yanında olduğunu belirten Erdal, şu açıklamalarını şu şekilde devam ettirdi.

“Bu doğrultuda yürüttüğümüz yoğun çalışmalar sonucunda, yaz okulu sınavlarının online yapılması kararını aldık. Hepinize sağlıklı günler ve başarılar diliyorum.”

Bu açıklama ile binlerce öğrencinin gireceği AÖF yaz okulu sınavları online olarak 5 – 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Okumaya Devam Et

İlgi Odağı İçerikler