Yerli Oyun Zula Steam’den Kaldırıldı!


Türk yapımı FPS oyunu Zula’nın geçtiğimiz aylarda oluşturduğu destek kampanyasından sonra Steam’den çıkarılması gündeme gelmişti. Oyun artık tamamen Steam’dan çıkarıldı.

Olayın nasıl başladığını hatırlarsak, Zula, Hep Destek Tam Destek sloganıyla bir kampanya oluşturmuştu ve oyun için olumlu yönde yorum yapan oyuncuları için özel silahlar ve setler hediye edilmişti. Bu kampanya diğer internet kullanıcıları arasında eleştirilere sebep olmuştu. Tartışma platformu Reddit’te açılan konu ile de daha fazla göz önüne gelmişti.

Valve’ın bu konuyla ilgili duruşu çok net: Geliştiricilerle oyunun platforma eklenmesi aşamasında yapılan sözleşme gereği Steam’deki kullanıcılar hiçbir şekilde manipüle edilemezler veya yönlendirilemezler. Zula ise gerçekleştirdiği bu kampanyası ile Valve ile yapmış olduğu sözleşmesini bir nevi ihlal etmiş sayılıyor. Sonuç olarak Valve, sözleşmesini iptal ettiği Zula’yı Steam Platformu üzerinden kaldırdı.

Oyunun Steam’dan kaldırılması sonrasında Zula’dan beklenen açıklama geldi. Platformdan çıkarılmalarının şu açıklama ile haksız yönde olduğunu açıkladılar.

 

Oyunun Steam üzerinden kaldırılması artık oynanılmaması anlamına gelmiyor tabi ki. Oyunu yine kendi bilgisayarınıza yükleyip oynayabilirsiniz. Oyunun indirip oynamak için buradaki linke tıklayabilirsiniz.

Oyunun Steam platformundan kaldırılması hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Sizce Steam Zula’yı platformdan çıkarmakta haklı mı? Görüşlerinizi hemen aşağıda yer alan yorum alanında belirtebilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yerli Oyun Zula Steam’den Kaldırıldı!

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap

Send this to a friend