Connect with us

Haber

İlk Kez Yurtta Kalacakların Bilmesi Gerekenler!?

Published

on

Evet. Bu yazıyı okuduğunuza göre bir çoğunuz
üniversiteyi kazandınız ya da hayallerinizi süslemek istiyorsunuz. Şehir
dışında üniversite okuyacaksanız eğer, sizlere birkaç küçük tavsiyemiz var. İsterseniz
sizi daha fazla meraklandırmadan tavsiyelerimize geçelim!

 • Memleketten uzaksanız büyük bir valiz hazırlamanız gerekecek çünkü uzun süre eve dönemeyebilirsiniz. Ama eğer ailenizin yanına yakınsanız çok da uzun süreli bir valize gerek yok. En azından kışlık montlarınızı, kalın kazaklarınızı götürmeyin.
 • Maalesef yurtlarda kettle ve uzatma kablosu yasak bunlardan uzak durun!
 • Tuvalet kağıdı, çamaşır deterjanı gibi ihtiyaçlarınızı oradan almak daha mantıklı. Eğer özel arabanız ile gitmeyecekseniz otobüs ya da uçakta bunlar sıkıntı olacaktır.
 • İç çamaşırlarınız ve çoraplarınız için hurç alabilirsiniz. Dolaplarınızın nasıl olacağını bilmediğiniz ve valizinizi düzene koymak için bu gerekli olacaktır.
 • İç çamaşırlarınızı genelde siyah ya da renkli seçin beyazları ayrı yıkamaya çamaşır sırası bulamayabilirsiniz. İlk etapta kirli çamaşırlarınızı poşette tutabilirsiniz fakat ilerde bir çamaşır sepeti satın alabilirsiniz.
 • Çamaşırlarınızı arkadaşlarınızla birlikte yıkamayın. Zaten bir ortak alan kullanıyorsunuz fakat aynı anda da yıkanması temizlik açısından pek de iyi olmayabilir.
 • İlk etapta değerli eşyalarınızı (bilgisayar takı tablet vs gibi) götürmeyin çünkü nasıl bir ortamla karşılaşacağınızı bilmiyorsunuz.
 • Kızlar özel günleriniz için yanınızda yedek çarşaf götürün. Çünkü görevliler kirli çamaşırları almıyorlar.
 • İlk gün odanızda ki arkadaşlarla merhabalaştıktan sonra fazlaca samimiyete girmeyin.
 • Daha sonra eğer kişilerde sorun görmezseniz yakınlaşabilirsiniz.
 • Samimiyetinizin yine de sınırları olsun çünkü ilerde sizden birçok şey isteyecekler.
 • Özel ve kişisel olan eşyalarınızın kullanılmasına izin vermeyin. Eğer dolabınızın kilidi yok ise hemen bir kilit alın.
 • Özel yurtlarda ütü olabilir fakat KYK yurtlarında ütü bulunmamakta.
 • Bilgisayar telefon gibi cihazlarınızın şifreleri paylaşmayın. Sizin özelinizi karıştırabilirler.
 • İlk günden birine güvenip arkasından gitmeyin hiç bilmediğiniz bir şehirde bu sizi tehlikeye sokabilir.
 • Özel yurtlarda farklı oluyor ama KYK yurtlarında 23:00 son giriş saati. 1 dakika bile geç kalsanız idareye gitmek zorunda kalırsınız. Eğer çok geç yurda dönerseniz maalesef sözlü uyarı değil yazılı uyarı alırsınız.
 • Yemek hane de KYK’ nın parmak izi sistemi var bu sistem ile birlikte yemek hakkınızı alıyorsanız. O gün dışarı da yemek yediyseniz bile 23:00 dan önce yoğurt, süt, meyve suyu, puding gibi şeyler alarak hakkınızı alabilirsiniz.
 • KYK yurtlarında iki öğün yemek verilmektedir bunu unutmayın!

Umarız her şey istediğiniz
gibi olur mükemmel bir yurda sahip olursunuz. Arkadaşlarınız iyi kişiler çıkar
ve umarız ki geçinebilirsiniz.

The post İlk Kez Yurtta Kalacakların Bilmesi Gerekenler!? first appeared on SCOP.

Haber

İmamoğlu’na Mazbatayı Ver!

Published

on

31 Mart yerel seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’nı kazanan Ekrem İmamoğlu dün akşam oynanan Beşiktaş – M.Başakşehir maçını izlemek için Vodafone Park’a gitti.

Süper ligde birinci sırada yer alan M. Başakşehir ile Beşiktaş dün akşam Vodafone Park’ta karşı karşıya geldi. Karşılaşma 2-1 Beşiktaş’ın üstünlüğü ile tamamlandı. Maçta yaşanan bir çok renkli görüntünün yanından önemli olaylardan birisi de Ekrem İmamoğlu’nun bu maçı izlemek için Vodafone Park’a gitmesiydi.

Gün geçtikçe İstanbul’da halkın sevgisini kazanan Ekrem İmamoğlu’nu Vodafone Park’ta Beşiktaş taraftarları müthiş bir coşku ve sevgi ile karşıladı.

Taraftarları selamlayarak ve sevgi sözcükleri ile karşılık veren Ekrem İmamoğlu’na maç başlangıcından sonuna kadar çeşitli tezahüratlar yapıldı.

Mazbatayı Ver İmamoğluna!

Beşiktaş taraftarları sevgisini sık sık şu tezahüratlar ile dile getirdi. Mazbatayı ver, mazbatayı ver, İmamoğlu’na mazbatayı ver!

Maç sonunda taraftarlar ile birlikte üçlü çektiren sevilen başkan daha sonra stadyumdan ayrıldı.

14 Nisan akşamında oynanacak olan Fenerbahçe ve Galatasaray derbisini de stadyumdan izleyeceğini instagram hesabından duyuran Ekrem İmamoğlu’nun burada da coşku ve sevgi ile karşılanması bekleniyor.

View this post on Instagram

Can Bartu ve Metin Oktay’ı rahmetle anıyorum. Her zaman sevgi ve saygı kazanacak. Asırlık derbide centilmenlik ruhuyla Fenerbahçe ve Galatasaray’a başarılar diliyorum. Bu akşam heyecanı statta birlikte yaşayacağız.

A post shared by Ekrem İmamoglu (@ekremimamoglu) on Apr 13, 2019 at 10:34pm PDT

The post İmamoğlu’na Mazbatayı Ver! first appeared on SCOP.

Continue Reading

Haber

Outlook Mail Zamanlama Nasıl Yapılır?

Published

on

Microsoft Outlook mail zamanlama, outlook e-posta zamanlanma, outlook zamanlanmış e-posta gönderimi nasıl yapılır?

Microsoft Outlook kullanıcılarını birçok özelliği ile hemen hemen tüm sürümlerinde memnun etmeye devam ediyor. Outlook’un birçoğumuzun bilmediği çokça özelliği mevcut. Bunlardan birisi de zamanlanmış mail gönderimleri.

İş hayatınızda veya özel yaşamınızda Microsoft Outlook’u kullanıyor olabilirsiniz. Bazı maillerinizi belirli bir plan dahilinde sadece zamanını ayarlayarak sonradan sizin belirlediğiniz saat ve tarihte gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Microsoft Outlook 2016’da E-posta Zamanlama

Outlook’ta mail zamanlama nasıl yapılır?

Bunu isterseniz yeni bir mail gönderimi üzerinde gösterelim. Öncelikle yeni bir mail oluşturmak için yeni posta sekmesine tıklıyoruz. Açılan pencere üzerinde mailinizi oluşturduktan sonra veya mailinizi yazmadan hemen önce aşağıdaki resimde gördüğünüz etiketler sekmesinin hemen alt köşesinde yer alan küçük kutucuğa tıklıyoruz.

Bu kutucuğa tıkladığınızda hemen aşağıda gördüğünüz küçük bir pencere açılacaktır. Bu pencere üzerinde yer alan aşağıdaki resimde işaretli olan “Bu tarihten önce teslim etme” kutucuğunu işaretliyoruz.

Kutucuğu işaretlediğinizde pasif olan tarih ve saat kutucukları aktif olacaktır. Buradan göndermek istediğiniz tarih ve saati seçtikten sonra kapat kutucuğuna tıklayarak çıkabilirsiniz. Artık mailinizi oluşturup gönder tuşuna bastığınızda mailiniz sizin belirlediğiniz saat ve tarihte iletilecektir. Tabi ki burada unutmamanız gereken önemli bir nokta, mailinizin gönderilmesini istediğiniz saat ve tarihte Microsoft Outlook’un bilgisayarınız üzerinde aktif olarak çalışıyor olması gerekmektedir.

Microsoft Outlook üzerinden zamanlanmış mail nasıl gönderilir konusuna açıklık getirmeye çalıştık. Merak ettiğiniz veya takıldığınız konu olursa hemen aşağıda yorumlara ekleyebilirsiniz.

Continue Reading

Haber

Uygun Fiyatlı Kasko Nasıl Alınır?

Published

on

Uygun fiyatlı kasko alınır mı? Ucuz kasko poliçesi yaptırmanın yöntemleri nelerdir? Ucuz kasko poliçesi alınır mı? Ucuza kasko poliçesi satan sigorta şirketleri hangileridir?

Kasko poliçesi araç sahibi olanların olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Kendi aracınızda meydana gelen sizin kusurlu olduğunuz hasarlarda aracınızı teminat altına alan bu poliçe türü ülkemizde hizmet veren hemen hemen tüm sigorta şirketleri tarafından satılmaktadır.

Kasko Nedir? Kasko Poliçesi Neleri Kapsar?

Kasko poliçesi, sizin kusurlu olduğunuz kazalarda, veya beklenmedik şekilde aracınızın başına gelebilecek olaylarda kendi aracınızın hasarlarını karşılayan bir poliçedir. Aracınızda meydana gelen hasarları karşılamanın yanı sıra, kaza sonrası tedavi masraflarınızı, kaza sonrası ulaşım masraflarınızı, kaza sonrası hukuksal masraflarınızı, karşı tarafa verebileceğiniz hasarları da teminat altına alan kasko poliçeleri günümüzde sigorta şirketleri tarafından satılmaktadır.

Kasko poliçesi alırken nelere dikkat edilmeli?

Kasko poliçesi alırken en önemli hususlardan birisi kendi aracınızın modeline göre doğru hesaplanmış bir rayiç değer ile poliçenin düzenlenmesidir. Bu sebeple poliçeyi satın alırken teklif aşamasında mutlaka aracınızın modelinin doğruluğundan emin olunuz.

Poliçenizde yer almasını istediğiniz teminatları sigortacınıza açıkça belirtiniz. Aracınıza sonradan taktırmış olduğunuz aksesuar ve ekipman var ise bunları da teklif alma aşamasında mutlaka belirtiniz. Aksi taktirde olası bir hasarda belirtilmemiş olan aksesuar ve ekipmanlarınız teminat altına alınmayabilir.

Hangi teminatları seçmeliyim?

Kasko poliçe teklifinizi alırken ne aldığınızı mutlaka bilmelisiniz. Sadece aracınızda meydana gelebilecek olan hasarların karşılanmasını istiyorsanız sade bir kasko poliçesini tercih edebilirsiniz. Bu da size daha uygun fiyat verilmesini sağlayabilir.

Sade kasko poliçesi ile tam teminatlı kasko poliçesinin arasında ne fark vardır? Tam teminatlı kasko poliçelerinde aracınızın anahtar ile çalınması, kaza sonrası tarafınıza açılacak olan manevi tazminat davalarının karşılanması, karşı tarafa vereceğiniz zararların karşılanması, muafiyetsiz şekilde cam hasarınızın karşılanması, muafiyetsiz şekilde tüm servislerde aracınızın onarılması, anahtar kaybının karşılanması, kaza sonrası tedavi ve hukuk masraflarınızın karşılanması, kaza sonrası ikame araç teminatı verilmesi ve daha bir çok teminat verilen poliçeler tam teminatlı kasko poliçeleridir ve kesinlikle tam teminat altına alınmış bir poliçeyi satın almanızı tavsiye ediyoruz.

Kasko Poliçesini Nasıl Daha Uyguna Alırım?

Kasko poliçesini uyguna alabilmenizin bir çok yöntemi bulunmaktadır. Muafiyetli olarak kasko poliçesi satın alabilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. İhtiyacınız olmayan teminatların poliçeden çıkarılmasını isteyebilirsiniz. Güvenilir sigorta acenteleri aracılığı ile poliçenizi düzenlemelisiniz.

Birçok Şirketten Teklif Alın!

Kasko poliçesi bir çok değişkene bağlı olduğu için her şirket tarafından farklı fiyat tarifesi ile satılmaktadır. Bu nedenle bir çok şirketten teklif alın. Bunun en kolay yolu ise birden fazla sigorta şirketi ile çalışan acente ile iletişime geçip tek seferde çokça şirketten fiyat alabilirsiniz.

İhtiyacınız Olan Teminatı İsteyin!

Kasko poliçesi içerisinde yer alan teminatların çoğu çıkarılabilir veya teminat limitleri değiştirilebilir. Örneğin ikame araç teminatı önemli teminatlardan birisidir. Hemen her kasko poliçesinde sunulur. Ancak sizin birden fazla aracınız var ise ve olası bir kaza ve tamir süresinde kiralık araca ihtiyacınız olmayacak ise bu teminatın çıkarılmasını isteyebilirsiniz.

İnternet sitelerinden teklif alırken dikkat edin!

İnternet ortamı üzerinden kasko poliçesi satan platformlardan teklif alırken dikkat edin. Buralardan teklif almanın faydaları olduğu gibi birçok zararı da olmaktadır.

Çok fazla bilinen sigorta satış siteleri genellikle daha ucuz kasko fiyatı verebilmek adına birçok teminatı poliçe içesinden çıkarıp müşteriye öyle satmaktadır. Bu nedenle mutlaka buradan alacağınız teklifleri inceleyin. Siz anlamıyorsanız güvendiğiniz bir kişiden yardım alabilirsiniz.

İndirim İsteyin!

Kasko teklifleri sigorta şirketleri tarafından size sunulurken genellikle ham fiyatı ile sunulur. Bu nedenle indirim istediğinizi belirtin. Eğer indirim seçenekleri var ise tereddütsüz yardımcı olacaklardır.

İndirim alabileceğiniz önemli bir nokta ise mesleğinizi belirtmeniz. Bir çok sigorta şirketi tarafından kamu çalışanlarına, emeklilere, doktorlara, mühendislere, ev hanımlarına, askeri personellere, şirket çalışanlarına vs. indirim uygulamaktadırlar. Bu indiriminizi kullanmayı unutmayın.

Hasarsızlığınızı Bozmayın!

Geçmiş yıllara dönük hasarsız birkaç defa kasko poliçenizi yenilemiş olabilirsiniz. Bu şirketler nezdinde sizin adına müthiş bir artı. Sizi hasarsız bir müşteri olarak gören şirketler çok daha uygun fiyatlara sonraki yıllarda poliçe teklifleri verecektir.

Ancak dikkat etmeniz gereken nokta hasarsızlığınızın bozulmaması. Küçük çaplı hasarlarda cebinizden karşılayabilme durumunuz var ise bunu poliçenizi bozdurmadan karşılamanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca poliçenizi satın alırken mutlaka hasarsızlık koruma teminatının verilmesini de talep ediniz. Bu teminat sayesinde hasar almış olsanız dahi sonraki yenileme döneminizde indirim almaya devam edersiniz.

Continue Reading

Trending