Connect with us

Video

İşte Karşınızda Microsoft Surface!

Published

on

Microsoft, Apple’in Macbook canavarına karşılık muhteşem yeni oyuncağı Surface’i tanıttı.

Microsoft, hem Google’a hem de Apple’a kafa tutacak işletim sistemi ve yeni laptopu ile bomba gibi geldi. Windows 10S i duyuran Microsoft, bu işletim sistemi ile Google’nin Chrome OS işletim sistemine rakip olduğunu gösterdi. Yeni cihazı Surface Laptop ile de Apple’nin Macbook tahtını elinden almaya kararlı görünüyor. Çünkü; şirketin bu yeni oyuncağı gerçekten hem tasarım olarak hem de donanım olarak mükemmel özelliklere sahip.

Şimdiden söyleyelim Surface’i fiyat olarak normal laptoplar ile kesinlikle karşılaştırmayın. Çünkü üst segmentte yer alan bir cihaz.

Tasarımıyla 1-0 Önde!

Surface tasarım olarak rakiplerinin önünde yer alıyor.  Kasa olarak Macbook’u andırsa da özellikle klavye ve ekran kısmında kullanılan malzemelerle ön plana çıkıyor. Klavyenin üzeri alkantara kumaşla kaplı. Bu sayede uzun süreli kullanım sırasında ellerinize rahatsızlık hissi vermiyor.

Yarım Günlük Pil Ömrü!

Microsoft’un söylediğine göre bu yeni oyuncağı kullanıcıların enerji ihtiyacı sorununu uzun süreli ortadan kaldırıyor. Evet, Surface 14,5 saatlik bir pil ömrüne sahip. Bu özelliği ile laptop kullananların birinci tercihi uzun süreli pil ömrü ise kesinlikle Surface seçiminde bulunabilirler.

Resmi Olarak Ülkemizde Yok!

En pahalı modeli Intel Core i7 işlemci, 512GB SSD Bellek ve 6GB RAM özelliklerine sahip. Ve bu modelin fiyatı 2 bin 199 dolar. Yani vergiler hariç 7 bin 800 TL. Ancak bildiğiniz üzere Microsoft şimdiye kadar Surface sürümlerinin hiç birini ülkemizde resmi olarak satışa sunmadı. Yeni Sruface da yüksek ihtimalle ülkemizde satışa çıkarılmayacak!

 

Video

Go Pro Nasıl Drone Olarak Kullanılır?

Published

on

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim ,İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Dönemi Yaz Okulu sınavlarının hangi şartlar altında yapılacağına dair duyurusunu yayınladı.

AÖF Yaz Okulu sınavlarının daha önce yapılan duyuruda 5 Eylül 2020 de yapılacağı belirtilmişti. Ancak sınavın yüz yüze mi ya da online mi gerçekleşeceğine dair herhangi bir karar verilmemişti. AÖF öğrencileri yaz okulu başvurularını yaptıktan sonra sınavın hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair yapılacak açıklamayı beklemekteydi.

Beklenen Açıklama Geldi!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal Açıköğretim sınavlarının hangi şartlar altında gerçekleşeceğine dair twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Almış oldukları her kararda öğrencilerinin yanında olduğunu belirten Erdal, şu açıklamalarını şu şekilde devam ettirdi.

“Bu doğrultuda yürüttüğümüz yoğun çalışmalar sonucunda, yaz okulu sınavlarının online yapılması kararını aldık. Hepinize sağlıklı günler ve başarılar diliyorum.”

Bu açıklama ile binlerce öğrencinin gireceği AÖF yaz okulu sınavları online olarak 5 – 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Continue Reading

Video

Kızların Gücü Sınır Tanımaz – “Dangal” Film Müzikleri

Published

on

Kızlar da erkeklerin yapabildiklerini yaparlar. Güreş denildiğinde ülkemizde ilk akla gelen yağlı erkek güreşleri oluyor. Güreşin erkeklere özgü olmadığını anlatan müthiş Dangal filminin müziklerini sizinle paylaşıyoruz.

Hint sinemasının en bilinen isimlerinden birisi de Aamir Khan. Film yıldızı Aamir Khan‘ın son filmi Dangal, gerek konusu ile olsun gerek ise müzikleri ile olsun tamamen bir başyapıt.

Filmin konusu gerçek bir hikayeye dayanıyor. 2010 yılında dünya güreş şampiyonu olan Hintli bir kızın etkileyici hikayesini anlatan film verdiği mesajlarla da oldukça akılda kalıcı sahnelere sahip. Bu nedenle filmi henüz izlemediyseniz bir an önce izlemenizi tavsiye ederiz.

İdeali uğrunda erkek çocuk sahibi olamayan baba kız çocuklarına köy yerinde şort giydirip, saçlarını kestirip, erkeklerle güreş tutturup ve tüm alaylara aşağılamalara kulaklarını kapatıp hedefine ulaşıyor. Kızların gücünün sınır tanımadığını bu noktada bir kez daha gözler önüne seriyor. Filmin baş rolünde Aamir Khan gibi bir yıldız oynayınca da her şey daha fazla etkileyici oluyor.

dangal-sahne

Filmde yer alan sahnelerde dublör kullanılmamış. Oyuncular tüm güreş sahnelerini çekebilmek için aylarca spor yapıp gerçek güreş eğitimi almışlar. Çekimler ve çalışmalar sırasında yorgunluktan, ağrılardan veya sakatlıklardan ara ara dayanamayıp göz yaşı döken oyuncuları da başarılı performanslarından dolayı tebrik etmek gerek.

Film kadar filmde kullanılan şarkı ve müzikler de bir o kadar başarılı. Bildiğiniz üzere Hint sinemasının en bilinen özelliklerinden bir tanesi de müzikleri, şarkıları ve dansları. Bu filmde dans sahneleri yer almasa da müzik ve şarkılar eşliğinde eğlenceli klipler mevcut.

dangal-sahne-1

Filmi henüz izlemediyseniz müziklerini dinlemeye başlayarak ne kadara kaliteli bir eser olduğunu anlayabilirsiniz. Filmi izlediyseniz zaten şimdi bu müzikleri ve başarı ruhunu bir kez daha yaşayın…

The post Kızların Gücü Sınır Tanımaz – “Dangal” Film Müzikleri first appeared on SCOP.

Continue Reading

Trending