Kralın Son Film Müzikleri “Raess”


Kralın son filmi dedik çünkü; kendisi gerçek bir kral. Kısaca bollywood denilince akla gelen ilk ismin sahibi. “Shahrukh Khan”

Shahrukh Khan, Bollywood’ta King Khan olarak adlandırılan bir film yıldızı. Bollywood bilindiği üzere Hint Sineması’nın diğer bir adı. Son yıllarda ülkemizde çok sevilen bu filmler popularitesini artırarak izlenmeye devam ediyor. Shahrukh Khan denilince akla gelen filmlerden bazıları Diwale Dulhania Le Jayenge, My Name is Khan, Cehnnai Express vs. Aslında kralın bütün filmleri başlı başına bir yapıt. Özellikle Kajol ile baş rolü paylaştığı DDLJ filmi halen hint sinemalarında her gün yeniden oynamaktadır. Halen dedik çünkü filmin yapım tarihi 1995.

Hint filmleri her ne kadar ülkemizde sevilse de ön yargılı yaklaşan veya sevmeyenler de yok denilemez tabi ki. Film kalitesinden çok verilen mesajlara odaklanılabilirse belki daha çok ilgi çekecek ve ön yargılı yaklaşımın da gereksiz olduğu anlaşılabilecektir. Yine de tabi film tarzı herkesin zevkine göre değişebileceği için sevmeyebilirsiniz. Ama denemeyen varsa denemenizi tavsiye ederiz.

Kralın son filmi Raees, diğer filmleri gibi tam bir şaheser. Filmin konusu yoksulluk içinde yaşayan insanların içki ticareti yaparak geçimini sağlaması ve bunun da devlet tarafından engellenmesi. Ana teması ise hiç bir inanışın çalışmanın, işin üzerinde olmadığı. Ayrıca güncel ve etkileyici konulara da parmak basıyor. Son zamanlarda sıkça karşılaştığımız “Din Ticareti” gibi.

Filmin müzikleri ise zaten hint filmlerini sevenler için her yerde dinlenilebilecek türden. Bazen hüzünlendiren bazen aşk duygusunu tattıran bazen de harekete geçiren müzikler yer alıyor filmin albümünde.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kralın Son Film Müzikleri “Raess”

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap

Send this to a friend