Elektronik Sigara Evde Yapılabilir Mi?


evde-elektronik-sigara-yapimi

Evde Elektronik Sigara Yapımı, Evde Elektronik Sigara Yapılabilir mi? Evde Elektronik Sigara Nasıl  Yapılır?

Günümüzde sigara içen insanların sayısı, sigara yüzünden ölen insanların sayısı ve sigara kaynaklı hastalıklara yakalanan (en acımasızı olan kanser) insanların sayısı gittikçe artıyor. Çoğu kişi sigarayı bırakamamaktan şikâyetçi iken bir kesim ise elektronik sigara ile bu soruna çözüm bulmuşa benziyor (en azından sigaranın zararlarını en aza indirgemek için). Piyasaya bakıldığında, kaliteli ve güvenilir elektronik sigaraların fiyatları 180 liradan başlıyor fakat bazı insanlar fiyatı yüzünden almaya tenezzül etmiyor. İlerleyen zaman içerisinde, ev yapımı elektronik sigaralar tercih edilmeye başlandı. Sadece ampul ve bir kaç basit araç gereç ile ev yapımı elektronik sigara nasıl yapılır?

            Elektronik sigara yapmak kolay olmasının yanı sıra, paradan da tasarruf etmenizi sağlar.

  1- Ev Yapımı Elektronik Sigara Yapmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Malzemelerinizi toplayın:

Buharlaştırıcı için, bir ampul (100 watt en iyisidir), keskin bir bıçak, pense, cam pipet veya tüp, bant, makas ve 500ml şişe ihtiyacımız olan malzemelerimizdir.

Ampulün ucunu kesin:

Bıçağınızı, sokete vidalayacağınız ampulün metal ucunu kesecek şekilde alın. Pürüzlü kenarlardan kaçının ve tortu bırakmadan, pürüzsüz bir şekilde kesmeye çalışın.

Filamanı çıkarın:

Filamanı ampulden çıkarmak için pense kullanın. Filament, açıldığında ampulü yakan metal teldir. Bu işlemi tamamladıktan sonra, elinizde içi boş bir ampul kalacaktır.

Başlığı ampulün ucuna takın:

Plastik şişe kapağını ampulün ucuna yerleştirin. Çok büyükse, bir dolgu oluşturmak için iç kısımda küçük bir bant kullanın, böylece rahatça sığar.

Şişe kapağında iki delik açın:

Bu deliklere iki pipet veya cam tüp yerleştireceksiniz, bu yüzden ölçüm yapın. Kaptaki delikleri kesmek için bıçağınızı kullanın. Eğer varsa, delikleri hızlıca oluşturmak için bir matkap kullanabilirsiniz.

Buharlaştırıcıyı bir araya getirin:

Pipetleri / tüpleri kapağa yerleştirin ve kapağı ampuldeki metalin üzerinde döndürün. Her şeyin uygun olduğundan emin olduktan sonra, tercih ettiğiniz maddeyi veya likiti ampulün içine eklemek için başlığı çıkarabilirsiniz. Pipetlerin içinden solunabilecek buharı oluşturmak için ampulün altına bir ateş desteği koymanız gerekir.

            Artık sizde evinizde, kendi imkânlarınızla, üstelik basit bir ampulden elektronik sigara yapabilirsiniz!

elektronik-sigara

 2- Alternatif Likit Seçimi

Ev yapımı elektronik sigara için uygun likitler seçilmelidir. Likit satın alınırken, kesinlikle su oranına dikkat edilmeli, likitin kalitesi göz önünde bulundurulmalıdır. Aksi halde hem ev yapımı elektronik sigaranız hem de sağlık olarak kendiniz kötü yönde etkilenebilirsiniz. Elektronik sigaraya uygun olan likitler seçilmeli ve bu likitler kesinlikle özellik bakımından suda çözülebilen, renklendirici içermeyen, son kullanım tarihi geçmemiş likitler olmalıdır.

Likit seçerken başka dikkat etmeniz gereken unsurlar ise sevdiğiniz bir aromayı içermesi (aksi halde sizi elektronik sigara kullanımından dahi soğutabilir), VG değerinin yüksek olması, çok satılan likit markalarından biri olması ve yüksek buhar verebilmesi. Kaliteli bir elektronik sigara deneyimi yaşamak için bu özelliklerin göz önünde bulundurulması gereklidir.

Yorumlar 4

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

    1. Tüm bağlantılar ve malzemeler doğru şekilde kullanılırsa patlama riski yoktur.

Elektronik Sigara Evde Yapılabilir Mi?

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap

Send this to a friend