iPhone’dan Wi-Fi İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?


Apple iPhone da Wi-Fi Paylaşımı

İphone telefonlarda wifi internet paylaşımı nedir sorusuna cevap vermek gerekirse, kendi hücresel verinizin yani kendi operatör internetinizi, wifi konumuna getirmek ve etrafınızda ki kişilere paylaşmaktadır. Nasıl yapılacağını adım adım sizinle paylaşacağız.

Hücresel Veriyi Açın

hucresel-veri-acma

Ana ekranı, şifrenizi girip açtıktan sonra ‘Hücresel’ yazan bölüme tıklayarak hücresel verinizi ( operatör internetinizi) aktif hale getirmeniz gerekiyor. Eğer o an bir wifi’ ye bağlıysanız çıkmanız gerekiyor. Çünkü siz internet paylaşımında bulunacağınız için başka bir internet paylaşımına bağlı olmamanız gerekmektedir. Onun içinde ayarlara girdiğiniz de en başta göreceğiniz wifi kısmına girip kapat bölümüne tıklayın.

Kişisel Erişim Noktasına Girin

Bu noktada karşınıza ‘Bluetooth kapalı’ yazan bir bildiri gelecek ve size iki seçenek sunacaktır. Bluetoothu aç ve yalnızca wifi ve usb. Burada yalnızca wifi ve usb seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Bluetooth açmak yalnızca iphone kullanıcılarına paylaşım yapmanızı sağlayacaktır.

kisisel-erisim-noktasi-acma

Parola Oluşturun

Giriş yapacak kişiler için otomatik verilen bir parola vardır ancak çok uzun ve karmaşıktır. Dilerseniz onu kullanabilirsiniz ancak değiştirmek için wifi parola kısmına girmeniz gerekmektedir. En az 8 karakter içermesi gerekir bu parola. Parolanızı yazdıktan sonra bitti kısmına tıklayarak işlemi bitirebilirsiniz.

Bağlanın

Aynı bir başka wifi ağına bağlanıyor gibi açtığınız wifi ağına bağlanmanız gerekiyor. Wifi kısmına gelip telefonunuzun adını gördükten sonra üstüne tıklayarak oluşturduğunuz şifreyi girip interneti kullanmaya başlayabilirsiniz.

Wifi İnternet Paylaşımını Kapatmak

İnternet paylaşımınızı sonlandırmak istediğiniz zaman kişisel erişim noktasına gelerek oradan kapatabilirsiniz. Ya da direk hücresel veriyi kapatırsınız. Ancak tekrar açtığınızda paylaşım yapma özelliğiniz açık olacaktır. Bu durumda yeni kişiler değil önceden bağlı olan kişiler bağlanabilir.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

iPhone’dan Wi-Fi İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap

Send this to a friend