Funda Arar En İyi 10 (Liste)


funda-arar-en-iyi-on

Funda Arar En İyi 10 Liste, Müthiş ses tonuyla olsun, akıllara kazınan parçalarıyla olsun, kendine has tarzıyla olsun her türlü sevilen ve özlenilen Funda Arar’ın efsane on parçasını bir araya getirdik.

Listemize başlamadan önce neden Funda Arar listesi diye biraz bahsedecek olursak, öyle bir sese ve yoruma sahip ki hemen herkesin kulak zevkine hitap edebilmekte. Günümüze kadar kendi çizgisini hiç bozmadan ilerleyen ve albümlerine aldığı hemen hemen bütün parçaları büyük bir zevkle dinlenilecek kalitede.

90’lı yıllardan beri sevilerek dinlenilen sanatçının eserlerinde yeni aşka yelken açan da, ayrılığı iliklerine kadar yaşayan da, yalnızlık veya birliktelik duygularını yaşayanlar da her anını sanatçının parçalarında bulabilmekte.

Sözü fazla uzatmadan listemize geçelim.

1). Arap Saçı

İlk sırada efsane bir parça var. Erkin Koray’dan severek dinlenilen parça Funda Arar’ın ağzında bambaşka bir hal almış ve yıllar geçmesine rağmen hâlâ radyoların listesinde yerini almakta ve büyük bir zevkle dinlenilmekte.

2). Yak Gel

Listemizin ikinci sırasında 2009 yılında en çok dinlenilen parçalardan biri var. Bir çok klibinde olduğu gibi bu klibinde de tek başına oynayarak dikkatleri yine sadece sesine ve kendine çekmişti. Yen inadı sevdiğim diye biten nakaratıyla bu parçayı kaç defa dinlemişizdir.

3). Senden Öğrendim

Eserin müziğini ilk duyduğunuz anda dahi bambaşka yerlere, eskilere, hatıralara dalıp gidiyorsunuz. Funda Arar’ın eserlerinin sözlerinin kalitesini tekrar vurgulamak gerekirse bu eser de sözleriyle tam şiir. Tavsiyemiz müziğin sesini biraz daha açıp arkanıza yaslanın ve eserin tadını çıkarın.

4) Benim İçin Üzülme

Parçaya giriş müziğini duyunca dahi ne kadar kaliteli bir eser olduğunu ve yıllar önce kulaklarımızda yer edindiğini hemen hatırlayacaksınız. Bundan sonra adını kırk yılda bir anarım, benim için üzülme…

5). Sen ve Ben

Her eserinde müzik başladığı anda kendinizi eserin içinde buluyorsunuz adeta. Kendinizden çok şey bulacağınız bir eser daha. Kazanan yok aslında kaybeden var sen ve ben…6). Haberin Var Mı?

Eseri Edip Akbayram’dan da dinlemişsinizdir. Ancak eser başladığı anda fark edeceksiniz ki başlı başına Funda Arar ile eşleşen bir şaheser. Yastığımda düşümde içimdesin, bir hain bıçak gibi kalbimdesin, dermanı yoktur bilirim…

7). Ateş Düştüğü Yeri Yakar

Hafif arabeks tarzı bir eser ile zamanında yine en çok dinlediklerimiz arasında yerini alımıştı. Olmaz artık sevgilim, olmaz artık bu kadar bilmiyor musun ateş düştüğü yeri yakar…

8). Hafıza

Enbe Orkestrası ile bir araya gelerek yine kulaklarımıza kazınan bir esere imza atmıştı. Klibinde Enbe Orkestra’sı ile birlikte yer alıyor. Sağ tarafa herkes sen soluma kalbin yanına…

9) Karaya Vuran Gemiler

Sesinin kalitesini sonuna kadar hissettiğimiz müthiş bir eser. Unutmak ne mümkün severken…

10). Bağışla

Son albümünde yer alan eser ile kalplerimizde bir kez daha taht kurdu. Kırmızının çok yakıştığı albüm kapağı ile unutulmaz bir albüm.

 

Listenin sonuna gelirken Funda Arar’ın yeni albümlerini de merak ve heyecanla beklediğimizi belirtelim. Bu kadar kaliteli ses ve eserler sunan sanatçılarımız var iken sanatçı ünvanını hak etmeyen kişilerin ön planda olması da ayrıca üzücü.

BONUS

Funda Arar – Kıraç – Bulamazsın Benim Gibi Seveni

Yorumlar 2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Funda Arar En İyi 10 (Liste)

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap
Secured By miniOrange

Send this to a friend