Bizimle iletişime geçin

Trend

Galaxy S8 Plus mı iPhone 7 Plus mı?

galaxy-s8-plus-mi-7-plus-mi

Galaxy S8 Plus mı iPhone 7 Plus mı? Samsung Galaxy S8 Plus mı iPhone 7 Plus mı? S8 Plus mı iPhone 7 Plus mı, telefon karşılaştırma

İki büyük şirketin amiral gemisi telefon modellerinden olan S8+ ve 7 plus karşı karşıya. Özellik, tasarım ve maliyet oranıyla hangi telefon tercih edilmeli? Kararınızı verebilmek için okumaya devam edin.

Kamera Perfomansı

Her iki cihazda da 12 MP, F/1.7 diyafram değerinde OIS destekli bir arka kamera yer alıyor. Fakat Galaxy S8 plus modelinde yer alan Multi Frame İşlemcisi ve yeni arayüzü, sonuçlara bariz şekilde etki etmiş durumda. Ön kamerada ise bu son model 8 MP, önceki model 5 MP olarak ayrılıyor. Ayrıca yeni S8+ modeliyle gelen oto focus desteği de önemli bir fark oluşturuyor. Biliyorsunuz artık daha kaliteli ve etkileyici fotoğraflar oluşturabilmek için focus özelliği oldukça önemli.

12MP çözünürlüğünde kameranın kullanıldığı iPhone 7 Plus cihazında ise ana kameranın diyafram değeri f/2.2’den f/1.8 seviyesine düşürülmüş. Ana kameranın hemen yanında konumlandırılmış ve nispeten daha küçük olan ikinci kameranın diyafram değeri ise f/2.8 seviyesinde. Apple, bu cihazda ön kamerayı 5 megapiksel yerine 7 megapiksel seviyesine çıkartmış ancak kamera açısı ve diyafram değerleri sabit kaldığı için bu noktada eleştiriye açık durumda.

Şarj Kapasitesi

Samsung Galaxy S8 plus modelinde 3500 mAh kapasiteli batarya kullanılmış. Bu batarya sayesinde telefonla 24 saat aralıksız konuşabilirsiniz, 15 saat aralıksız 4.5G ile interneti kullanabilirsiniz, 18 saat aralıksız video izleyebilirsiniz ve tam 78 saat aralıksız müzik dinleyebilirsiniz. Bu batarya performansı ile kısacası en az bir gününüzü kafanızda şarj problemi olmadan geçirebilirsiniz.

iPhone 7 Plus modelinde ise 2900 mAh kapasiteli batarya kullanılmış. 2900mAh kapasiteli bu batarya sayesinde 21 saat aralıksız konuşabilirsiniz, 13 saat aralıksız 4.5G ile interneti kullanabilirsiniz, 14 saat aralıksız video izleyebilirsiniz ve tam 60 saat aralıksız müzik dinleyebilirsiniz. iPhone 7 Plus ile de bir gününüzü kafanızda şarj problemi olmadan geçirebilirsiniz. Fakat değerlere de bakıldığında 7 plus modeli S8 plus gerisinde kalıyor.

Tasarımsal Özellik

Samsung Galaxy S8 plus modelinin önü ve arkası Corning Gorilla Glass 5 ile kaplı. Yan çerçevelerinde ise alüminyum malzeme kullanılmış. Cihazı ilk elinize aldığınızda ekran kasa oranıyla dikkat çekiyor. Yüzde 84 ekran kasa oranına sahip olan S8+, neredeyse çerçevesiz yapısıyla oldukça etkileyici görünüyor ve rahat bir kullanım sunuyor.

iPhone 7 Plus modelini Samsung Galaxy S8 plus modeliyle tasarım anlamında karşılaştırdığımızda biraz gerisinde kalıyor. Özellikle birbirine yakın kasa boyutlarına sahip olan iki cihaz arasındaki ekran gövde oranındaki uçurum oldukça dikkat çeken bir detay. Fakat ön ve arka tarafı cam olan Galaxy S8 Plus, iPhone 7 Plus modeline kıyasla biraz daha kırılgan ve narin bir yapıya sahip. İki cihaz da görüntü olarak mükemmel. Daha çok ekran kapasitesi arıyorsanız tercihiniz S8 Plus modelinden yana olmalı. Fakat daha güçlü bir kasa arıyorsanız tercihiniz kesinlikle iPhone 7 Plus modelinden yana olmalı.

Fiyat Karşılaştırması

Samsung Galaxy S8 Plus modelini piyasada 3600 TL ile 3700 TL arasında değişen fiyatlarda alabilmeniz mümkün. iPhone 7 Plus 256GB modelini ise 4550TL ile 4700TL arasında değişen fiyatlarla alabilmeniz mümkün.

Özet Karşılaştırma

s8-plus-iphone-7-karsilastirma

Fiyat, özellik ve performans karşılaştırması bakımından iki cihaz arasındaki tercihimizi SCOP olarak Galaxy S8 Plus modelinden yana kullanıyoruz

5 Yorumlar

5 Comments

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber

Dünyada ve Türkiye’de Güncel Coronavirüs Vaka Sayıları

Coronavirüs güncel sayıları, Tüm Dünya’da Coronavirüs vaka sayısı. Türkiye’de coronavirüs vaka sayısı. Coronavirüsten kaç kişi etkilendi? Coronavirüsten kaç kişi yaşamını yitirdi?

covid_guncel_sayilar

Covid-19 Coronavirüs yüzbinlerce insanı etkilemeye devam ediyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemide vaka sayısı her geçen gün artış gösteriyor. İşte tüm dünyada ve Türkiye’de güncel coronavirüs vaka sayıları.

Coronavirüs Güncel Vaka Sayıları

Güncel coronavirüs vaka sayılarını ayrıntılı olarak aşağıdaki tablodan takip edebilirsiniz.

Okumaya Devam Et

Haber

İlk Kez Yurtta Kalacakların Bilmesi Gerekenler!?

Yurtta Kalacakların Bilmesi Gerekenler

Evet. Bu yazıyı okuduğunuza göre bir çoğunuz üniversiteyi kazandınız ya da hayallerinizi süslemek istiyorsunuz. Şehir dışında üniversite okuyacaksanız eğer, sizlere birkaç küçük tavsiyemiz var. İsterseniz sizi daha fazla meraklandırmadan tavsiyelerimize geçelim!

 • Memleketten uzaksanız büyük bir valiz hazırlamanız gerekecek çünkü uzun süre eve dönemeyebilirsiniz. Ama eğer ailenizin yanına yakınsanız çok da uzun süreli bir valize gerek yok. En azından kışlık montlarınızı, kalın kazaklarınızı götürmeyin.
 • Maalesef yurtlarda kettle ve uzatma kablosu yasak bunlardan uzak durun!
 • Tuvalet kağıdı, çamaşır deterjanı gibi ihtiyaçlarınızı oradan almak daha mantıklı. Eğer özel arabanız ile gitmeyecekseniz otobüs ya da uçakta bunlar sıkıntı olacaktır.
 • İç çamaşırlarınız ve çoraplarınız için hurç alabilirsiniz. Dolaplarınızın nasıl olacağını bilmediğiniz ve valizinizi düzene koymak için bu gerekli olacaktır.
 • İç çamaşırlarınızı genelde siyah ya da renkli seçin beyazları ayrı yıkamaya çamaşır sırası bulamayabilirsiniz. İlk etapta kirli çamaşırlarınızı poşette tutabilirsiniz fakat ilerde bir çamaşır sepeti satın alabilirsiniz.
 • Çamaşırlarınızı arkadaşlarınızla birlikte yıkamayın. Zaten bir ortak alan kullanıyorsunuz fakat aynı anda da yıkanması temizlik açısından pek de iyi olmayabilir.
 • İlk etapta değerli eşyalarınızı (bilgisayar takı tablet vs gibi) götürmeyin çünkü nasıl bir ortamla karşılaşacağınızı bilmiyorsunuz.
 • Kızlar özel günleriniz için yanınızda yedek çarşaf götürün. Çünkü görevliler kirli çamaşırları almıyorlar.
 • İlk gün odanızda ki arkadaşlarla merhabalaştıktan sonra fazlaca samimiyete girmeyin.
 • Daha sonra eğer kişilerde sorun görmezseniz yakınlaşabilirsiniz.
 • Samimiyetinizin yine de sınırları olsun çünkü ilerde sizden birçok şey isteyecekler.
 • Özel ve kişisel olan eşyalarınızın kullanılmasına izin vermeyin. Eğer dolabınızın kilidi yok ise hemen bir kilit alın.
 • Özel yurtlarda ütü olabilir fakat KYK yurtlarında ütü bulunmamakta.
 • Bilgisayar telefon gibi cihazlarınızın şifreleri paylaşmayın. Sizin özelinizi karıştırabilirler.
 • İlk günden birine güvenip arkasından gitmeyin hiç bilmediğiniz bir şehirde bu sizi tehlikeye sokabilir.
 • Özel yurtlarda farklı oluyor ama KYK yurtlarında 23:00 son giriş saati. 1 dakika bile geç kalsanız idareye gitmek zorunda kalırsınız. Eğer çok geç yurda dönerseniz maalesef sözlü uyarı değil yazılı uyarı alırsınız.
 • Yemek hane de KYK’ nın parmak izi sistemi var bu sistem ile birlikte yemek hakkınızı alıyorsanız. O gün dışarı da yemek yediyseniz bile 23:00 dan önce yoğurt, süt, meyve suyu, puding gibi şeyler alarak hakkınızı alabilirsiniz.
 • KYK yurtlarında iki öğün yemek verilmektedir bunu unutmayın!

Umarız her şey istediğiniz gibi olur mükemmel bir yurda sahip olursunuz. Arkadaşlarınız iyi kişiler çıkar ve umarız ki geçinebilirsiniz.

Okumaya Devam Et

Trend

Bedeninizi Tanıyın! Hangi Vücut Tipine Sahipsiniz?

Bedeninizi Tanıyın

Bedeninizi Tanıyın! Vücut Tipinizi Tanıyın, Öğrenin! Vücut Tipinizi Belirleyin!

Ne giyeceğinize karar vermeden önce bedeninizi tanımak en önemli adımdır.

Bedeninizi de tanımak için vücudunuzun belirli bölgelerini ölçmeniz gerekir.

Öncelikle omuzlardan başlamalısınız. Bu ölçüm kendinizin yapması en çok zor olan ölçümlerden biridir. Bu yüzden birinden yardım alarak ölçebilirsiniz.

Göğüs ölçünüzle devam edin. Göğüslerini fazla sıktırmadan sırtınızdan ölçüm bandını geçiriniz.

Belinizi ölçmek için karnınızı rahat bırakın ve belinizi göbeğinizin tam ortasından geçecek şekilde ölçün.

Kalçalarını ölçmek için kalça kemiğinizin altında kalçanızın en üst kısmında tutup ölçerseniz en doğru sonucu almış olursunuz.

Bu sonuçlarla bedenimizin tipini öğrendikten sonra size en yakışan şeyleri bulmalısınız.

Armut Şekli

Üçgen şeklinde bir vücut tipine sahipsiniz demektir. Bu vücut tipine sahip olan kadınların üst kısmı daha dar kalçaları daha geniştir. Feminen bir bele sahiptirler. Bu yüzden ince belinizi ortaya çıkaracak kıyafetleri tercih etmelisiniz. Göze çarpıcı aksesuarlarınızı geniş kısımlardan uzakta daha belirgin olmasını istediğiniz kısımlarda kullanmalısınız.

Ters Üçgen Şekli

Eğer bu vücut tipine sahipseniz geniş omuzlara ve dar kalçalara sahipsiniz demektir. Göğüslerinizi vurgulayacak kıyafetler giyin. Genişleyen pantolonlar tercih edin.

Dikdörtgen Şekli

Alt ve üst bedeniniz eşit demektir. Ama bacaklarınız sizin için paha biçilmez bir hazinedir. Onları önde çıkaracak kıyafetler tercih edin. Asimetrik kesim etekler bunun için en uygun malzemedir. Kolsuz üstlerle omuzlarını vurgulayabilirsiniz.

Kum Saati Şekli

Dolgun göğüsleriniz ince beliniz ve büyük kalçalarınızla tam bir 90-60-60 kadınısınız. Salaş kıyafetlerden kaçının belinizin inceliğini öne çıkaracak dar kesim elbiseler giyin. Özellikle balık model kıyafetler size çok yakışacaktır. Bilindik renkleri tercih edin.

Elmas Şekli

Omuzlar ince ve dolgun kalçalara sahip kadınlardır. Kalçalarda bollaşan ceketler ve kalça kısmı detaysız pantolonlar giyin.

Pileli etekler en büyük düşmanınız olsun. Üst kısmı daha parlak abiyeler tercih edin.

Oval Şekli

Bu vücut tipine sahip kadınlar büyük göğüslü geniş göğüs kafesli yuvarlak bir alt bölgeye sahiptirler. V yaka kıyafetler hem göğüslerini vurgular hem de boyunlarını daha ince gösterir. Kısa gömlek elbiselerle ilgiyi bacaklarınıza çekin çünkü bacaklarınız ince ve uzundur.

Bunlar bizim size vereceğimiz tavsiyelerdi. Bu tavsiyelerimizin yanında kendiniz olmayı unutmayın. Ve daima gülümseyin çünkü gülümsemek sizi hep güzel gösterecektir.

Okumaya Devam Et

İlgi Odağı İçerikler