Galaxy S8 Plus mı iPhone 7 Plus mı?


Galaxy S8 Plus mı iPhone 7 Plus mı? Samsung Galaxy S8 Plus mı iPhone 7 Plus mı? S8 Plus mı iPhone 7 Plus mı, telefon karşılaştırma

İki büyük şirketin amiral gemisi telefon modellerinden olan S8+ ve 7 plus karşı karşıya. Özellik, tasarım ve maliyet oranıyla hangi telefon tercih edilmeli? Kararınızı verebilmek için okumaya devam edin.

Kamera Perfomansı

Her iki cihazda da 12 MP, F/1.7 diyafram değerinde OIS destekli bir arka kamera yer alıyor. Fakat Galaxy S8 plus modelinde yer alan Multi Frame İşlemcisi ve yeni arayüzü, sonuçlara bariz şekilde etki etmiş durumda. Ön kamerada ise bu son model 8 MP, önceki model 5 MP olarak ayrılıyor. Ayrıca yeni S8+ modeliyle gelen oto focus desteği de önemli bir fark oluşturuyor. Biliyorsunuz artık daha kaliteli ve etkileyici fotoğraflar oluşturabilmek için focus özelliği oldukça önemli.

12MP çözünürlüğünde kameranın kullanıldığı iPhone 7 Plus cihazında ise ana kameranın diyafram değeri f/2.2’den f/1.8 seviyesine düşürülmüş. Ana kameranın hemen yanında konumlandırılmış ve nispeten daha küçük olan ikinci kameranın diyafram değeri ise f/2.8 seviyesinde. Apple, bu cihazda ön kamerayı 5 megapiksel yerine 7 megapiksel seviyesine çıkartmış ancak kamera açısı ve diyafram değerleri sabit kaldığı için bu noktada eleştiriye açık durumda.

Şarj Kapasitesi

Samsung Galaxy S8 plus modelinde 3500 mAh kapasiteli batarya kullanılmış. Bu batarya sayesinde telefonla 24 saat aralıksız konuşabilirsiniz, 15 saat aralıksız 4.5G ile interneti kullanabilirsiniz, 18 saat aralıksız video izleyebilirsiniz ve tam 78 saat aralıksız müzik dinleyebilirsiniz. Bu batarya performansı ile kısacası en az bir gününüzü kafanızda şarj problemi olmadan geçirebilirsiniz.

iPhone 7 Plus modelinde ise 2900 mAh kapasiteli batarya kullanılmış. 2900mAh kapasiteli bu batarya sayesinde 21 saat aralıksız konuşabilirsiniz, 13 saat aralıksız 4.5G ile interneti kullanabilirsiniz, 14 saat aralıksız video izleyebilirsiniz ve tam 60 saat aralıksız müzik dinleyebilirsiniz. iPhone 7 Plus ile de bir gününüzü kafanızda şarj problemi olmadan geçirebilirsiniz. Fakat değerlere de bakıldığında 7 plus modeli S8 plus gerisinde kalıyor.

Tasarımsal Özellik

Samsung Galaxy S8 plus modelinin önü ve arkası Corning Gorilla Glass 5 ile kaplı. Yan çerçevelerinde ise alüminyum malzeme kullanılmış. Cihazı ilk elinize aldığınızda ekran kasa oranıyla dikkat çekiyor. Yüzde 84 ekran kasa oranına sahip olan S8+, neredeyse çerçevesiz yapısıyla oldukça etkileyici görünüyor ve rahat bir kullanım sunuyor.

iPhone 7 Plus modelini Samsung Galaxy S8 plus modeliyle tasarım anlamında karşılaştırdığımızda biraz gerisinde kalıyor. Özellikle birbirine yakın kasa boyutlarına sahip olan iki cihaz arasındaki ekran gövde oranındaki uçurum oldukça dikkat çeken bir detay. Fakat ön ve arka tarafı cam olan Galaxy S8 Plus, iPhone 7 Plus modeline kıyasla biraz daha kırılgan ve narin bir yapıya sahip. İki cihaz da görüntü olarak mükemmel. Daha çok ekran kapasitesi arıyorsanız tercihiniz S8 Plus modelinden yana olmalı. Fakat daha güçlü bir kasa arıyorsanız tercihiniz kesinlikle iPhone 7 Plus modelinden yana olmalı.

Fiyat Karşılaştırması

Samsung Galaxy S8 Plus modelini piyasada 3600 TL ile 3700 TL arasında değişen fiyatlarda alabilmeniz mümkün. iPhone 7 Plus 256GB modelini ise 4550TL ile 4700TL arasında değişen fiyatlarla alabilmeniz mümkün.

Özet Karşılaştırma

s8-plus-iphone-7-karsilastirma

Fiyat, özellik ve performans karşılaştırması bakımından iki cihaz arasındaki tercihimizi SCOP olarak Galaxy S8 Plus modelinden yana kullanıyoruz

Yorumlar 5

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Galaxy S8 Plus mı iPhone 7 Plus mı?

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap

Send this to a friend