Bizimle iletişime geçin

Trend

Gülmenin Bilinmeyen 5 Önemli Yararı!

gulmenin-5-yarari

Gülmenin bilinmeyen önemli yararları, gülmenin 5 farklı yararı, gülmenin yararları,

Gülmenin kazandırdıklarını belki de saymakla bitiremeyebiliriz. Öyle müthiş bir enerjiye sahip ki gülme eylemi kişiden kişiye anında geçebiliyor ve bu enerji sayesinde çevrenize çok daha pozitif yaklaşabiliyorsunuz. Sizin için gülmenin faydalarını bir araya getirdik.

Depresyona Karşı Korur!

depresyon

Kişisel bakım, insanın kendisine olan sevgisinin ve saygısının bir göstergesidir. Kişi kendine zaman ayırarak ihtiyacı olan öz sevgiyi ve öz saygıyı kendine sunmuş olur. Yüzyılımızın vebası olarak ün salmış depresyon hastalığına yakalanmamak ve ondan tamamen kurtulmak için de kendimize gerekli ilgiyi ve saygıyı göstermeliyiz. Bunu gün içerisinde gülme sayınızı artırarak yapabilirsiniz.

Yaşlanmayı Geciktirir!

yaslanmayi-geciktirir

Trioid bezinin hemen altında göğüs boşluğu ve soluk borusunun önünde timüs bezler yer alır. Bağışıklık sistemimizin merkezi tam da bu timüs bezleridir. Timüs bezlerinin titreşmesi bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve timüs bezleri titreştikçe daha genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşarak yaşlanmayı geciktiririz. Bu bezlerimizi titreştirebilmenin ise çok basit bir yolu var gülmek… Her zaman bol neşesiyle tanınan insanların geç yaşlanmasının nedeni tam da bu sebepledir denilebilir. Gülme eylemini gerçekleştirirken de timüs bezleri titreştiğine göre; bizce iyisi mi ulu orta cümbür cemaat bolca kahkaha atın gülün ve güldürün. 🙂

İnsanı Olgunlaştırır!

olgunlasma

Aslında insanoğlu olgunlaştıkça herkese ve her şeye inat gülmeyi ve gülümsemeyi öğrenir. Nasıl mı? Yaşama enerjisinin aslında çevresine sevgi ile bakan gözlerde saklı olduğunu ve sevginin ise gülümseyerek arttığının bilincine ulaşır. İnsanın olgunlaşması ise sadece yaşının ilerlemesiyle bağlantılı değildir. Kötü duygu ve düşüncelerden tamamen arındırılmış bir kalp ve sorumlulukları olan bir yaşam insanı olgunlaştırır. İnsan, olgunlaştıkça gülümsemenin değerini anlar. Ne olursa olsun varlığının şu kâinatta sadece bir toz parçası kadar yer kapladığının farkında olur.

Hormonları Düzenler!

hormonlar

Kahkaha atmak stres yanıtı ile ilişkili olan kortizol, epinefrin ve dopac gibi bazı hormonların seviyelerini azaltır. Böylece stres, depresyon, üzüntü ve öfkeyi gidererek rahatlatmaya yardımcı olur. Gülmek,aynı zamanda ağrıları azaltır ve “endorfinler” denilen pozitif ve iyi hissetmenizi sağlayan hormonları salgılayarak anksiyete ve depresyon duygularını yok olmasına da yardımcı olur. Bu da aynı zamanda dikkati geliştirir ve nabız ve kalp hızının korunmasına yardımcı olur.

Kansere Karşı Korur!

kansere-karsi

Kanserin en büyük nedenlerinden birinin stresli ve sıkıntılı bir yaşam olduğunu artık hemen hemen herkes biliyor. Kanser hücrelerinin oluşumunu önlemek için ve bu hücrelerle savaşabilmek için kesinlikle son derece güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak gerekir. Seratonin hormonunun stres ve kaygı ile mücadele gösterdiğini biliyoruz. Bu hormonun salgılanmasının nedenlerinden birisi de pozitif enerji ve gülümseme. Hücrelerinizi korumak ve güçlendirmek için gülümsemenizi hiç bir zaman eksiltmeyin.

Reklamlar
Tıkla Yorum Gönder

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber

Dünyada ve Türkiye’de Güncel Coronavirüs Vaka Sayıları

Coronavirüs güncel sayıları, Tüm Dünya’da Coronavirüs vaka sayısı. Türkiye’de coronavirüs vaka sayısı. Coronavirüsten kaç kişi etkilendi? Coronavirüsten kaç kişi yaşamını yitirdi?

covid_guncel_sayilar

Covid-19 Coronavirüs yüzbinlerce insanı etkilemeye devam ediyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemide vaka sayısı her geçen gün artış gösteriyor. İşte tüm dünyada ve Türkiye’de güncel coronavirüs vaka sayıları.

Coronavirüs Güncel Vaka Sayıları

Güncel coronavirüs vaka sayılarını ayrıntılı olarak aşağıdaki tablodan takip edebilirsiniz.

Okumaya Devam Et

Haber

İlk Kez Yurtta Kalacakların Bilmesi Gerekenler!?

Yurtta Kalacakların Bilmesi Gerekenler

Evet. Bu yazıyı okuduğunuza göre bir çoğunuz üniversiteyi kazandınız ya da hayallerinizi süslemek istiyorsunuz. Şehir dışında üniversite okuyacaksanız eğer, sizlere birkaç küçük tavsiyemiz var. İsterseniz sizi daha fazla meraklandırmadan tavsiyelerimize geçelim!

 • Memleketten uzaksanız büyük bir valiz hazırlamanız gerekecek çünkü uzun süre eve dönemeyebilirsiniz. Ama eğer ailenizin yanına yakınsanız çok da uzun süreli bir valize gerek yok. En azından kışlık montlarınızı, kalın kazaklarınızı götürmeyin.
 • Maalesef yurtlarda kettle ve uzatma kablosu yasak bunlardan uzak durun!
 • Tuvalet kağıdı, çamaşır deterjanı gibi ihtiyaçlarınızı oradan almak daha mantıklı. Eğer özel arabanız ile gitmeyecekseniz otobüs ya da uçakta bunlar sıkıntı olacaktır.
 • İç çamaşırlarınız ve çoraplarınız için hurç alabilirsiniz. Dolaplarınızın nasıl olacağını bilmediğiniz ve valizinizi düzene koymak için bu gerekli olacaktır.
 • İç çamaşırlarınızı genelde siyah ya da renkli seçin beyazları ayrı yıkamaya çamaşır sırası bulamayabilirsiniz. İlk etapta kirli çamaşırlarınızı poşette tutabilirsiniz fakat ilerde bir çamaşır sepeti satın alabilirsiniz.
 • Çamaşırlarınızı arkadaşlarınızla birlikte yıkamayın. Zaten bir ortak alan kullanıyorsunuz fakat aynı anda da yıkanması temizlik açısından pek de iyi olmayabilir.
 • İlk etapta değerli eşyalarınızı (bilgisayar takı tablet vs gibi) götürmeyin çünkü nasıl bir ortamla karşılaşacağınızı bilmiyorsunuz.
 • Kızlar özel günleriniz için yanınızda yedek çarşaf götürün. Çünkü görevliler kirli çamaşırları almıyorlar.
 • İlk gün odanızda ki arkadaşlarla merhabalaştıktan sonra fazlaca samimiyete girmeyin.
 • Daha sonra eğer kişilerde sorun görmezseniz yakınlaşabilirsiniz.
 • Samimiyetinizin yine de sınırları olsun çünkü ilerde sizden birçok şey isteyecekler.
 • Özel ve kişisel olan eşyalarınızın kullanılmasına izin vermeyin. Eğer dolabınızın kilidi yok ise hemen bir kilit alın.
 • Özel yurtlarda ütü olabilir fakat KYK yurtlarında ütü bulunmamakta.
 • Bilgisayar telefon gibi cihazlarınızın şifreleri paylaşmayın. Sizin özelinizi karıştırabilirler.
 • İlk günden birine güvenip arkasından gitmeyin hiç bilmediğiniz bir şehirde bu sizi tehlikeye sokabilir.
 • Özel yurtlarda farklı oluyor ama KYK yurtlarında 23:00 son giriş saati. 1 dakika bile geç kalsanız idareye gitmek zorunda kalırsınız. Eğer çok geç yurda dönerseniz maalesef sözlü uyarı değil yazılı uyarı alırsınız.
 • Yemek hane de KYK’ nın parmak izi sistemi var bu sistem ile birlikte yemek hakkınızı alıyorsanız. O gün dışarı da yemek yediyseniz bile 23:00 dan önce yoğurt, süt, meyve suyu, puding gibi şeyler alarak hakkınızı alabilirsiniz.
 • KYK yurtlarında iki öğün yemek verilmektedir bunu unutmayın!

Umarız her şey istediğiniz gibi olur mükemmel bir yurda sahip olursunuz. Arkadaşlarınız iyi kişiler çıkar ve umarız ki geçinebilirsiniz.

Okumaya Devam Et

Trend

Bedeninizi Tanıyın! Hangi Vücut Tipine Sahipsiniz?

Bedeninizi Tanıyın

Bedeninizi Tanıyın! Vücut Tipinizi Tanıyın, Öğrenin! Vücut Tipinizi Belirleyin!

Ne giyeceğinize karar vermeden önce bedeninizi tanımak en önemli adımdır.

Bedeninizi de tanımak için vücudunuzun belirli bölgelerini ölçmeniz gerekir.

Öncelikle omuzlardan başlamalısınız. Bu ölçüm kendinizin yapması en çok zor olan ölçümlerden biridir. Bu yüzden birinden yardım alarak ölçebilirsiniz.

Göğüs ölçünüzle devam edin. Göğüslerini fazla sıktırmadan sırtınızdan ölçüm bandını geçiriniz.

Belinizi ölçmek için karnınızı rahat bırakın ve belinizi göbeğinizin tam ortasından geçecek şekilde ölçün.

Kalçalarını ölçmek için kalça kemiğinizin altında kalçanızın en üst kısmında tutup ölçerseniz en doğru sonucu almış olursunuz.

Bu sonuçlarla bedenimizin tipini öğrendikten sonra size en yakışan şeyleri bulmalısınız.

Armut Şekli

Üçgen şeklinde bir vücut tipine sahipsiniz demektir. Bu vücut tipine sahip olan kadınların üst kısmı daha dar kalçaları daha geniştir. Feminen bir bele sahiptirler. Bu yüzden ince belinizi ortaya çıkaracak kıyafetleri tercih etmelisiniz. Göze çarpıcı aksesuarlarınızı geniş kısımlardan uzakta daha belirgin olmasını istediğiniz kısımlarda kullanmalısınız.

Ters Üçgen Şekli

Eğer bu vücut tipine sahipseniz geniş omuzlara ve dar kalçalara sahipsiniz demektir. Göğüslerinizi vurgulayacak kıyafetler giyin. Genişleyen pantolonlar tercih edin.

Dikdörtgen Şekli

Alt ve üst bedeniniz eşit demektir. Ama bacaklarınız sizin için paha biçilmez bir hazinedir. Onları önde çıkaracak kıyafetler tercih edin. Asimetrik kesim etekler bunun için en uygun malzemedir. Kolsuz üstlerle omuzlarını vurgulayabilirsiniz.

Kum Saati Şekli

Dolgun göğüsleriniz ince beliniz ve büyük kalçalarınızla tam bir 90-60-60 kadınısınız. Salaş kıyafetlerden kaçının belinizin inceliğini öne çıkaracak dar kesim elbiseler giyin. Özellikle balık model kıyafetler size çok yakışacaktır. Bilindik renkleri tercih edin.

Elmas Şekli

Omuzlar ince ve dolgun kalçalara sahip kadınlardır. Kalçalarda bollaşan ceketler ve kalça kısmı detaysız pantolonlar giyin.

Pileli etekler en büyük düşmanınız olsun. Üst kısmı daha parlak abiyeler tercih edin.

Oval Şekli

Bu vücut tipine sahip kadınlar büyük göğüslü geniş göğüs kafesli yuvarlak bir alt bölgeye sahiptirler. V yaka kıyafetler hem göğüslerini vurgular hem de boyunlarını daha ince gösterir. Kısa gömlek elbiselerle ilgiyi bacaklarınıza çekin çünkü bacaklarınız ince ve uzundur.

Bunlar bizim size vereceğimiz tavsiyelerdi. Bu tavsiyelerimizin yanında kendiniz olmayı unutmayın. Ve daima gülümseyin çünkü gülümsemek sizi hep güzel gösterecektir.

Okumaya Devam Et

İlgi Odağı İçerikler