Kedi Ve Köpek Arasındaki 5 Fark


Kedi ve köpekler arasındaki belirgin beş fark

Birçoğumuz kedi ve köpekleri çok severiz. Bildiğiniz üzere bu iki muhteşem hayvan didişip dururlar. Hatta bu düşmanlıkları filmlere bile konu olmuştur. Eskilerden beri kedilerin hep nankör köpeklerin ise sadık hayvanlar olduğu söylenir. Oldukça zıt karakterlere sahip bu iki hayvan günlük hayatımızda hep yer almıştır. Şunu da söyleyelim, köpekler kedileri kovalamaya bayılırlar. Çoğumuz için hepsi evcil hayvan olsa da aslında aralarında belirgin farklılıklar vardır.

Nedir bu önemli 5 fark?

Temizlik ve Titizlik

kediler-titizdir

Kediler, çok titiz hayvanlardır üzerlerinin kirlenmesinden hiç hoşlanmazlar, hatta kirlendiklerinde kendilerini yalayarak temizlerler, köpekler ise; tam tersi bir durum söz konusudur çamurda, yağmurda, tozda koşup oynamayı ve kirlenmeyi çok severler.

Yalnızlık mı Sosyallik mi?

kediler-ozgurdur

Kediler, özgür olmayı yalnız başlarına eğlenmeyi çok severler genelde yalnız vakit geçirirler, köpeklerde ise; bu durum tam tersidir köpekler, sahiplerine bağlı kalmayı onlarla birlikte vakit geçirmeyi çok severler.

Tuvalet Alışkanlığı

kopek-kedi-tuvalet

Kediler, tuvaletlerini belirli yerler dışında yapmazlar, toprağı eşeleyip işlerini bitirdiklerinde üzerini toprakla kapatırlar. Her şey gizlilik içinde olup biter. Köpeklerde ise; yer işaretlemek amacıyla genellikle ağaç veya tabela diplerine özellikle ulu orta yerlere yapıp “hey! Burası benim arazim uzak durun” anlamı taşıyan işaretler bırakırlar.

Kendini Sevdirme

kopek-sahiplenir-kedi

Kediler, kişi ayırt etmeksizin herkese kendilerini sevdirmek isterler bunun içinde siz otururken gelip başlarını sürterek sırnaşırlar, Köpekler ise; sahipleri ve yakından tanıdıkları kişiler dışında yabancılara tepki gösterir, uzaklaşmasını isterler.

Atletik Vücut Yapıları

atletik-kedi-kopek

Kediler, köpeklere göre daha atletik yapıdadırlar, kuş avlamak amacıyla ağaçlara duvarlara hatta çatılara bile rahatlıkla tırmanabilirler. Köpeklerin ise daha düz bir vücudu olup yapabilecekleri hareketler sınırlıdır. Genelde kediler köpek gördüklerinde ağaçlara tırmanırlar.

 

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kedi Ve Köpek Arasındaki 5 Fark

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap

Send this to a friend