LG G6+ Duyuruldu İşte Özellikleri


LG G6 Plus Özellikleri, Bugün LG’nin beklenen en son amiral gemisinin yeni değişkeni olan G6+ (Plus) modelini resmen duyuruldu. Ayrıca piyasadaki G6’lara yeni yazılım güncellemesi ile birlikte ek özellikler de açıklandı.

LG, bugün daha fazla depolama alanına sahip olan, yeni renk seçenekleriyle birlikte ve kablosuz şarj özelliği ile birlikte gelen son G6+ modelini duyurdu.

İşte LG G6+ Özellikleri

Öncelikle LG’nin RAM’i artırmadığını belirtmemiz gerekiyor. Bu nedenle LG G6+ da orjinal G6 da olduğu gibi 4GB RAM ile birlikte geliyor. Aygıttaki depolama alanı ise 64GB’dan 128GB’a artırılmış olarak karşımıza çıkıyor. Yani son değişkende iki kat daha fazla hafıza alanı mevcut.

LG G6+ ile birlikte gelen diğer bir değişiklik de bu modele özel olarak sunulacak Qi kablosuz şarj özelliği. Fakat bu özelliğin sadece belirli ülkelerde satışa çıkarılacak aygıtlarda yer alması bekleniyor.

LG G6 Plus, ayrıca sahip olduğu ses kalitesini daha da artırmak için 32-bit Hi-Fi Quad DAC sistemine sahip birinci sınıf B&O kulaklığa sahip. Kulaklığın kutu ile birlikte geldiği müjdesini de verelim. Bunun yanında LG halen yeni G6 Plus modelinin fiyatını ve satın alınabilirlik durumuna ilişkin bilgileri açıklamadı. Fakat şirket ayrıntılı bilgilerin ilerleyen günlerde açıklanacağını da duyurdu.

Yeni aygıtta optik astro siyah, optik deniz mavisi ve optik terra altın seçenekleri olmak üzere yeni renk seçenekleri mevcut. LG, yeni değişkeninde yer alan arka panelde, ışık yansıması ile birlikte ton değiştirebilen değişik bir kaplama kullanmış.

LG G6’ya Ekstra Özellikler

LG, klasik G6 modeli için çeşitli iyileştirmeleri de duyurdu. Mesela; mevcut yüz tanıma teknolojisinden daha kullanışlı ve herhangi bir tuşa basmadan yüz tanıma sistemi ile aygıtın kilidini açmayı sağlayan “Face Print” güncellemesi geliyor.

Bunun yanında, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve pil tüketimini indirgemek için Qualcomm yonga seti ve tüm sensörleri kullanan Düşük Güç Tüketimi (Low Power Consumption) isminde yeni bir özellik daha geliyor. Konumunuza ve hareketinize göre sensörlerden veri toplayıp güç kullanımı optimize edilebiliyor. Fakat halen bu özelliğin tam olarak nasıl kullanılacağı açıklanmadı.

LG G6’ya gelecek üçüncü önemli geliştirmeye değinelim. Cihaz, artık kamera lensinin önüne gelebilecek bir parmak engeli ile karşılaşması durumunda bildirimlerle fotoğraf çeken şahsı uyarabilecek. Bu sayede deklanşöre henüz basılmadan önce durumun farkına varılmasını sağlayarak fotoğraf karelerinde görünmesini istemediğiniz parmakların engellerinin araya girmesi engellenecek.

kaynak:DH

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LG G6+ Duyuruldu İşte Özellikleri

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap

Send this to a friend