Opera VPN Nasıl Kullanılır?


Opera, VPN özelliğinin nasıl açıldığını bu içerikle çok kolay şekilde öğrenebilirsiniz.

İnternet tarayıcısı Opera, kullanıcılarına ücretsiz olarak gizli bağlantı özelliğini sunmaya başladı. VPN olarak bilinen bu özelliğin Opera tarayıcısı ile herhangi ekstra bir eklentiye gerek kalmadan kullanılabildiğinden halen bir çok internet kullanıcısının haberi yok.

Opera ile internette daha güvenli surf yapabilmeniz için bu özelliği nasıl aktifleştireceğinize gelin bir göz atalım.

Tarayıcıyı açtığınızda aşağıdaki ekran veya benzerine bir ekranla karşılaşacaksınız. Sol üst köşede yer alan opera simgesine tıkladığınızda açılan seçeneklerden ayarlar kutucuğunu seçiniz.

opera-ayarlar

Ayarlar sekmesi açıldığında yine tarayıcının sol tarafında yer alan seçenekler içerisindeki Gizlilik ve Güvenlik sekmesine tıklayın.

opera-gizlilik-ve-guvenlik

Açılan sekmede sayfanın ortalarına doğru yer alan VPN başlığı altındaki VPN’i Etkinleştirin kutucuğunu işaretleyiniz. Kutucuğu işaretledikten sonra ok işareti ile gösterilen yerde VPN yazısının görünmesi gerekmektedir.

opera-vpn-etkinlestir

Gösterilen yerde mavi kutucuk içerisinde VPN yazısını görmeye başladığınız andan itibaren artık tüm bağlantılarınızı gizli olarak gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz gizli bağlantınızın ayarlarını aşağıda ok işaretiyle gösterilen VPN yazısına tıklayarak değiştirebilirsiniz.

opera-vpn-ayarlar

Bağlantı gizliliğinizi tekrar aynı yolları izleyerek kapatabilirsiniz. Opera’nın bu ücretsiz ve sınırsız VPN uygulamasından henüz haberi olmayan internet kullanıcıları için yazımızı paylaşmayı unutmayınız.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Opera VPN Nasıl Kullanılır?

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap

Send this to a friend