Kızların Gücü Sınır Tanımaz – “Dangal” Film Müzikleri


Kızlar da erkeklerin yapabildiklerini yaparlar. Güreş denildiğinde ülkemizde ilk akla gelen yağlı erkek güreşleri oluyor. Güreşin erkeklere özgü olmadığını anlatan müthiş Dangal filminin müziklerini sizinle paylaşıyoruz.

Hint sinemasının en bilinen isimlerinden birisi de Aamir Khan. Film yıldızı Aamir Khan‘ın son filmi Dangal, gerek konusu ile olsun gerek ise müzikleri ile olsun tamamen bir başyapıt.

Filmin konusu gerçek bir hikayeye dayanıyor. 2010 yılında dünya güreş şampiyonu olan Hintli bir kızın etkileyici hikayesini anlatan film verdiği mesajlarla da oldukça akılda kalıcı sahnelere sahip. Bu nedenle filmi henüz izlemediyseniz bir an önce izlemenizi tavsiye ederiz.

dangal-sahne-2

İdeali uğrunda erkek çocuk sahibi olamayan baba kız çocuklarına köy yerinde şort giydirip, saçlarını kestirip, erkeklerle güreş tutturup ve tüm alaylara aşağılamalara kulaklarını kapatıp hedefine ulaşıyor. Kızların gücünün sınır tanımadığını bu noktada bir kez daha gözler önüne seriyor. Filmin baş rolünde Aamir Khan gibi bir yıldız oynayınca da her şey daha fazla etkileyici oluyor.

dangal-sahne

Filmde yer alan sahnelerde dublör kullanılmamış. Oyuncular tüm güreş sahnelerini çekebilmek için aylarca spor yapıp gerçek güreş eğitimi almışlar. Çekimler ve çalışmalar sırasında yorgunluktan, ağrılardan veya sakatlıklardan ara ara dayanamayıp göz yaşı döken oyuncuları da başarılı performanslarından dolayı tebrik etmek gerek.

Film kadar filmde kullanılan şarkı ve müzikler de bir o kadar başarılı. Bildiğiniz üzere Hint sinemasının en bilinen özelliklerinden bir tanesi de müzikleri, şarkıları ve dansları. Bu filmde dans sahneleri yer almasa da müzik ve şarkılar eşliğinde eğlenceli klipler mevcut.

dangal-sahne-1

Filmi henüz izlemediyseniz müziklerini dinlemeye başlayarak ne kadara kaliteli bir eser olduğunu anlayabilirsiniz. Filmi izlediyseniz zaten şimdi bu müzikleri ve başarı ruhunu bir kez daha yaşayın…

Yorumlar 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Müthiş bir filmdi. Özellikle Geeta’nın küçüklüğünü canlandıran çocuk çok başarılı.

Kızların Gücü Sınır Tanımaz – “Dangal” Film Müzikleri

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap

Send this to a friend