Güç Mü Aşk Mı?


guc-mu-ask-mi

Kadın için güç mü yoksa aşk mı daha çok tercih ediliyor bunu anlayabilmek için önce kadınlar için her ikisinin önemini ayrı ayrı kavramak gerekir. Bilimsel araştırmalar kadının erkeğe göre daha duygusal olma sebebini kadının beyninin sağ bölgesinin erkeğe göre daha iyi çalışması olarak açıklıyor. Çünkü beynin sağ bölgesi hislerin ve sanatsal yetilerin algılanması ve buna tepki vermesi üzerine daha iyi çalışmakta. Kadının erkeğe göre duygu ve düşüncelerini daha iyi ifade edebilmelerinin sebebi de buradan gelmekte.

 Güç mü?

guc-mu

Doğa üzerinde yaşayan tüm canlıların güce ihtiyacı vardır. Bazen fiziksel bazen de zihinsel olarak rakiplerinden daha güçlü olmak zorundadırlar. Duruma kadın açısından baktığımızda ise bedensel güç yerine çoğunlukla zihinsel gücü tercih ettiği görülmektedir. Kadın kendisi için bu tercihi yapmasının yanında partnerinde ise her iki gücün beraber bulunması gerektiğine inanmakta. Çünkü çağın gereği olarak bir hayatta kalma mücadelesi içerisinde olduğumuzu düşünecek olursak bu mücadelede hem bedensel olarak hem de zihinsel olarak güçlü olmak durumundayız.

 Aşk mı?

            ask-mi

Aşk her canlıya göre farklı anlamlar içermektedir. Bu nedenle bu konuda bir genelleme yapmak mümkün görünmemekle beraber doğa üzerinde yaşayan birçok dişinin aşkı ihtiyaç listesinin en başına aldığı bilinmektedir. Fakat çağın getirdiği zor şartlar ve hayatta kalma mücadelesinin çetinliği kadınlarda da aşka saplanıp kalma fikrini minimumlara indirmiş hatta birçok kadının aşka inanmıyorum sözlerini sıklıkla kullanmasına sebep olmuştur.

Sonuç olarak kadının da her canlı gibi belli oranlarda güce ve aşka ihtiyacı bulunmaktadır. Bunun en önemli kanıtı ise erkeğe göre beyninin sağ bölgesini daha iyi kullanan kadının hislerinin yönetimini kontrol altında tutmak için bile bir güç sarf etmesi gerektiğidir.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Güç Mü Aşk Mı?

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap

Send this to a friend