Kadınları Sakal Mı Bıyık Mı Etkiler?


sakalli-erkek-mi-biyikli-erkek-mi

Bıyıklı Erkek mi Sakallı Erkek mi?

Dış görünüş kişiden kişiye değişen bir olgu olsa da genelin hemfikir olduğu ortak bir cevap vardır elbette. Her kadın için aynı olmasa da kadınların sakala daha düşkün olduğu gözlenmiştir. Yapılan araştırmalar ve anketler de bunu doğrular niteliktedir. Sakalın erkeğin makyajı olduğu birçok kadın tarafından düşünülmektedir. Ayrıca sakallı erkekler kadınlar tarafından daha erkeksi bulunurlar ve bu da onları mest eder çünkü her kadın dışarıdan sert otoriter görünen bir erkeği daha çekici bulur. Bunun sebebi kadınların her ne kadar ihtiyaç duymadıklarını söyleseler de bir erkeğin gücü altında kendilerini güvende hissetme arzularından kaynaklanır.

 Sakalın Görünüme Ve Sağlığa Etkileri

sakalin-etkisi

Erkeklerde sakal cinsel kimlikle bağdaştırılır. Yani kadınların eş seçiminde sakalın katkısı olduğu düşüncesini ileri sürer. Günümüz uzmanlarının da yaptığı araştırmalar sonucunda kadınların sakallı erkekleri, bıyıklı erkeklerden daha çekici bulduğunu ortaya koyar. Kadınlar tarafından daha etkileyici görünmenin de dışında, sakalın sağlık açısından birçok faydası olduğu da bilim adamları tarafından kesinleştirilmiştir. Bunlardan bazıları cilt kanserini önlemeye yardımcı olması, geç yaşlanmayı sağlaması, astım ve alerjiye karşı duvar görevi görüp korumasıdır.

 Bıyıklı Erkekler Hakkındaki Düşünceler

karizma-biyik

Bıyıklı erkekleri de çekici bulan birçok kız olsa da oran olarak sakala göre daha az olduğu bilinmektedir. Bunların bazı nedenleri vardır. Bazı kadınlar bıyıklı erkeklerin olduğundan yaşlı göründüğünü düşünmektedirler bu da onları, karşısında genç ve dinamik birini göremediği zaman partnerinden uzaklaştırmaktadır. Bazı erkeklerin ise bıyığa model yapıp çok fazla uzattıkları gerekçesi ile araştırmalarda kadınlar tarafından bunun onlarda demode ve sıkıcı durduğu yorumunu yaparak itici bulduklarını dile getirmişlerdir. Ayrıca sakal ve bıyığı bir arada çok çekici bulan kadın kitlesi var olduğu anketler sonucu ortaya çıkmıştır. Fakat bu konu öznelliğe açık olduğu için hiçbir zaman net bir cevabı olmamakla birlikte araştırmalar anketlerin çoğunluk olduğu sonucunu vermektedir.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kadınları Sakal Mı Bıyık Mı Etkiler?

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap
Secured By miniOrange