Kısa Saçın Yakıştığı Kadınlar


rihanna-kisa-sac

Kısa saçın bir kadın için doğru seçim olup olmadığı yüz şekline göre değişmektedir.

 Hangi Bayanlar Kısa Saçı Tercih Etmelidir?

Üçgen yüz hattına sahip olan ve oval yüz hattına sahip olan bayanlara kısa saç modeli yakışmaktadır. Kısa saç kişilerin elmacık kemiklerinin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Hoş bir görünüm kazandırmaktadır. Saçı ince telli ve seyrek olan kişilere de kısa saç modeli yakışmaktadır. İnce telli kişiler kısa saç kestirdikleri zaman saç köpükleri ile hacim vererek daha hoş bir görünüme kavuşmasını sağlayabilmektedir.

 Kısa Saç Modeli Hangi Kadınlara Yakışmaz?

kisa-sac-kadinlar-seksi

Kısa saç modeli yuvarlak yüz tipine sahip olan ve toplu olan kadınlara yakışmamaktadır. Aynı zaman da yüzü büyük olan ve geniş yüz hattına sahip olan kişilere de kısa saç yakışmamaktadır. O bayanların kısa saç yerine daha çok küt kesim saçları tercih etmeleri gerekmektedir.

 Asimetrik Kesim Kısa Saç Modeli Hangi Bayanlara Yakışmaktadır?

rihanna-kisa-sac

Oval yüz yapısına sahip olan, kalp yüz yapısına sahip olan ve ince uzun bir yüz yapısına sahip olan kişilere asimetrik kesim kısa saç modeli yakışmaktadır. Asimetrik kesim kısa saç modeli tercih edecek olan bayanlar aynı zamanda kakül ya da perçem de tercih edebilmektedir. Hem bu senenin çok tercih edilen bir türü olması nedeni ile hem de asimetrik kesimlere yakışıyor olmasından dolayı güzel bir tercih olmaktadır. Kısa saç türlerinde peri kesim ve erkek tipi kısa saç modelleri oldukça tercih edilmektedir.

Ünlülerin de çok tercih ettiği bu kısa seçim tercihi yüz şekline uyum sağlıyorsa güzel bir değişim olacaktır. Kişiler yüz şekillerine göre uzun ya da çok kısa tercih edebileceği gibi kısa saçın boyutlarından birisi de tercih edilebilmektedir. Küt kesim saç stili de hem kısa hem de farklılık yaratmak isteyen kişilerin tercih edebileceği bir türdür.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kısa Saçın Yakıştığı Kadınlar

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap
Secured By miniOrange