Yeşilçam’ın Erotik Film Furyası


yesilcam-erotik-film-furyasi

Yeşilçamın vazgeçilmez erotik filmleri, Yeşilçamın erotik film furyası

Yeşilçam, Türk sinema tarihinde unutulmayacak eserleri içinde barındıran efsanevi bir dönem niteliği taşımaktadır. Türk sinemasına hala karşımıza çıkan önemli isimler kazandırmıştır. Çekilen filmler hala günümüzde yayınlanmakta olup, bizden sonrasına da gösterileceği şüphesizdir. Yeşilçam için bir dönem vardır ki sadece erotik filmden ibarettir. Şuanda erotik filmlerde oynamış olması bizi şaşırtacak isimler, o dönemde bazı gerekçelerle kendilerini bu film furyasının içinde bulmuşlardır.

 Oyuncuların Erotik Filmlerde Oynama Sebepleri

aydemir-akbas-yesilcam

Yeşilçam erotik filmlerinde karşımıza çıkan bazı isimler Arzu Okay, Aydemir Akbaş, Zerrin Egeliler’dir. Aralarından bazılarıyla daha sonra gerçekleştirilen röportajlarda çoğunun söylediği şey benzerdir. O dönem Yeşilçam sinemasının çektiği sıkıntılar ve paranın sadece erotik filmlerden kazanıldığıdır. Bugün karşımıza çıkan çok ünlü film oyuncuları, o dönemin şartlarından dolayı erotik filmlerde oynamayı kabul etmişlerdir. Kabul etmeyenler ise bu sıkıntılı süreçlerinin bitmesini beklemişlerdir. Arzu Okay ile gerçekleştirilen bir röportajda şöyle diyor: ” O dönem bu filmlerde oynamamı eleştiren insanlar, benim karnımı nasıl doyurduğumla ilgilenmiyordu.” Bazılarımıza göre yanlış seçimler olmuş olsa dahi, dönem şartlarına göre böyle bir karar alıp, uygulamışlardır.

 Günümüzde Yeşilçam Erotik Film Furyasına Bakış Açısı

oya-aydogan-yesilcam

Günümüz erotik film furyasındaki hayal gücünün sınırsızlığı, Yeşilçam erotik filmlerinin oldukça amatör bir gözle görülmesine neden oluyor. Oyuncuların kendinden emin olmayan tavırları, dönemin film teknolojisinde kullanılan aletleri, imkanlar Yeşilçam filmlerini günümüz sektörüyle doğal olarak kıyaslanamaz bir hale getiriyor. Hatta bazı sahneler şuan alay konusu olarak internet aleminde yer yer gösteriliyor.

Yeşilçam bir dönem kendisini erotik film furyasına oldukça kaptırmış, kendine de zamanında önemli bir yer edinmiştir. O dönem kendince haklı sebepleriyle o filmlerde boy gösteren oyuncular ise, şuan günümüz film sektöründe kendine bir yer bulmakta zorlanmaktadır.

Yorumlar 2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Sektörün içinde olan birisi olarak yazıyorum.Hali hazırda sinema salonu işletmeciliği yapan kişi ve grupların bir çoğununu temelinde erotik film gösterimlerinden kazandıkları paralar vardır.Ön cadde de vizyon film gösterimi yaparken,arka sokakta ki sinemalarında erotik film gösterimi yapmışlardır.

  2. Televizyonun yaygınlaşmasıyla halkın eğlencesi sinemadan TV ye geçmiştir. Üstelik bu aygıtla filmler insanların ayağına kadar gelmiştir. Neden sinemaya gitsinlerki. TV nedeniyle çöken sinema sektörü de yonelisinide erotik filmler üzerine kurmuştur. Çünkü erotik filmler TV de gösterilmemektedir. Dolayısıyla yapımcılarda aile filmlerini tv ye kaptırdığı için çıkışı erotik sinemada aramıştır.

Yeşilçam’ın Erotik Film Furyası

Giriş Yap

Captcha!

reset password

Geri
Giriş Yap

Send this to a friend